کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 27 مرداد 1398   Sunday 18 August 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 11 مهر 1394

صفحه خبر: روی خط آفتاب

روی خط آفتاب
نام ده استانی که کمترین سن ازدواج را دارند را ذکر می‌فرمودید گزارش بهتری نمی‌شد؟
با سلام من اصلا" از سیاست چیزی نمی‌دانم ولی این هم بی انصافی است که بگویم فلان دولت به فکر مردم نبود عقل من بی سواد قبول نمی‌کند.مردم آنچه را که می‌بینند و روزانه با آن درگیر هستند قبول دارند نه آنچه پشت پرده می‌گذرد. مثلا با ماشین سروکار دارند می‌بینند کیفیت پایین ولی قیمت بالا است. در بازار قیمت دلار افزایش پیدا کرد. قیمت لوازم خانگی افزایش پیدا کرد. قیمت مواد غذایی و لبنیات افزایش پیدا کرد سپس مردم این دولت را با دولت قبل مقایسه می‌کنند و نتیجه می‌گیرند.
مهدی سروی: نویسنده مطلب « چرا سریال‌ برجام نیمه‌کاره‌ماند؟ » - خانم علیزاده منصوری-عجب توهمی دارد. خدا شفایش دهد.
حمید: با توجه به سخنان آقای مصباح در سالهای گذشته از جمله اینکه دولت قبل ذخیره خداوند برای امروز ماست یا پیرزنی می‌گفت برای پیروزی دولت قبل40 زیارت عاشورا ،40 زیارت جوشن کبیر و .... 14 ختم قرآن ،حاج آقای مصباح اگر مردم گفته‌های شما را در ارتباط با عملکرد دولت سابق که تورم را به 45درصد رساند!! کاهش ارزش پول ملی ،سه برابر شدن نرخ ارز ، اختلاس‌های نجومی !! فسادهای مالی در زمان دولت به اصطلاح پاک دستان و ده‌ها مورد از این قبیل ، مردم درباره سخن شما چگونه قضاوت خواهند کرد ، آقای مصباح باید به گونه‌ای سخن بگوید که باورهای دینی مردم آسیب نبیند.
حمید: در جواب سردار صفوی باید عرض کنم شما که از انصراف یارانه صحبت می‌کنید و چرا با پاسخ منفی مردم مواجه شده ، خطاب به ایشان می‌گویم : اول بسیاری از مردم صبور ما از هشت سال دولت گذشته یا دل خسته اند . دوم مردم شریف ما هنوز گاهی بی اعتمادند .سوم باورهایی که ملت عزیز ما طی مدت هشت سال از دست داده چگونه می‌تواند اعتماد مردم را جلب نماید . چهارم در آن هشت سال با دادن یارانه برکت را از سر سفره مردم بردند و روغن یک لیتری از 700 تومان به 4000 تومان رساندند آقای صفوی عزیز این موارد را که عنوان کردید
بروید از اونهایی سوال کنید که مملکت را به این روز انداخته‌اند. البته سخنان سردار را از روی دلسوزی می‌دانیم خداوند به ایشان و سرداران دلیر ایران طول عمر با برکت بدهد.
امیر : با درود آقای مصباح ما برای شکم انقلاب نکردیم ما از بی تدبیری حسته شدیم از اختلاس خسته شدیم .
فرید: انشاءلله که طبق گفته آقای هاشمی مسئولان واقعا به وظیفه خود عمل کنند و باز هم شعارها انتخاباتی نباشد و با احساسات مردم از نظر دینی از اسم اسلام و اهل بیت استفاده نکرده باشند .
رزمنده دوران دفاع مقدس: با سلام آقای نکو نماینده محترم مجلس شورای اسلامی ایران تمام قیمت‌های اجناس وخصوصا حامل‌های انرژی را به قبل از واریز یارانه بر گردانید سپس این یارانه‌ها را قطع کنید. قرار بود با افزایش تورم به مبلغ واریز یارانه‌ها برابر رشد تورم اضافه شود. ولی گویا فسادهای اقتصادی در جای جای این مملکت به زودی از یاد نمایندگان عزیز می‌رود حالا به فکر افتاده اید که یارانه را هم واریز نکنید.
دولت جمهوری اسلامی دست از قطع یارانه‌ها بردارد اگر راست می‌گوید جلو اختلاس‌ها را بگیرد.
شاید سخنگوی دولت و وزیر اقتصاد خود را به کوچه... بزنند ولی همه می‌دانند از دوران رفسنجانی دستکاری در نرخ ارز برای تامین بودجه به یک قانون نانوشته تبدیل شده است.
تحلیل احسان شریعتی تحلیل تقریبا جالبی از سیستم امروز بود.
مصیبت واقعی میلیاردها تومان و دلاری باید باشد که هر روز اعلام می‌شود که به یغما می‌بردند نه شندرغاز یارانه‌ها.
پیام‌های مردمی در صفحات2-3-6-15
1243- آقای پورمختار رئیس کمیسیون اصل 90 در تلویزیون از تغییر کاربری‌های مسکونی به روش غیرقانونی هشدار می‌داد. خواستم بگویم آری فلان شخص در شهر... چه قدر زمین‌های غیرمسکونی را تغییر کاربری در شورای شهر داده است و از نفوذ خود استفاده کرده است. بهتر است اول از اینها شروع شود.(2/7)
0017- هنوز برخی از مردم عزیز کشورمان می‌دانند که آقای شریعتمداری سردبیر روزنامه کیهان هستند. البته ایشان مورد علاقه مردم و دانشجویان هستند!(2/7)
1759- این بلیط الکترونیک که شهرداری راه انداخته به درد ما شهرستانی‌ها نمی‌خورد. ما یک بار آمدیم تهران، پانصد تومان هم بابت بلیط گرفتند تصویر برج میلاد هم بالای بلیط درج شده است. انگار شهردار برج میلاد را ساخته. آن وقت از انقلاب تا آزادی 1500 تومان پول دادیم. این چه پول‌های اضافی است که از مردم می‌گیرند؟(30/6)
1811- خواستم خدمت آقای جلیلی و همکارانشان بگویم دیپلماسی آداب خود را دارد. (30/6)
1934- تغییرات جوی در جهان بیشتر به سبب پدیده و لکه‌های خورشیدی است که در ایران باید جدی گرفت. در شهریورماه به ندرت در تهران بارندگی شدید داشته‌ایم. شهرداری باید در بهبود وضعیت آبراهها کوشش نماید تا در اثر 8 میلیمتر باران تهران چندین نفر تلفات ندهد. (30/6)
2017- آقای میرتاج الدینی مثل همیشه حرف‌های عجیب می‌زند. مثلا‌ گفته دفتر رئیس‌جمهور سابق در بودجه کل کشور دارای بودجه خاصی می‌باشد. این حرف در عین اینکه بسیار باورنکردنی است اما متاسفانه نشان از صحت آن دارد مثل تشکیل دانشگاه ایرانیان که حدود 90 درصد آن انجام شده یا سفر احمدی‌نژاد به ترکیه یا استان‌ها اینها هزینه‌های میلیونی می‌طلبد. بودجه آن از بودجه مردم فقیر در اختیار آنان است که این طور ریخت و پاش می‌شود و اگر چنین باشد حرف آقای میرتاج الدینی حرف نامربوطی نیست. بهتر است آقای نوبخت صحت و سقم آن را به اطلاع مردم برساند. (30/6)
2017- وقتی خاطره حجت الاسلام ری شهری از احمدی‌نژاد را که خاطره‌ای انتقادی بود خواندم متاسف و ناراحت شدم. (30/6)
2024- در اخباری از برهم زدن سخنرانی‌های برخی سابقون و دلسوزان انقلاب درج شده بود که مایه تاسف و ناراحتی بود. تاسف بارتر این است که این افراد خود را انقلابی معرفی می‌کنند. باورکردنی نیست، قشر تحصیلکرده دانشگاهی چنین غیرمنطقی باشند و حرکات خیابانی انجام دهند. به نظر برخی از اینها دانشگاهی نیستند و با دانشجویان مسلمان انقلابی فرق دارند. (30/6)
2026- چرا با افراد تندرو و خودسر برخورد قانونی صورت نمی‌گیرد؟ تازه اینها خود را انقلابی می‌دانند اما اینها رفتارشان خطرناک است. (30/6)
2342- در صفحه دوم روزنامه از قول آقای مرعشی نوشته‌اید. حضور هاشمی رفسنجانی در مجلس خبرگان لازم است. آقای مرعشی هم گفتند مردم از اصلاح طلبان خصوصا آقای هاشمی تقاضا کردند وارد انتخابات شوند. شما از کدام مردم می‌گویید شما که برادر خانم آقای رفسنجانی هستید. (30/6)
آفتاب یزد: قطعا کسانی از ایشان ناراضی هستند. اما آیا مردم فقط از این خانواده ناراضی هستند؟
0001- دولت تدبیر و امید یا اصلاحات چه طرحی برای به رسمیت بخشیدن غنی سازی5/3 درصدی توسط غرب داشتند؟ به نظرم هیچ طرحی نداشتند. برخی از مذاکره کنندگان می‌گویند اگر راه توافق را برهم بزنند به توسعه صنعت هسته‌ای بازمی‌گردیم یعنی به راه‌حل دولت قبلی. پس شیوه دولت قبلی امری صحیح بوده است و دولت اخیرا ادامه دهنده راه دولت دهم است. (31/6)
پیام‌های مردمی در صفحات2-3-6-15
سخنان مقامات جنایتکارسعودی تنش زا و قلدرمآبانه است. جهان اسلام بایداین ظالمان را یک گوشمالی اساسی بدهندوسرجای خود بنشانند.
…0912
نظام آموزشی ایران باید اصلاح شود ، حداقل سن شروع تحصیل پنج و نیم سال شود ، دبستان 6 سال ، دبیرستان 6 سال ، لیسانس 4 سال ، دکترا 4 سال ، پروفسوری 4 سال
کنکورسراسری تنها روش جذب دانشجو باشد . ده درصد داوطلبان کنکورسراسری در دانشگاه ملی یا همان روزانه قبول شوند . چهل درصد در دانشگاه ملی 2 که از ادغام شبانه ، غیرانتفاعی، آزاد و پیام نور تشکیل می‌شود .
…0933
عیدسعیدغدیرخم،روزتکمیل دین ورسالت رسول مکرم اسلام(ص)برهمه شیعیان و رهروان راستین حضرت امام علی(ع) مبارک باد.
…0938
با سلام. اینجانب ازسخنان قاطع و محکم مقام رهبری دردانشکده افسری نوشهردرخصوص سران آل سعود بسیارخوشحال شدم و آن را مایه مباهات خود و ملت ایران
می دانم.
...0919
باعرض سلام وسپاس فراوان وخداقوت.امید و انتظار وافر می رودبا اختصاص 2000میلیاردریال به یارانه بخش تولید،تولیدات داخلی مافقط ازلحاظ کیفی وکمی متحول نشود،بلکه رفع نیاز از تولیدات خارجی ،افزایش اشتغال وجذب نیروی جسمی وفکری ازآثارآن باشد.بدیهی است ترقی تولید،برابراست باترقی اقتصادکشورکه در این صورت قطعا همه زمینه ها مترقی خواهد شد.
...0938
درود بر شما. ظاهرا مدیران بانک صادرات نمی خواهند پول بلوکه شده وام گیرندگان جزء را آزاد کنند تنها امید وام گیرندگان خبرنگاران گرانقدر روزنامه وزین آفتاب یزد
می باشد.
...0914
باسلام. اگر کشور با بحران کم آبى مواجه شده است پس چرا مسئولان به فکرآبیارى مدرن درکشاورزى روستاها نیستند،چراهزینه اى را ازکشاورزان نمی‌گیرند براى به روز کردن آبیارى،درحالی‌که مدام درشمال کشورخسارت سیل و زلزله به وجود می‌آید و مسئولان هم از بیت المال چیزى را باید به آنها بدهند؛این عدل نیست. مسئولان به جاى اینکه جلو هزینه هاى اضافه و ریخت و پاش‌ها را بگیرند همیشه به گرفتن اضافه هزینه از یک عده براى عده دیگر اقدام
مى نمایند.
...0912
فاجعه منا ، جرثقیل وکشته شدن حجاج غم دردناکی است، اما داغ مفقود شده ها و باورش قابل قبول هیچ انسان عاقلی نیست مخصوصا مفقودان جرثقیل که در محدوده خیلی کوچکی رخ داد کسی انتظار ندارد آل سعود حقیقت را بگوید ولی ملت از دولت انتظار دارند حقیقت این اتفاقات مصیبت بار را به صورت شفاف توضیح دهد. کعبه ومنا میدان جنگ دوکشور متخاصم نبود که مفقودی داشته باشد هیچ توجیهی نمی تواند دل پردرد مردم را قانع کند .
...0918
طبقه مستضعف و جوانان زیر بار بی پولی و بیکاری دارند خرد می‌شوند.برای جوانان باید کاری کرد.
...0930
سلام. باکمال احترام از روزنامه آفتاب یزد خواهش
می کنم گزارشی بنویسید در رابطه با مشکل زندگی بازنشستگان و آن را برای دولت و رئیس بیمه بازنشستگان تعریف کنید.
...0921
بدهی بابک زنجانی با احتساب کارمزد بهره آن در چند سال اخیر به کشور بیش از 5 میلیارد دلار است. او یک آفتابه دزد ساده نیست و همکارانی داشته است که او را کتبا تایید نموده اند آنها باید مشخص شده و پاسخگو باشند.
...0910
فقط در یک حکومت عقب افتاده دیکتاتوری مرگ بیش از 4هزار نفر انسان را ابتدا هفتصد نفر اعلام می‌کنند یا اصلا اعلام نمی‌کنند.
...0910
باسلام . چرا مسئولان درباره هامون با تعاریف و تمجید صحبت می‌کنند اگر این برخوردها جواب می‌داد تا حالا جواب داده بود باید از راه دیگری وارد شوند .
...0912
آل سعود این نوکر بی آبرو با پشتیبانی آمریکای جنایتکار دستان خود را تا مرفق درخون مسلمانان فرو کرده و وقت آن است که دنیای اسلام تکلیف خود را با آنها روشن کند.
...0912
پیامهای مردمی در صفحات 23-6-15
از صومعه سرا. ارزیابى ام این است که منظور ریاست جمهورى ایران ازجهان عارى ازخشونت وافراطى گرى نابودى سلاح هاى کشتار جمعى و تقویت همکاری‌هاى بین المللى وترویج صلح وگفتمان مذاکره است. آیا نظام امپریالیسم بین الملل وقعى می‌گذارد بدین سخنان...
...0911
باسلام. چرا مقامات مسئول کارخانه‌های تولید نوشابه‌های مضر گازدار و بسیاری از آبلیمو و آبمیوه‌ها را که اخیرا اعلام شده تقلبی هستند را متوقف نمی‌کنند؟!
...0912
"بگم"هارفت و هنگام "نگین"است/ دقیقاهم تز بابک همین است/خوشا تمدیدحبست‌ای بقایی/که از تمدید‌های خوب این است (قنبریوسفی لاویج-آمل)
...0911
(نخستین سوال سال تحصیلی) از درس ریاضی گله دارم چه کنم/با خواندن آن مشغله دارم چه کنم/حل شدهمه مسئله هایم اما/با جیب پدر مسئله‌ دارم چه کنم.
...0911
1225- شورای امنیت در یک روز 6 قطعنامه مربوط به فصل هفتم منشور سازمان ملل و تحریم‌ها علیه ایران را ملغی نمود. مجلس آمریکا نتوانست برجام را به رای بگذارد. هزینه هر روز اجرایی نشدن برجام برای کشور معادل صدمیلیون دلار است. (1/7)
1226- یکی از راه‌های کسب درآمد ارزی و افزایش اشتغال گسترش جهانگردی در ایران است که در 2 سال گذشته رو به افزایش است. جهت امنیت جهانگردان مسئولان باید برنامه‌ریزی دقیق‌تری انجام دهند. مانند امکان استفاده از کارت‌های اعتباری بین‌المللی و راهنمایی جهانگردان و مراقبت از آنها که مشکلی مثل قضیه آزار چند توریست فرانسوی توسط یک افغانی تکرار نشود. امروزه توریست‌ها خاطرات خوب و بد خود را پس از بازگشت در اینترنت به اشتراک می‌گذارند که باعث افزایش یا کاهش جهانگردی می‌گردد. (1/7)
1304- یکی از مشکلات ما این است که همه چیز را به گردن بیگانگان می‌اندازیم. اما امروز برخی مشکلات مربوط به کسانی است که سوءمدیریت داشتند. از طرفی به تمام مسائل از دید منافع شخصی نگاه کردند. (1/7)
1318- آقای سوشا مکانی دروازه‌بان پرسپولیس برای چندمین بار است در میادین ورزشی حرکات خارج از عرف فوتبالی می‌کند. کمیته انضباطی چه کاره است؟ (1/7)
1759- در روزنامه نوشته بود وزیران ماهی 18میلیون پول می‌گیرند. آن وقت کارگر بدبخت ماهی 700هزار تومان می‌گیرد خیلی‌ها هم بیکار هستند. این چه‌قانونی است؟ همه بیکار شدند. دستفروش شدند. پیک موتوری شدند حتی خیلی‌ها باربر بازار شدند. آن‌وقت تولیدی‌ها بیکارند. (1/7)
آفتاب یزد: نسبت به این مبلغ حقوق وزیران تردید داریم.
1840- ضمن تشکر از آفتاب یزد. این جمله رئیس‌جمهور محبوب را برجسته کنید. آنچه که در روزنامه نوشته شده پرافتخارترین دفاع ایرانیان از سرزمین خود در دفاع مقدس 8 ساله تحقق یافت. من چون تاریخ می‌دانم تصدیق می‌کنم که همین است. (1/7)
2320- بهتر بود برخی‌ها به خزانه‌داری آمریکا پیام نمی‌دادند که تحریم‌ها را بیشتر کنند. اگر دوست داشتند مسائل هسته‌ای حل شود چرا چنین پیامی می‌دادند؟ (1/7)
آفتاب یزد: مشخص نیست از کدام بعضی‌ها و برخی‌ها صحبت می‌نمایید.
1225- بنده باید دارویی را هر روز مصرف کنم زمانی که در دولت عدالت محوران، الاغ و قاطر وارد می‌شد شدیدا در مضیقه بودم، حال که ورود دارو اولویت پیدا کرده مشکل من حل شده. حالا‌ هر وقت دارو مصرف می‌کنم صلواتی می‌فرستم به روح اجداد پاک‌ترین دولت تاریخ و عشاق دلسوخته آنان. (2/7)
پیام‌های مردمی در صفحات2-3-6-15


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام