کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 07 بهمن 1398   Monday 27 January 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 24 دی 1398

صفحه خبر: اقتصادی

بازتاب گزارش آفتاب یزد برای ناتوانی تولید کارت ملی هوشمند ایرانی سخنگوی ثبت احوال:
آفتاب یزد-گروه اقتصادی: روزنامه آفتاب یزد در تاریخ 5 دیماه امسال گزارشی در خصوص ناتوانی تولید کارت ملی هوشمند ایرانی و این که با وجود وعده ثبت احوال برای ارایه این کارتها تا آبان امسال به مردم، هنوز کارتهای مورد نظر دست آنها نرسیده است، درج کرده بود که بازتاب وسیعی در جامعه داشت. به دنبال این امر سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال اعلام کرد که چاپخانه دولتی به قول خود عمل نکرده است!
در گزارش آفتاب یزد آمده بود مردم همچنان منتظر صدور کارتهای ملی هوشمند خود هستند. بسیاری از شهروندان ضمن گله از متولیان امر، خواهان رسیدگی به وضعیت صدور کارت ملی خود هستند، چه آن که با وجود درخواستهای مکرر این کارتها صادر ودستشان نرسیده است. مردم می‌پرسند اشکال کار کجاست؟
در بخش دیگری از این گزارش آمده بود: خردادماه امسال بود که سخنگوی ثبت‌احوال کشور درباره دلایل تاخیر در صدور کارت هوشمند ملی گفت: بر اثر تحریم‌ها دیگر نمی‌توانیم بدنه کارت را وارد کنیم به همین دلیل اقدامات خود را برای صدور کارت تولید داخل آغاز کرده‌ایم. سیف‌الله ابوترابی گفت: در سال گذشته فراخوان صدور کارت هوشمند ملی را اعلام کردیم، مراجعه مردم بسیار بالا بود و در این مدت توانستیم کارت‌های زیادی صادر کنیم اما متاسفانه به تحریم‌ها برخورد کردیم. سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: رعایت کامل کیفیت و همچنین بررسی مسائل فنی و امنیتی کارت تولید داخل، دلیل به تاخیرافتادن چند ماهه تولید این کارت‌ها بوده است و این کارت مشابه نمونه خارجی است و تمام نکات ایمنی و فنی در تولید آن رعایت شده است. سیف‌الله ابوترابی در مورد تولید بدنه کارت هوشمند در داخل نیز گفت: بر اساس قانون چاپخانه دولتی مسئول تولید این کارت است و از سال 97 این اقدام انجام شده و اولین محموله کارت هوشمند ملی به ما تحویل داده شد و اولین مرحله کارت تولید داخل به یکی از دفاتر پیشخوان در تهران تحویل داده شد که امیدواریم با تیراژ بالا بتوانیم کارت‌های هوشمند افرادی را که منتظر کارت بودند، تحویل دهیم.
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور خاطرنشان کرد: بر اساس تفاهم نامه‌ای که با دستگاه‌های اجرایی به امضا رسیده و به صورت بخشنامه امضا شده است، از اول خرداد ماه امسال افرادی که برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام کرده‌اند و هنور کارت خود را دریافت نکرده‌اند و رسید ثبت نام کارت هوشمندملی خود را دارند، می‌توانند با همان رسید از دستگاه‌های مختلف خدمات بگیرند. وی تصریح کرده بود: پس از دو مرحله که اعتبار کارت‌های قدیم تمدید شد، از فروردین سال ۹۸ تمامی کارت‌های نمونه قدیم از درجه اعتبار ساقط شدند و دیگر تمدید نخواهند شد. به همین دلیل این جمعیت ۸ تا ۱۰ میلیونی فاقد کارت هوشمند ملی باید برای دریافت خدمات از دستگاه‌ها جهت ثبت نام کارت مراجعه و رسید یا کارت داشته باشند.
وی ادامه داد: شرکت متولی واردکننده کارت ملی تاکنون همکاری خوبی با ثبت احوال داشته اما طبیعی است بر اثر تحریم‌ها هزینه واردات بالا رفته باشد و ما در این شرایط با عدم ورود کارت خام برخورد کردیم. این در حالی است که ما تعهد داشتیم در فرصت زمان کوتاهی کارت‌ها را تحویل مردم دهیم. ابوترابی تصریح کرده بود: به همین دلیل به سمت تولید این کارت‌ها در کشور رفته‌ایم، فرآیند اولیه به خوبی پیش رفته و در آستانه تولید کارت ملی ایرانی هستیم اما به دلیل اینکه باید فرآیندهایی مثل مقاومت و... را طی کند قدری زمان می‌برد اما امیدواریم در آبان ماه بتوانیم کارت‌های ایرانی را وارد چرخه کنیم.
در این گزارش تصریح شده بود: اما آبان 98 هم تمام شد و ما وارد دیماه شدیم، اما هنوز از ورود کارتهای ایرانی خبری نیست. مردم بلاتکلیف هستند و می‌پرسند آیا تا پایان سال98 کارت ملی هوشمند خود را سرانجام دریافت خواهند کرد؟ پرسشی که نیازمند پاسخگویی دقیق، نه وعده دهی
متولیان امر است!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام