کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 03 بهمن 1398   Thursday 23 January 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 24 دی 1398

صفحه خبر: اجتماعی

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: با همت و تلاش مضاعف باید نسبت به تعیین تکلیف پرونده‌های معوق در دادگستری
اقدام کرد.
غلامعلی دهشیری در نشست شورای معاونین دادگستری استان یزد با تاکید بر اتخاذ تدابیر لازم جهت اجرای هرچه بهتر دستورالعمل ریاست قوه قضاییه، اظهار داشت: باید تا پایان سال شاهد تحقق نتایج مورد نظر و انتظار ریاست معزز قوه قضاییه در خصوص تعیین تکلیف پرونده‌های معوق در مجموعه قضایی دادگستری بود.
وی با اشاره به انجام بازرسی‌های هدفمند انجام گرفته در سه ماه گذشته از همه حوزه‌های قضایی استان یزد، افزود: علل و عوامل اطاله دادرسی در پرونده‌های دادگستری، طی بازرسی‌های مدیریتی شناسایی و احصا شده و راهکار‌های لازم جهت رفع آن نیز پیش بینی و ابلاغ شده است. این مقام قضایی از تاخیر برخی کارشناسان در بعضی رشته‌ها در ارائه نظرات کارشناسی به عنوان یکی از عوامل مهم و موثر در اطاله دادرسی یاد کرد و بیان داشت: بخش قابل توجهی از آنچه موجب اطاله در پرونده‌ها شده و موجب نارضایتی طرفین پرونده می‌شود، تعلل و اهمال و بعضاً بی توجهی کارشناسان رسمی‌به دستور مقام قضایی در پرونده‌های دایر بر انجام کارشناسی در مدت زمان تعیین شده است.
وی بر تشکیل جلسه توجیهی با روسای کانون‌های کارشناسان در روز‌های آتی و همراهی و هم افزایی کارشناسان در ارائه نظرات مستدل، متقن و موجه و شفاف و به موقع تاکید کرد و اظهار داشت: مجموعه قضایی در ارجاع امریه به کارشناسان در پرونده‌ها، ضرورت آن را به طور دقیق بررسی و در صورت ارجاع قرار کارشناسی هدفمند و روشن و بیانگر بررسی همه ابعاد موثر در موضوع دعوی و تشخیص دقیق موضوع باشد و سعی شود حق الزحمه کارشناسان برابر تعرفه و ضوابط تعیین شود تا موجب دلگرمی‌و سلامت و سرعت کارشناسان در ارائه نظریه گردد.
وی تصریح کرد: بدیهی است چنانچه تاخیر و تعلل در ارائه نظریه از سوی عده ای قلیل مشاهده شود همکاران قضایی و دادرس انتظامی‌کانون کارشناسان به وظایف خود عمل خواهند کرد و یا از سایر ظرفیت‌های قانونی در راستای تسریع در فرایند دادرسی توام با دقت استفاده خواهند نمود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام