کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 07 بهمن 1398   Monday 27 January 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 24 دی 1398

صفحه خبر: سیاسی

روی خط آفتاب
1711- چرا شرکت برق پاسخگو نیست؟ چرا شرکت برق به پیام‌هایی که در مطبوعات چاپ می‌شود پاسخگو نیست؟ آیا این شرکت روابط عمومی ندارد؟ (9/10)
1625- صورتحساب برق ما با شناسه قبض4123... به نام... از طریق پیامک اطلاع‌رسانی شد و در مدت کوتاه آن را پرداخت کردم. با این حال پس از چند روز دوباره پیامکی با این مضمون به تلفن همراه ام ارسال شد: «شرکت توزیع برق تهران بزرگ؛ مشترک محترم در صورتی که هنوز موفق به پرداخت صورتحساب خود نشده اید، لطفاً در اسرع وقت نسبت به پرداخت آن اقدام نمایید. شناسه قبض، شناسه پرداخت، آدرس اینترنتی مشاهده و پرداخت قبض و با شماره گیری کد دستوری #733* ارسال این گونه پیام‌ها برای مشترکان موجب بدبینی و بی اعتمادی می‌شود. مگر شرکت برق حساب و کتاب ندارد؟ (9/10)
1319- علی از تهران: قدردانی از وزارت ارشاد؛ مدتی است روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به پیام‌هایی که در ستون «روی خط آفتاب»، چاپ می‌شود رسیدگی می‌کند و پاسخگوست، از توجه و پیگیری مسئولان روابط عمومی قدردانی می‌کنم. (9/10)
1258- مردم از زیر خط فقر هم پایین‌تر رفته‌اند و به سختی زندگی می‌کنند. یارانه‌های نقدی و کمک معیشتی دردی از مردم درمان نمی‌کند. چرا کمک معیشتی دی ماه پرداخت نشده است؟(9/10)
1325- عرفان: چرا در کشور ما همیشه برخی تصمیم گیری‌ها دستوری و اجباری انجام می‌شود. به عنوان نمونه حذف قبوض کاغذی که برای سالمندان و بیسوادان و آن‌هایی که تلفن همراه ندارند مشکلات فراوانی ایجاد کرده یا اجبار در استفاده از رمز دوم یک بار مصرف برای صاحبان حساب‌های بانکی مشکل ساز شده است. (9/10)
2215- برای استعلام حساب، انتقال وجه و بسیاری از کارهای ضروری بانکی از جمله پرداخت قبوض رمز دوم نباشد، کاری نمی‌شود انجام داد. استفاده اجباری از رمز یکبار مصرف هم برای مردم مشکل ساز شده است. این چه بساطی است که هر روز هر سازمان یا وزارتخانه‌ها برای مردم درست می‌کنند و مردم را اسیر کارهای اجباری و دستوری می‌سازند؟ (15/10)
1734- قیمت گوشی موبایل به دلیل تحریم‌های اقتصادی بسیار گران شده است. از این رو مردم قدرت خرید آن را ندارند. مسئولان قبل از حذف قبوض باید کارشناسانه و عاقلانه‌تر این موضوع را پیگیری می‌کردند. خانواده‌ها برای استفاده از آب، برق، گاز و تلفن دارند پول می‌دهند و شرکت‌های مربوطه وظیفه دارند صورتحساب مصرفی آن‌ها را با صدور قبض برای مشترکان ارسال کنند. حذف قبوض برای مجتمع‌های مسکونی چندین واحدی، مستاجران و هنگام خرید و فروش مِلک مشکلات بیشتری به همراه خواهد داشت. به نظر می‌رسد مسئولان بازتاب‌های منفی حذف قبوض را نسنجیده اقدام به این کار کرده‌اند. علی از تهران (15/10)
1311- آریو مصلحی: فرصت‌های از دست رفته؛ آقای رئیس جمهور! تا انتخابات بعدی وقت زیادی باقی نمانده. برای انجام کارها و وعده‌هایی که از قبل داده اید با فرصت‌های از دست رفته چه کاری قرار است انجام دهید تا مردم را خشنود کنید. (15/10)
1615- دکه روزنامه فروشی خیابان پیروزی، خیابان شکوفه، خیابان شهید کاظمی، مقابل پارک گلزار سهمیه روزنامه آفتاب یزد ندارد. ساکنان برای تهیه روزنامه مورد علاقه شان مجبورند مسافت طولانی تری طی کنند لذا از مسئولان واحد توزیع روزنامه تقاضا داریم نسبت به اختصاص سهمیه روزنامه برای دکه یادشده هم اقدام کنند. (15/10)
دولت با جلوگیری از فرارهای مالیاتی و بستن منافذ گریز ثروتمندان مالیات گریز و گرفتن مالیات از افراد متمکن و ثروتمند می‌تواند سیصدهزار میلیارد تومان درآمد کسب کند بودجه99 خیانت به کشور و فقراست مجلس در مقابل آن بایستد وگرنه خیانتکار به اسلام و مسلمین است.
...0912
آنچه مسلم است بطور قطع و یقین کنترل و نظارتِ بازار میوه و تره بار اگر دولت و ‌مسئولین بخواهند میسر و امکان‌پذیر است، اگر نظارت کافی و مطمئن از زمان برداشت و چیدن میوه از درختان در باغ‌ها و مزارع و خرید آن از باغداران
به قیمت مناسب و عادلانه و بسته‌بندی استاندارد و یکنواخت، تا توزیع و فروش آن به بنگاه داران کل و جزء در میادین میوه و تره بار و سپس مغازه‌داران و بازارهای میوه و خرده‌فروشان با سود عادلانه و با حذف واسطه‌های زالو صفت و طماع می‌تواند راهکار خوبی برای توزیع عادلانه و ارزان‌تر این کالای مفید و موثر برای سلامتی و نشاط و شادابی جامعه باشد که امید است مسئولین با دید وسیع‌تری به این مسئله مهم و حیاتی برای آینده‌سازی سالم کشور توجه کنند. محمود بلیغیان - اصفهان
...0913
ازتان درخواست دارم به کارمندان اداره ثبت احوال چهارراه ابوسعید که نزدیک بازار تهران و چهارراه گلوبند هستن بگویید اطلاعات در طول چهل سال پیش را با دقت و با حوصله بدهند و در کامپیوترهایشان ثبت کنند.
...0919
اگر هزار حدیث و روایت و آیه و قسم از قرآن کریم و پیامبران و امامان معصوم (علیهم السلام) در مورد مَذمت و نکوهش از دروغ و دروغگویان و دشمنی آنها با خداوند گفته و نوشته شود، باز هم دروغگویان و فریبکاران که به قول قرآن کریم دلهای آنها سیاه و به صورت سنگ و یا قفل شده است به هیچ وجه گوش شنوایی ندارند و دیگر حتی حرف حق را نمی‌فهمند و یا نمی‌خواهند بفهمند. به فرموده خداوند، اینان گمراهانی هستند که مرتکب گناه کبیره شده‌اند که با اصرار بر ادامه و تداوم این گناه بزرگ و به جنگ با خدا برخاسته‌اند.
...0913
با سلام. مخالفین تصویب FATF از چه می‌ترسند؟ طرفدار چه هستند؟ چرا دید بعضی‌ها سیاسی است و به منافع کشور و ملت و انقلاب فکر نمی‌کنند.
...0913
با سلام. چرا کسی توضیح درست نمی‌دهد که چرا لایحه پالرمو و cfرا که نمایندگان مجلس 300نفری شورای اسلامی تصویب کرده و 180کشور عضو هستند و قبول کردن ولی چند نفری در مجلس مصلحت نطام در تصویب آن امروز و فردا می‌کنند، به نظر می‌آید مخالفین یا توجیه نیستند یا مصلحت‌اندیش نیستند.
...0913
حدود دو ماه است که پس از گران‌کردن سه برابری نرخ بنزین و در پی آن گران شدن همه اجناس و کالاها و موادغذایی و مایحتاج عمومی و خدمات شهری و غیره و خلاصه همه چیز می‌گذرد و این مدت که از قول و قرارهای آقایان حسن روحانی، اسحاق جهانگیری، محمد باقر نوبخت، محمود‌ واعظی و آقای شریعتمداری وزیر رفاه برای دادن یارانه معیشتی خانوارها برای جبران این گرانی‌های کمرشکن گذشته است، از هر کسی می‌پرسیم، هیچ یارانه معیشتی با وجود نیاز مُبرمشان به آنها تاکنون داده نشده و به جز برای تعداد کمی هنوز این وعده‌ها عملی نشده است! البته از این آقایان در هیئت دولت جمهوری اسلامی ایران انتظار بیشتری در صداقت و امانت داریِ گفته‌های خودشان می‌رفت که متاسفانه خیلی از مردم را ناامید و مایوس کردند!
...0913
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-111501- مسئولان از سیل سیستان و بلوچستان، آبگرفتگی‌ها و قطع راههای ارتباطی برخی مناطق استان غافل نشوید. مردم منطقه در شرایط سختی هستند. (23/10)
1512- اگر خبر ردصلاحیت تعدادی از نمایندگان فعلی مجلس که اتفاقا نمایندگان خوش‌نامی هم هستند و اعتباری نزد مردم دارند صحت داشته باشد واقعا باید سوال کرد به چه مستنداتی نماینده فعلی باید ردصلاحیت شود؟ (23/10)
1540- دشمنی و کارشکنی غربی‌ها بیش از پیش به بهانه حادثه سقوط هواپیما آغاز شده. چنانکه کشور سوئد اجازه نشستن هواپیمای ایرانی را نداده است. این تنش‌ها باید برطرف شود. لغو پروازها از آسمان‌ها لطمه به درآمد اقتصادی کشور است. (23/10)
1515- مسئولان به داد مناطقی از سیستان و بلوچستان برسند منطقه‌ای مثل زرآباد را آب گرفته. این حجم از بارش و سیل در این مناطق بی‌سابقه است مردم غافلگیر شدند نیاز به کمک و امدادرسانی دارند. (23/10)
1415- سید مهدی دیبایی از تهران: افزایش قیمت‌های گوشت قرمز، مرغ، سوسیس و کالباس درجه یک، مشکلات اقتصادی و کاهش قدرت خرید مردم باعث شده همکارانی که در کار فست فود هستند، نسبت به پارسال از مشتریان کمتری برخوردار شوند. از این رو فقط برخی از رستوران‌ها و فست فودی‌ها که صاحب نام اند، مشتریان پر و پا قرص دارند. روی سخنم بیشتر درباره نحوه پرداخت مالیات بردرآمد است باید افرادی که از مشتریان کمتری برخوردارند و مجبورند علاوه بر اجاره مغازه، حقوق کارگران و هزینه‌هایی مانند آب، برق، گاز و تلفن که رقم‌های بالایی است، پرداخت کنند مالیات کمتری پرداخت کنند. صاحبان برخی از این گونه مشاغل به علت پایین بودن فروش و درآمدشان مجبور به تغییر شغل شده‌اند.امیدواریم این افراد از سوی وزارت اقتصاد و دارایی شرایط کاری و اقتصادی آنان لحاظ شود. (12/10)
1932- ستون‌های پُرمحتوای پیام‌های مردمی همراه با دردل‌ها و درخواست‌های آنان که همراه با صداقت اعلام می‌کنند و روزنامه هم چاپ می‌کند، جای قدردانی دارد. به دلیل این که تنها دلخوشی مردم همین ستون‌های مردمی روزنامه شما است. برقرار باشید. (12/10)
1216- علی از تهران: مهر و عطوفت مادری؛ هر روز صبح زود که برای خرید روزنامه مورد علاقه‌ام ـ آفتاب یزدـ به‌دکه روزنامه‌فروشی خیابان پیروزی، ابتدای خیابان شکوفه می‌روم، عده‌ای از دانش‌آموزان را مشاهده می‌کنم به همراه مادران به مدرسه می‌روند. اغلب مادران به دلیل مهر و عطوفت مادرانه حتی در روزهای سرد نیز این کار انجام می‌دهند گاهی مدت‌ها پشت چراغ قرمز می‌ایستند یا احتیاط می‌کنند که کودک‌شان با موتوری یا خودرو برخورد نکند. (12/10)
1815- خیابان خیام حدفاصل پاچنارـ چهار راه گلوبندک، بعد از ظهرها ترافیک سنگینی دارد. افرادی که مجبورند هر روز این مسیر کوتاه را طی کنند مجبورند لحظات طولانی وقت شان را در ترافیک آزاردهنده هدر دهند. از ماموران راهنمایی و رانندگی نیز برای روان‌سازی ترافیک خبری نیست! (12/10)
1412- تصویری که مشاهده می‌کنید، یک نمونه از خروارها سدمعبر در بازار دوم نازی آباد، منطقه شانزده تهران است. نشانی بازار دوم، خیابان شهید احمد بابایی، خیابان شهید نیکومرام است که توسط مغازه دارانی که به سهم خود قانع نیستند و اجناس شان را در محل رفت و آمد عابران می‌گذارند. از شهردار منطقه شانزده تقاضای رسیدگی داریم. علی از تهران (12/10)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام