کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 07 بهمن 1398   Monday 27 January 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 24 دی 1398

صفحه خبر: سیاسی

امید مافی ‪-‬ جای خالی گیسوان رها در باد و چشمان دفن شده زیر خاک را نه برف می‌تواند پر کند و نه تُند بادی که پیراهن چاک چاک مسافران بهشت را به این سو و آن سو می‌پراکند.
روزها دارند می‌گذرند اما غصه، بی وقفه فوران می‌کند و جسدهای نصف و نیمه در تملک آسمان، آخرین تن پوشِ خود را
طلب می‌کنند.مسافران به خواب رفته و آرام گرفته فقط کمی‌سدر و کافور و کرباس و
فاتحه و بوسه می‌خواهند.
۱۷۶ پرنده معصوم، بی هوا پریدند تا وقتی نام‌های کوچکشان را صدا می‌زنیم از گلویمان اشک بریزد و از قاب چشممان خون.تا خیره به ماه، آمدن مسافران گمشده در غبار را انتظار بکشیم و باور کنیم درمان این درد بی درمان
خو کردن با آن است.
پس فقط باید سوخت و خاکستر شد تا شاید شمع‌های روشن بیشتر آتشمان بزنند.آن وقت می‌توانیم مرگ دخترکی که عروسکش را به وقت شعله ور شدن بغل کرده بود را بهانه کنیم و سخت در فراق فرزندانِ نامیرای میهن بگرییم....
آری راه طولانی و یار دور است.آنقدر دور که از مُشتی جنازه متلاشی، موی آشفته ما مانده و دل گُر گرفته صاحبان عزا،که سرزمین مادری یکپارچه صاحب عزاست در این روزهای کبود.همین روزهای لعنتی که پرندگانِ خسته جان را دیگر مجالی برای بالگشایی نیست و مامِ میهن غرقه در خون، دارد در سکون و سکوت، حیاطِ وطن را برای بدرقه جگرگوشه‌هایش جارو می‌کند.
انگار در اوج دلمردگی گریزی نداریم جز آنکه پرواز را به خاطر بسپاریم و باور کنیم مرگ، پایان کبوترانی که در پلک بهم زدنی پرپر شدند و ملتی را به سوگ نشاندند، نیست.لابد باید تمام چراغ ها را خاموش کرد و در تاریکنای تقدیر به این فکر کرد که وقتی باران ببارد و دنیا را مه دارد شاید گمگشتگان آسمان برگردند و به این سوگ بی انتها پایان دهند...لابد باید واژه‌های خیس «م. امید» را مرور کرد و با چشمخانه های شبنمی برای مسافران ارابه مرگ خواند:
ما چون دو دریچه روبروی هم
آگاه ز هر بگو مگوی هم
هر روز سلام و پرسش و خنده
هر روز قرار روز آینده
عمر آیینه بهشت اما آه
بیش از شب و روز تیر و دی کوتاه
نه مهر فسون نه ماه جادو کرد
نفرین به سفر که هرچه کرد او کرد...


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام