کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 21 تیر 1399   Saturday 11 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 24 دی 1398

صفحه خبر: سرمقاله‌ها

این روزها فراتر از آنکه دقیقا چه کسی در ماجرای سقوط هواپیمای اوکراینی مقصر است کاسه‌های داغ‌تر از آشی هستند که جلوتر از مقامات و پیش‌روتر از آنان، چشم در چشم مردم می‌کنند و اصطلاحا ماله می‌کشند و بعضا شکوه دارند که چرا مردم عزادارند و یا انتقاد دارند. هیهات.
طی چند روز گذشته برخی هنرمندان کشورمان در جمع‌بندی‌های خودشان به این نتیجه رسیدند که یا نمایش و کنسرت و یا حضور خود در فستیوال‌های مختلف از جمله جشنواره فجر را ملغی نمایند تا بتوانند قدری با جامعه ابراز همدردی کنند و از التهاب جامعه بکاهند. در مقابل، برخی هنرمندان هم در جمع‌بندی خود به این نتیجه رسیدند که حضور و ظهور لازم است و هنر ولو برای یک ساعت نباید خاموش شود. کما اینکه دیروز کیهان کلهر هنرمند نامی‌کشورمان استدلال آورد و برخلاف جریان موجود
تصمیم گرفت؛ مانند بسیاری دیگر از
هنرمندان نیز شاید تصمیم گرفته‌اند به نوعی
دیگر با مردم همدردی کنند و بنای‌شان حضور است. از نظر نگارنده هم آنان که انصراف دادند قابل احترام هستند و هم آنان که ترجیح می‌دهند به شیوه‌ای دیگر با مردم همراهی کنند. چه کسی گفته و یا حکم داده که همه باید به یک شکل فکر کنند و تصمیم بگیرند؟ متاسفانه در چنین شرایطی عده‌ای تریبون‌دار که مدام دم از اصول و ارزش می‌زنند به آن دسته هنرمندانی که ترجیح داده‌اند این روزها کنار بکشند حمله‌ور می‌شوند و انواع و اقسام توهین‌ها را روانه آنان می‌کنند. استدلال‌شان جالب است: «چون ما همدردی نمی‌کنیم و ماله می‌کشیم پس شما هم باید یک ماله‌ دست بگیرید و بسم‌الله!» خجالت آور است.
چندی پیش در گزارشی از وزیر ورزش انتقاد کردیم و نوشتیم روند روبه رشد خروج نخبگان ورزشی از کشور ابعاد نگران کننده به خود گرفته و حتی از لزوم ورود مجلس به این مسئله گفتیم.
اکنون دقیقا مشخص است اگر فرض را هم بر این بگذاریم که وزیر و
وزرای مربوطه وظایف خود را مو به مو
اجرا نمایند اما برخی که احساس
«خودوکیل‌پنداری» دارند و فکر می‌کنند سخنگوی مردم هستند با موضع‌گیری‌های بغض‌آلود و تنفرآمیز باعث و بانی بریدن نخبگان حوزه‌های مختلف می‌شوند.
این مملکت قوه قضائیه، دادگاه، مدعی‌العموم، قاضی و وکیل دارد و هرجا لازم باشد ورود می‌کنند و نیازی نیست عده‌ای در جایگاه قضاوت بنشینند. حضور رانتی در پشت برخی تریبون‌ها نباید باعث شود این جایگاه ،
واقعی و حق آنان پنداشته شود و هرچه در مخیله شان است اظهار کنند تا باعث شقوق جامعه شوند.
این ملت همانطور که به احترام حاج قاسم به خیابان‌ها آمدند تا به دنیا اعلام کنند به سرداران و سربازان خود احترام می‌گذارند و حق‌شناس‌اند این حق را دارد که غمگین و ملول از واقعه اخیر باشند. اجازه دهید لطفا!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام