کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 14 خرداد 1399   Wednesday 3 June 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 11 آبان 1398

صفحه خبر: روی خط آفتاب

روی خط آفتاب
۱۴۰۱- برخی از اتفاقات در منطقه مثل حادثه حمله به نفتکش ایرانی نشان دهنده این است برخی تمایلی به کاهش تنش‌ها در منطقه ندارند و منطقه‌ای پر از آشوب و درگیری را خواستار هستند. (۲۳/۷)
۱۴۱۲- خبر می‌رسد برخی عناصر داعش به همراه همسرانشان از اردوگاه‌های تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه در حال فرار هستند. آیا این فرارها باعث نمی‌شود دوباره اینها در نقطه‌ای جان بگیرند و خطر داعش باز هم تهدیدکننده امنیت مردم منطقه باشد. داعشی‌ها هنوز در بخش‌هایی در عراق و سوریه وجود دارند. (۲۳/۷)
۱۴۳۱- درحالی که الان در شرایط ثبات نسبی اقتصادی هستیم. بحران‌ها را هم به قول آقای رئیس‌جمهور پشت‌سر گذاشتیم. چرا قیمت اقلام خوراکی و ضروری کاهش نداشته چرا برنج و گوشت ارزان‌تر نشده؟ (۲۳/۷)
۱۴۴۵- نمی‌شود چندان هم از شرکت‌های خارجی که به خاطر تحریم کشورمان را ترک کردند خرده گرفت. مقصر تحریم‌های ظالمانه آمریکاست. باید راهی برای رفع تحریم‌ها پیدا کرد وگرنه شرکت‌های خارجی نمی‌توانند بمانند یا سرمایه‌گذاری کنند و این باعث لطمه به اقتصاد و تجارت می‌زند. (۲۳/۷)
۱۵۰۹- وقتی بحث تخلفات مالی و وجود پرونده‌های مختلف مطرح است چرا همیشه پای خودروسازان هم در میان است. بی‌سابقه است آنقدر در خودروسازی پرونده‌سازی و مشکل وجود داشته باشد. این همه تخلف سابقه نداشته. (۲۳/۷)
۱۵۴۱- آقای جهانگیری درست که برخی‌ها دنبال تخریب روحیه مردم هستند اما مهم‌ترین عامل تخریب روحیه مردم مشکلات زندگی است. مشکلات و گرانی، روحیه مردم را پایین آورده حتی باعث عصبانیت مردم و کاهش شادمانی‌ها شده است. این دولت است که باید فضای شاد ایجاد کند. آنها هم که دنبال از بین بردن روحیه مردم هستند نزد مردم شناخته شده‌اند. معلوم‌الحال هستند. (۲۳/۷)
۱۶۵۶- بسیاری از محصولات داخلی از کیفیت لازم برخوردار نیست. حتی برخی محصولات گارانتی‌دار وقتی خریداری می‌کنیم در مدت کوتاهی دچار مشکل می‌شود وقتی هم برای تعمیر آن تماس می‌گیریم به بهانه‌های ممکن می‌گویند این قسمت شامل گارانتی نمی‌شود باید هزینه پرداخت کنیم. این سرویس‌دهی به مشتری مناسب نیست. (۲۳/۷)
۱۷۳۲- خوب است پیش از برچیدن بساط آموزش زبان انگلیسی دستگاه‌ها و سازمان‌ها به جای استفاده از واژه‌های انگلیسی زبان فارسی به کار ببرند. (۲۳/۷)
۱۸۱۸- علی از تهران: در زندگی اتفاق‌های خوب، بد، خوش، ناخوش، مثبت یا منفی می‌افتد. در هر کاری قطعاً و حتماً حکمتی در کار است. سعدی به نکته خوبی اشاره فرموده است: «خدا گر ز حکمت ببندد دَری/ ز رَحمَت گُشاید درِ دیگری». برخی‌ها در برابر بعضی حرف‌ها، رفتارها و به ویژه تهمت‌های ناروا صبر و تحمل دارند، عده‌ای هم طاقت شنیدن سخنان بیهوده و کذب را ندارند، به ویژه کارگران که همیشه مظلوم واقع شده‌اند و صدای اعتراضشان به جایی نمی‌رسد، در چنین مواقعی بهتر است نکته ظریف سعدی را سرلوحه کارمان قرار دهیم و منتظر بمانیم تا در رحمت به روی مان باز شود.(۲۴/۷)
۲۱۱۴- اکبر از تهران: دوشنبه شب بیست و دوم مهر، موضوع سریال ستایش بسیار حساس و جالب و در عین حال آموزنده بود. یکی از روحانیون که به عنوان پیش نماز مسجد در سریال بازی می‌کند، به اشتباه قضاوت کرد، اما دیری نگذشت متوجه اشتباهش شد و به فکر حلالیت افتاد و این کار را انجام داد. کاش مسئولان و مدیران و روسایی که اکنون قدرت در دستان آن‌هاست با صبوری، متانت و تحقیقات بیشتر در مورد کارگران و زیردستان خود تصمیم بگیرند و عادلانه قضاوت کنند. مبادا با قضاوت نادرست و غلط موجب رنجش دیگران شوند. چون همه عادل نیستند و لغزش‌هایی دارند. (۲۴/۷)
ادارات، سازمانها و شرکت‌های خدمات عمومی و دولتی مانند ادارات برق و آب و گاز و تلفن و موبایل و شهرداری‌ها و غیره موظفند که صورتحساب مصرفی خدمات ارائه شده خود را به صورت مکتوب و قبض‌های چاپی کاغذی با درج توضیحات چگونگی محاسبات انجام شده در جدول همان صورتحساب برای مشترکین ارسال نمایند و یا اگر کسی مایل به دریافت آن قبض کاغذی نبود قبلاً اعلام نمایند، مشاهده صورتحساب‌های پیامکی برای بسیاری از سالمندان و افراد دیگر ممکن است مقدور نباشد و جلوگیری از قطع درختان! هم بهانه خوبی برای عدم ارسال قبض‌ها نیست و اگر واقعاً راست می‌گویند جلو انبوه کاغذبازی‌های دیگر ادارات و صدها برگه‌های تبلیغاتی رنگارنگ که هر روز در هر منزل و سپس در سطل‌های زباله ریخته می‌شود را بگیرند!
...0913
باید روشن شود که در جریان سرقتی که از منزل نماینده خوی در مجلس شورای اسلامی، آقای تقی کبیری صورت گرفته چه مقدار پول نقد و ارز خارجی که ابتدا گفته شده بود میلیاردها تومان بوده است و بعد که رسانه‌ها به آن پرداختند مبالغ دیگری گفته شده، واقعاً چه مقدار بوده است و نماینده فوق باید پاسخگو باشد که این مقدار پول نقد را از کجا آورده و چرا این همه پول نقد و ارز را در منزل نگهداری می‌کرده است که حالا با این مشکل بزرگ مواجه شود، همین چند روز قبل بود که مطلب درستی در روزنامه چاپ شده بود که در دنیای پیشرفته اینترنت و مخابراتی سریع الوصول امروز، همه اخبار سریعاً و برق آسا منتشر می‌شود و هیچ جای لاپوشانی و مخفی کاری و اختلاس‌هایی مانند گذشته دیگر وجود ندارد.
...0913
ضمن تشکر و سپاس از مسئولین محترم شرکت راه آهن قطار شهری مترو در اصفهان و همچنین شهرداری این شهر بزرگ و تاریخی از آنجا که ساعت کار مترو در اصفهان فقط تا ساعت 21:30 دقیقه شب می‌باشد و خیل عظیم مسافران، تازه از آن موقع به بعد، پس از انجام کارها و خرید و یا گردش و تفریح، عازم منازل خود با استفاده از این وسیله نقلیه عمومی خوب، راحت، سریع و مطمئن و مناسب می‌شوند، ضروری است در مورد اضافه نمودن حداقل یکی دو ساعت زمانِ کار آنها و حداقل تا ساعت 30: 23 شب، پس از بررسی‌های لازم و کارشناسی و احتمالاً تامین مبلغ اضافه‌کاری حقوق کارکنان خود به خاطر این یکی دو ساعت اضافه‌کاری کارکنان زحمتکش مترو و در جهت رفاه عمومی شهروندان عزیز اقدام نمایند. محمود بلیغیان - اصفهان
...0913
در صفحه اول روزنامه‌تان 30مهر کارشناس خودرو از چرخه معیوب در بخشی از سخنانشان در مورد سخنان یک مسئول و واکنش خودروسازان (از نظر ما مردم انحصارخواهان) آنجایی که گفت سخنان آن مسئول و واکنش خودروسازان کمکی به ارزآوری نمی‌کند! و ذهنیت جامعه و اعتماد عمومی از دست می‌رود! اتفاقا این انحصار حمایت از دو انحصارخواه در این 4دهه باعث کاهش اعتماد ما مردم به دیگر کالاها شد و از نظر ما مردم آن مسئول واقع بین حرف و سخن اول و آخر چند دهه‌ای ما مردم ایران را در مورد این دو خودرو گفت چیزی از خودش نگفت حرف ما مردم را به زبان ساده، گویا و شفاف بیان کرد. حالا خروجی این انحصار شد حمایت تمام‌ناپذیر چند دهه‌ای بنگاه‌داری، شرکت‌داری، باشگاه‌داری، یارانه‌های کمرشکن مختلف، تزریق پول نیروهای مازاد، بلعیدن سوخت، ساختن کارخانه خارج از کشور، تلفات حداقل 15هزار نفر در سال، صدها هزار مصدوم، معلول، قطع عضو و نخاع از جنگ تحمیلی فراتر رفت خسارت مستقیم مالی سالانه چندین میلیارد دلاری و از بین رفتن 5% از تولید ناخالصی ملی به علت انحصار تصادفات 21میلیارد دلار در سال؟ خودرو محصول لاکچری نامتعارف به حساب نمی‌آید.
...0914
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11
رونق تولید منوط به صیانت از حقوق همه جانبه کارگرانی است که دست اندرکار خط تولید و در عین زیردستان مدیران و مقامات مافوق هستند و نکته بسیار مهم اینکه حفظ حرمت شخصیت و جایگاه این قشر زحمتکش، هر نوع نگرانی و اضطراب درباره شغل را از آنان دور کرده و همین مسئله نیز عامل دلبستگی آنان به کار و رونق تولید می‌شود.
...0938
واقعاً بعضی افرادِ معلوم الحال و معروف به یاوه‌گویی و خیال پردازی و بی‌خبر از مردم و جامعه مانند دونالد ترامپ، چطور جرات می‌کنند و به خودشان اجازه می‌دهند و از خودشان خجالت نمی‌کشند که چشم در چشم و مقابل دوربین‌های تلویزیونی و در پشتِ میکروفن‌های خبرنگاران و رسانه‌های گروهیِ جهان با شمردن َاَراجیف و حرف‌های نادرست و غیر واقعی، از روی جهل و نادانی و غرق در مَستی وخوشی و لذت‌های کاذب دنیایی و محصور در بین افرادِ متملق و بی‌مسئولیت‌تر از خودش، گاهی چنین دروغ‌های بی‌معنی و شاخداری بگوید و مردم کشورش، آمریکائی‌ها را در حالی که هر روز شاهد جنایات متعددی در کشورشان به‌واسطه بی‌لیاقتی او و اطرافیانشان هستند، مثل خودش احمق، نادان و فریب خورده فرض کند!
...0913
قیمت لبنیات به خصوص ماست ما را کلافه کرده. سازمان تعزیرات چرا کاری نمی‌کند.
...0905
تحولات اخیر در عراق نشان می‌دهد که این کشور همسایه و مسلمان این گفته چندی پیش محافل ناظر تحولات منطقه را تایید می‌کند که اکثر این تظاهرات و ناآرامی‌ها به دلیل دخالت‌های مستقیم و غیرمستقیم کشورهای متخاصم و خارجی به خصوص آمریکا و کشورهای غربی در این قسمت از خاورمیانه است که هر روز توطئه‌ای جدید را با تحریک مردم منطقه و کشورهایی مانند عراق، سوریه، کردستان عراق و ترکیه و هم‌اکنون در کشور لبنان و بحرین و حتی در دستور کار خود و هم پیمانان خود چون اسرائیل غاصب و عربستان سعودی و حکام قطر و بعضی کشورهای حاشیه خلیج فارس و غیره قرار می‌دهد! اوج شرارت‌های بیگانگان و دخالت‌های آمریکای جهانخوار را نشان می‌دهد.
...0913
یه گزارش از وضعیت زندگی خانواده‌هایی که الان زیر چادر زندگی می‌کنند و زندگی اشرافی برخی مسئولان تهیه و چاپ کنید.
...0914
حضرت امام حسین علیه السلام ‌فرمودند: هرکس این پنج چیز را نداشته باشد از زندگی بهره‌ای نمی‌بَرَد: عقل، دین، ادب، شَرم و خُوش خُلقی
...0913
بزرگترین خطری که آینده جوانان و کشور را تهدید می‌کند و متاسفانه برخی مسئولین و دولتمردان به آن عملاً کمتر توجه دارند و یا به علت مشغله‌های زیاد! کمتر به آن می‌پردازند و یا اصلاً به آن نمی‌پردازند! مسئله ایجادِ فضایی مناسب و ارزان قیمت و حتی در بهترین وضعیت، رایگان نمودن تفریحات سالم برای جوانان و نوجوانان است، زیرا لازمه جوانی و سالم زیستن برای هر فرد و خصوصاً جوانان، تفریحات سالم و مناسب سن و سال هر شخص است که متاسفانه به علت پرهزینه بودن این مکانها مثل ورزشگاهها و مراکز تفریحی و وجود برخی وسایل ارتباطی مانند گوشی‌های جدید موبایل و استفاده ناصحیح از آنها، جوانان را به سوی تفریحات ناسالم و خطرناک مانند دود و قلیان و اعتیاد و مواد و کارهای دیگر می‌کشاند! محمود بلیغیان
...0913
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام