کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 14 خرداد 1399   Wednesday 3 June 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 09 آبان 1398

صفحه خبر: روی خط آفتاب

روی خط آفتاب
1547- توهین بی‌شرمانه بحرینی‌ها هنگام خواندن سرود ایران در ورزشگاه در بازی ایران - بحرین باید پاسخ داده شود. علت این توهین‌ها چه بود؟ (24/7)
1601- وقتی آدم در خبرها می‌خواند 181 جیب بر مترو دستگیر شده‌اند این باعث می‌شود با ترس و لرز وارد واگن‌های مترو بشویم. بیچاره ما که هم جیب‌مان باید توسط قیمت‌ها و گرانی‌ها سرقت شود هم توسط جیب‌بران مترو! (24/7)
1620- متاسفانه مجددا در استان گیلان و بخش‌هایی همچون تالش، ماسال، صومعه‌سرا و... دچار آبگرفتگی و سیل شده و مردم منطقه با مشکل مواجه شده‌اند. با توجه به تجربیات سیل نوروز امسال چرا از این تجربیات در جهت کاهش خسارات و مشکلات اقدامی نمی‌کنیم؟ (24/7)
1450- این برای جامعه ما هیچ خوب نیست که طبق آمارها 44 درصد از بیکاران، لیسانس به بالا هستند. بیکاری یک معضل حتی خطرناک است. باید فکری برای آن کرد. ایجاد اشتغال امروز یک ضرورت برای سلامت جامعه است. جوان بیکار داریم با اینکه تحصیلکرده است باید غصه این بچه‌های بیکارمان را هم بخوریم. این همه هزینه تحصیلات آنها کردیم اما نتیجه‌ای ندارد. (24/7)
2022- سلام به آفتاب یزد روزنامه خوبم. به وزیر بهداشت بفرمایید که به داروسازان بگوید کیفیت داروهای خود را خوب کنند تا مردم مجبور نباشند داروهای خارجی بخورند. در ضمن مردم حق دارند هر دارویی که می‌خواهند انتخاب کنند. (22/7)
2025- امثال آقای پناهیان از شفاف‌سازی حرف می‌زنند اما متاسفانه گفتار ایشان با عملکرد ایشان نمی‌خواند. اگر به شفاف‌سازی است باید به اف‌ای تی اف که مربوط به مبادله تجاری با بانک‌های جهانی است توجه کنیم، امثال آقای پناهیان با آن مخالف هستند. این مخالفت‌ها کجا با شفاف سازی همخوانی دارد. (22/7)
0024- خودرو اینجانب با خودرو دیگری تصادف کرد. 5 کارشناس رای به نفع من داد، اما طرف مقابل تا به حال چند بار تقاضای تجدیدنظر کرده اعتراض داده و گفته برای پرداخت 8 میلیون خسارت خودرو موضوع در دیوان عالی کشور حل و فصل شود که این باعث طولانی شدن پروسه رسیدگی می‌شود. چرا باید آنقدر زمانبر باشد. (23/7)
آفتاب یزد: دیوانعالی کشور رسیدگی ماهوی ندارد در صورت نقض رای پرونده جهت رسیدگی به شعبه هم عرض می‌رود.
0527- از وزارت صنعت، معدن و تجارت خواهشمندیم توصیه‌های مقام معظم رهبری را در تهیه مواد اولیه تولید جدی بگیرند تا تولید داخلی ما به خاطر کمبود امکانات دچار رکود نشود و همیشه فعال باشد. (23/7)
1008- از شهرستان بابل تماس می‌گیرم. در صورت امکان کارشناسان دادگستری که قیمت املاک را تعیین می‌کنند نظارت دقیق‌تری صورت گیرد قیمت‌ها را دقیق محاسبه کنند تا افزایش قیمت کاذب صورت نگیرد مثلا زمین متری 3 میلیونی، 9 میلیون قیمت‌گذاری نشود. ضمن اینکه دستمزد خود را خیلی زیاد از افراد دارای پرونده مطالبه می‌کنند. (23/7)
1302- آقای بهرام امیراحمدیان کارشناس مسائل روسیه فرمودند مسکو به میانجیگری تمایلی ندارد. آقای محترم میانجیگری مربوط به شخصی است که حسن نیت به دو طرف داشته باشد متاسفانه مسکو هیچ‌گاه حسن نیتی نداشته و تنها به منافع خود فکر می‌کند. (23/7)
1312- از اینکه دوباره هواپیمای آنتونوف روسیه به آسمان ایران بازمی‌گردد خرسند نیستیم. مردم خاطره خوبی از این هواپیماها ندارند. امیدوارم این موضوع مدنظر مسئولان باشد.(23/7)
1401- برخی از اتفاقات در منطقه مثل حادثه حمله به نفتکش ایرانی نشان دهنده این است برخی تمایلی به کاهش تنش‌ها در منطقه ندارند و منطقه‌ای پر از آشوب و درگیری را خواستار هستند. (23/7)
امکانات کشور به جای اینکه خرج زنان شود، خرج بهره‌ برداری‌های سیاسی از مسائل زنان می‌شود. اهداف و سیاست‌گذاری‌ها در حوزه خانواده در دستور کار سازمان‌ها قرار نگرفته و برنامه عملیاتی برای آن تعریف نشده است و نظارتی بر کار دستگاه‌ها وجود ندارد! که منجر به افزایش سن ازدواج، طلاق و آشوب در زندگی‌های خانوادگی شده است.
...0903
حضرت امام جعفرصادق (ع) می‌فرمایند: بر شما باد به دعا کردن، که با هیچ وسیله‌ای به اندازه دعا به خداوند نزدیک نمی‌شوید.
...0938
دیابت و فشار خون از رایج‌ترین و مبتلاترین بیماری‌های خطرناکی به شمار می‌روند که متاسفانه درمان قطعی نداشته و فقط با دارو از پیشرفت و حاد شدن
جلوگیری می‌شوند. برای آنکه روز به روز بر تعداد این بیماری‌ها و بیماری‌هایی مثل چشم، دندان و... اضافه نشود بایستی اطلاع رسانی‌های پیشگیرانه و مراقبت‌های شخصی به گونه‌ای انجام شود که با توجیه ساده به سمع و نظر همه هموطنان ارجمند برسد. مسلماً هزینه‌های این اطلاع‌رسانی‌ها به مراتب چند برابر کمتر از هزینه‌های درمان مبتلایان است.
...0938
در گزارشاتی که از طریق رسانه‌ها به تازگی افشا شده است متاسفانه برخی مدیران همچنان با دریافت حقوق‌های نجومی خدمت می‌کنند. باید متذکر شد خدمتی که در طبق اخلاص و با نیات و انگیزه‌های رضای خداوند عالمیان همراه باشد قطعاً و یقیناً کسب‌های مادی هدف و اصل نخواهد بود. الگوی همه مدیران باید مولا حضرت امام علی(ع) باشد که به رغم توانایی بهره‌مندی از لذایذ و نعمات الهی خودشان را همسطح فقیرترین مردم قرار می‌دادند و به حداقل‌ها اکتفا می‌فرمودند.
...0938
چرا تسهیلات برای انتقال و تغییر رشته دانشجویان فقط برای فرزندان اعضای هیئت علمی رسمی دانشگاه‌ها وجود دارد؟ مگر بقیه کارمندان دولت، مهندسان، پزشکان و بقیه مردم و مشاغل زحمتکش جامعه مهم نیستند؟!
...0903
آنچه مردم عزیز و مهربان ما را ‌که با خلوص نیت و با قلبی پاک و گام‌های استوار پا به عرصه انقلاب و فعالیت‌های اجتماعی از جمله همه انتخابات تاکنون گذارده‌اند، امید به فردایی روشن و آینده‌ای بهتر و با روی کار آوردن مسئولین کاردان و دلسوز و خدمتگزار در دولت و مجلس با نمایندگانی دلسوز و با ایمان و طرفدار حقوق حقه ملت و برای آحاد جامعه با وضع قوانین صحیح به نفع جامعه و کشور بوده است و آنچه همین مردم خوب و فداکار را افسرده و ناراحت و خشمگین می‌کند، بی‌تفاوتی و بَدعهدی و شانه خالی کردن مسئولین از زیر بار مسئولیت خطیری است که ملت روی دوش آنها گذاشته‌اند! بنابراین همه مسئولین باید خیلی حواسشان را جمع کنند و خدای ناکرده این راه را به خطا نروند!
...0913
قیمت‌های همه کالاها و اجناس ضروری و مایحتاج عمومی سرسام‌آور شده است، مثلاً قیمت یک بسته پنیر 400 گرمی در اواسط سال گذشته کمتر از 4000 تومان بود، ولی امروز در کمتر از یک سال بعد از آن به بیش از دو برابر رسیده و اکنون قیمت همان پنیر ساده ایرانی به بیش از 8000 تومان افزایش پیدا کرده است، واقعاً این مسئولین کجا هستند و چکار می‌کنند‌؟ گرانی و تورم لِجام گسیخته بیداد می‌کند! مردم از این کمترین تغذیه و صبحانه که برای خیلی‌ها غذای روزانه‌شان هم شده است محروم شده اند، در هیچ کشوری تا این اندازه گرانی و تورم و هَرج و مَرج اقتصادی که طبیعتاً ناهنجاری و نابسامانی‌های اجتماعی را به دنبال دارد وجود ندارد، چرا بعضی مسئولین به خود نمی‌آیند و شاید خود را به خواب زده‌اند!!
...0913
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11
در صنعت مواد غذایی واقعاً دنیای عجیب و غریبی شده است، مواد مصنوعی و تقلبی از همه مواد غذایی و خوراکی‌ها به همت سودجویان از خدا بی‌خبر ساخته و روانه بازارها شده است بطوری که دیگر از طبیعی و خالص بودن هیچ چیز نمی‌توان اطمینان داشت، از آبلیموی تقلبی گرفته که سالهاست یکه تاز این صنعت قلابی مواد تقلبی است که از آبِ کاه و جوهرلیمو ساخته می‌شود تا عسلِ تقلبی و برنج مصنوعی و به اصطلاح صنعتی وارداتی هندی و ‌پاکستانی تا فلفل سیاه و آردنخودچی و ادویه و زردچوبه مصنوعی و مخلوط شده با مواد مشابه ارزانتر دیگر و دَه‌ها ماده غذایی پُرمصرف خوراکی دیگر که با وجود گران شدن هر روز تقلبی‌تر می‌شوند، واقعاً هیچ اُرگان و سازمانی نیست که بر کارِ تولید و توزیع آنها نظارت کند!؟
...0913
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام