کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 18 تیر 1399   Wednesday 8 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 08 آبان 1398

صفحه خبر: روی خط آفتاب

روی خط آفتاب
برآورد شده رقم فرار مالیاتی مشاغل پردرآمد حداقل 70 هزار میلیارد تومان است که می‌تواند به راحتی نصف کسری بودجه دولت را جبران کند. قوانینی که طرفدار پولدارها باشد، اسلامی نیست. میلیاردرها از مالیات معاف اما کارمندان و کارگران معمولی مالیات شان قبل از
واریز حقوق کسر می‌شود. سازمان مالیاتی و نظارتی چه می‌کنند؟ قانون مالیات باید اصلاح شود.
...0915
درآمد 13 ساعت فروش نفت ایران برابر با هزینه یک سال چادر مشکی است. آیا چادر به عنوان یک کالای مهم فرهنگی و استراتژیک، ارزش یک روز درآمد نفت ایران را ندارد؟ و آیا یک خانم باید برای چادر مشکی به عنوان یک کالای فرهنگی هزینه بسیار و 8 برابر مانتوی جلوباز را بپردازد؟
...0915
اعطای تابعیت ایرانی و تایید چنین تصمیمی برای فرزندان اتباع بیگانه‌ای که به سن 18 سالگی در کشورمان می‌رسند، به هیچ‌وجه به صلاح مردم و کشورمان نیست و شورای محترم نگهبان و مسئولین عزیز باید به این نکته مهم و اساسی و آینده ساز و عواقب احتمالی مُخرب و ویرانگر آن در صورت تصویب یا تایید چنین قانونی، توجه لازم و کافی را مبذول نمایند. طبیعی است که اینگونه افراد با مراجعت نمودن به کشور متبوع پدری خویش می‌توانند تابعیت حقیقی و قانونی خود را کسب نمایند.
...0913
‌با بازگشائی مدارس و رفت و آمد دانش‌آموزان و هیاهو و همهمه این عزیزان و نوباوگان در کوچه‌ها و خیابانها، شور و نشاط زندگی را تداعی و ترسیم می‌کنند، ولی از طرفی گاهی می‌بینیم که بعضی از مدارسی که در محله‌های مختلف قرار دارند، صدای بلندگوهای حیاط مدرسه را چنان بلند می‌کنند که تا چند محله آنطرف‌تر فریادهای مدیر و ناظم یا معلمین را پشت بلندگو و در صف‌های صبحگاهی که نام دانش‌آموزان را برای رعایت انضباط یا مطالب و توصیه‌های دیگر به دانش‌آموزان با صدای بلند و فریاد اعلام می‌کنند را همه می‌شنوند! و موجب سلب آسایش و آرامش اهالی و بخصوص خانواده‌هایی که بیمار یا سالمندی دارند می‌شوند، لذا ضروری است ادارات آموزش و پرورش نواحی، تذکرات لازم را به آنها بدهند.
...0913
حضرت امام محمدباقر (ع) می‌فرمایند: زکات علم این است که به بندگان خدا بیاموزی.
...0938
با سلام. قیمت حلواشکری 100گرمی عقاب تا چند وقت پیش 4000 تومان بود اخیرا خریدم 6500 تومان یعنی افزایشی 5/62 درصدی. پس وزارت صنعت و معدن و تعزیرات بر کجا نظارت دارند؟
...0916
هشدار آیت‌الله رئیسی: دستتان را نه از مچ بلکه از بازو قطع می‌کنیم. حالا رئیسى حرف رو‌انداخت وسط، منتظر باشید صاحباش بردارند؛ چون این هشدار خطاب به مفسدان اقتصادى بود.
...0903
این روزها بحث‌های زیادی در مورد خنده‌های جناب آقای شیخ حسن روحانی که با اروپائی‌ها در آمریکا داشتند در مجامع مختلف و مطبوعات می‌شود، باید گفت اولاً خندیدن که جُرم نیست، ثانیاً این لبخند‌های ملیح و طولانی و خنده‌های زیبا و بلند و حتی قهقهه یا ریسه رفتن‌ها هیچ ربطی به درون افراد ندارد و بیشتر ظاهری است، چرا که با وجود کوهی از مسائل و مشکلات کشور و غصه و گرفتاری‌های برخی از (خودی‌ها) و مردم، بعید به نظر می‌رسد که کسی در مقام چنین مسئولیتِ خطیر و سنگینی بتواند اینگونه از تهِ دل بخندد!
...0913
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11
0844- بسیاری از مردم هنوز کارت شناسایی منقضی شده در دست دارند. در سال گذشته برای ثبت‌نام کارت ملی اقدام کردیم از تیرماه سال گذشته کارت جدید صادر نمی‌شود چون مسائل آن در دسترس نیست. (24/7)
1249- آقای رئیس‌جمهور فرمودند در 6 ماه گذشته، 6 ماه بر میزان امید افراد اضافه شده است. من فکر کنم منظورشان بیشتر به دوستان و آشنایان خود هست. (24/7)
1303- مسئولان سری به مرز مهران بزنند. ماشین‌های عراقی مسافر ایرانی سوار نمی‌کنند. چرا آنها در کشور ما می‌آیند آزادند ویلا می‌خرند و کرایه می‌کنند. آیا ما می‌توانیم در کشور آنها خرید و فروش کنیم؟ چرا مسافر ایرانی سوار نمی‌کنند یا کرایه‌های بالا می‌گیرند؟ جوابگوی این موضوع
کیست؟ (24/7)
آفتاب یزد: رفتار عده‌ای را نباید به پای ملت عراق گذاشت اکثریت مردمان عراق پذیرای زائرین اربعین بودند.
1320- آیا جناب پوتین رئیس‌جمهور روسیه در سفر به عربستان نقش میانجیگری برای ما بازی نمی‌کند؟ ظاهرا که هیچ خبری در این مورد نیست
هر چند که از روس‌ها این توقع می‌رفت در این مورد اقدامی کنند. به نظر که روس‌ها فقط فکر تامین منافع خود هستند. (24/7)
1325- بهتر است برخی بازیکنان فوتبال به جای حاشیه‌سازی و گذاشتن پست‌های جنجالی و استوری‌‌های مسئله‌ساز به فکر فوتبال بازی کردن خود باشند و از موقعیتی که دارند سوءاستفاده نکنند. (24/7)
1345- اگر قرار است به فرزندان بازنشستگان وام ازدواج بدهند این را برای تمام کسانی که شرایط آن را دارند در نظر بگیرند. شرایط پرداخت آن را هم در سامانه ثبت‌نام تسهیل‌تر کنند، ضمن اینکه خیلی‌ها از این موضوع خبر نداشتند و ثبت‌نام در سایت صندوق بازنشستگی نکردند. (24/7)
1405- اگر قرار است کسب و کار و تولید و کارآفرینی رونق بگیرد دولت باید موانع پیش روی کارآفرینان را بردارد نه اینکه وقتی یک کارآفرین می‌خواهد یک شغل ایجاد کند تازه مصائب پروسه اداری و مجوزها شروع شود تا جایی که برخی‌ها از این کار پشیمان می‌شوند. (24/7)
1430- رئیس‌جمهور محترم گاهی خیلی مبهم یا کلی‌گویی می‌کنند. بهتر است سخنان خود را شفاف‌تر و واضح‌تر بگویند مردم متوجه شوند. اما اینکه می‌گویند سالها است با هم بحث می‌کنیم. خب این بحث‌ها به کجا
کشید؟ (24/7)
1502- در بسیاری از کشورهای پیشرفته، شهرداری‌ها خانه‌های قدیمی را تبدیل به موزه کرده و از آن برای صنعت گردشگری استفاده می‌کنند. شهرداری تهران سعی کند آن تعداد خانه باغ‌های باقیمانده از گذشته را حفظ و مرمت کند باید از آثار تاریخی محافظت کرد. اجازه ندهید تمام این خاطرات قدیمی به دست بساز و بفروش‌ها تخریب و به فراموشی سپرده شود. (24/7)
1527- وقتی تصویر دو خلبان زن را در آفتاب یزد دیدم خلبانانی که با قدرت تمام شایستگی خود و بانوان را در عرصه‌های مختلف نشان دادند احساس غرور کردم. باید حضور بانوان را در عرصه‌های مختلف به فال نیک بگیریم. آنها را باور کنیم و اجازه دهیم استعدادهای خود را بروز دهند. برای این دو بانوی خلبان، آرزوی بهترین پروازها و موفقیت و سلامت دارم. پروازشان مستدام باشد. (24/7)
1538- این چندمین بار است که برخی دانشجویان دانشگاه دچار مسمومیت غذایی حاصل از غذای دانشگاه می‌شوند. جدا از آن غذای دانشگاه‌ها اصلا کیفیت مطلوبی ندارد. به نظر من که کیفیت غذای پادگان‌ها در زمان سربازی از کیفیت غذای دانشگاه‌ها بهتر است. وزارت بهداشت نسبت به این موضوع بیشتر دقت کند. (24/7)
باسلام. می‌خواستم ببینم این همه نهاد نظارتی هیچ کدام زورشان به شرکت کاله نمی‌رسد که هر روز محصولاتش را گران می‌کند. ظاهرا این شرکت خلاف جریان آب حرکت می‌کند هرچه قیمت دلار، خودرو، مسکن و... پایین می‌آید قیمت محصولات این شرکت بالا می‌رود. همین چند ماه پیش ماست 900گرمی لاکتیویا را تا 9800 تومان گران کردند دوباره به تازگی همین ماست را11200تومان قیمت زده.
عجب نظارتی!؟
...0916
در دنیایی که همه مردم جهان به آرامش و آسایش و یکدلی و کمک به یکدیگر برای ساختن دنیائی بهتر نیاز دارند، معلوم نیست این رسم بَد عهدیِ کشت و کشتار و گروگان‌گیری را چه کسی و در چه زمانی ابداع و اختراع کرد و راه انداخت یا آن را تشدید نمود که حالا به تمام جهان سرایت کرده و همچون بیماری مُهلکی کم کم تمام عالم را فراگرفته و بیمار و پزشک هر دو را مریض و بصورت بیمارانی لاعلاج و به عناوین مختلف گرفتار نموده است!
...0913
در شرایط دشوار کنونی و اقتصادی کشور، مردم عزیز و بافهم و شعور و درک بالای سیاسی ایران این شرایط را کاملاً درک و لمس کرده و با دولت و مسئولین همکاری و همدردی کرده و می‌کنند و لذا انتظار معجزه هم ندارند، ولی برای حل انبوه مشکلات راه‌حل‌هایی دارند که بارها در تجمعات حرفه‌ای و صنفی و اعتراض به عملکرد بد بعضی شرکت‌های سرمایه‌گذاری خود اظهار و اعلام نموده‌اند که یکی از آنها برای بیرون رفت از این بحران‌ها، باز پس گرفتن هزاران میلیارد تومان پولی است که اختلاس‌کنندگان از بیت المال، مانند آقای محمود خاوری و بابک زنجانی و ده‌ها و بلکه صدها نفر دزد و غارتگر دیگر که بعضاً از مسئولین و نمایندگان مجلس هم بوده‌اند، از این مردم مظلوم و ستمدیده و فداکار به یغما برده‌اند، می‌باشد.
...0913
متاسفانه برخی از مسئولین و دولتمردان بیش از حد درگیر مسائل شخصی یا خارجی و غیرداخلی شده‌اند و مسائل داخلی و مردم را به کلی رها کرده و یا از یاد برده‌اند! اغلب مردم با مشکلات فراوانی مواجه هستند که بیشتر آنها مسائل مالی و معیشتی و برخی هم اجتماعی و بهداشتی و آموزشی است، بعضی مدارس حتی مدارس دولتی از مردم پول زیادی می‌خواهند که برایشان مقدور نیست، وضعیت دارو و درمانی هم به علل مختلف از جمله بدهی کلان دولت به تامین اجتماعی، خوب نیست و گرانی و ‌تورم هم علیرغم گفته‌های اخیر آقای روحانی بیداد می‌کند که همه می‌دانند، و صدها و هزاران مشکل دیگر که رسیدگی سریع و قاطعانه و دلسوزانه و مدبرانه می‌خواهد.
...0913
با توجه به لزوم شناسائی صحیح مشترکین تلفن‌های همراه و اخیراً ارسال پیامکی صورتحساب قبض‌های تلفن‌های ثابت از اول مهرماه امسال، ضروری است که این قبوض پیامکی، همانند اجرای طرح ارسال پیامکی قبوض برق که آنهم از اول مهرماه سال جاری انجام و این نکته رعایت شده است، برای جلوگیری از هرگونه اشتباه و جابجائی در پرداخت آنها، این قبض‌های تلفن ثابت و همچنین پیامک قبض تلفن‌های همراه که از سوی شرکت مخابرات ایران صادر می‌شوند، بنام خود مشترک و با درج نام کامل هر یک از مشترکین در پیامک ارسالی به مشترک موردنظر حتماً لحاظ شود. محمود بلیغیان - اصفهان
...0913
باسلام. کسانی که خنده آقای روحانی را خفت‌بار می‌دانند افرادی‌اند که هیچ هنری جز حاشیه‌سازی و سطحی نگری ندارند. خنده و گریه واکنشی کاملا طبیعی و برخاسته از احساسات درونی افراد است و در افراد مختلف شدت و ضعف دارد.
...0916
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام