کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 18 تیر 1399   Wednesday 8 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 02 آبان 1398

صفحه خبر: روی خط آفتاب

روی خط آفتاب
1551- این سوال برای خیلی‌ها مطرح است خصوصا برای کسانی که به امنیت منطقه اهمیت می‌دهند. آیا عربستان دست از شرارت در یمن برمی‌دارد؟ آیا پس از سالها دشمنی رو به سوی ایران می‌آید و میلی به کاهش تنش‌ها
دارد؟ (22/7)
1511- عرفان: فساد مالی، رشوه، رانت خواری و دریافت وام‌های کلان بانکی توسط برخی افراد بانفوذ در کشور جای بسی تاسف و تاثر دارد و مایه شرمساری است. چطور یک نفر مبلغ ناچیزی می‌خواهد از بانک وام بگیرد، باید دو نفر ضامن و نامه کسر از حقوق به بانک ارائه دهند و این همه سخت گیری می‌کنند، اما عده‌ای به راحتی یک شبه ره صد‌ساله را می‌روند؟! (22/7)
1312- روزهای گذشته به بازار بزرگ تهران رفتم، یکی از دستفروشان بساط پهن کرده بود و تعداد قابل توجهی کرم داشت و آن‌ها را دانه‌ای ده هزار تومان می‌فروخت. کرم‌های اصلی در داروخانه‌ها بیست و هشت هزار تومان است. مشخص نیست این گونه محصولات در چه مکان‌هایی و با چه محلول و موادی تولید و توزیع می‌شود. مسلما با این قیمت پایین قابل اعتماد نیست. (22/7)
1619- علی از تهران: امید به آینده؛ مردم از گرانی‌ها، مشکلات اقتصادی و وعده‌های بی نتیجه مسئولان خسته‌اند. افرادی که در پُست‌های مدیریتی و حقوق‌های بالایی دریافت می‌کنند، لطفاً به فکر دهک‌های پایین جامعه هم باشند و آنان را به آینده امیدوار کنند.(22/7)
1819- خودروهایی که از پل ری به چهارراه سیروس می‌روند و می‌خواهند ادامه مسیر دهند به چهارراه مولوی بروند، انتهای خیابان مسدود است و باعث مشکلات فراوانی شده است. از مسئولان سازمان ترافیک شهرداری و راهنمایی و رانندگی تقاضای بازگشایی محل یادشده را داریم. (22/7)
1514- عده‌ای نگهبان مقابل پیاده راه بازار تهران واقع در تقاطع چهارراه مصطفی خمینی ایستاده اند، موتورسیکلت‌هایی که می‌خواهند به بازار تهران بروند و از ورودشان خودداری می‌کنند. البته ورود برای برخی موتورسیکلت‌ها به تشخیص ماموران آزاد است! اگر ورود و خروج موتورسیکلت‌ها ممنوع است باید قانون برای همه یکسان اجرا شود. این گونه تبعیض‌ها موجب نارضایتی زحمتکشان یک لقمه نان می‌شود. لطفاً مسئولان، نگهبانان مستقر در محل را نسبت به شرح وظایفشان توجیه و راهنمایی کنند. (22/7)
0914- علی از تهران: تنها جایگاه و دلخوشی بسیاری از مردم انعکاس مسائل و مشکلات در ستون پیام‌های مردم روزنامه است. پس از چاپ پیام‌ها بعضی‌ها انتقادپذیرند و سعی می‌کنند مشکلات را رفع کنند، برخی‌ها هم صبر و تحمل واقعیت‌ها را ندارند و طور دیگری رفتار می‌کنند. بهتر است آن‌هایی که طاقت انتقاد ندارند، به جای تصمیم‌های عجولانه، خویشتنداری کنند و در برابر منتقدان صبور باشند تا تصمیم‌های درست تر و عادلانه تری بگیرند. (22/7)
1817- برخی کتاب فروشی‌ها وقتی می‌بینند این روزها کتاب، خواننده ندارد، قیمت آن‌ها را کاهش داده‌اند و با پنجاه درصد تخفیف به فروش می‌رسانند. با این که کاغذ به علت تحریم اقتصادی قیمت چند برابر یافته، چطور برایشان صرف می‌کند؟ یا شاید کاغذ دولتی و ارزان دریافت کرده‌اند که به نسبت باید از اول ارزان‌تر بفروشند. (22/7)
1815- علی از تهران: عینک بدبینی برخی مسئولان با شعارهای تکراری و کلیشه‌ای و بی توجهی به مشکلات مردم باعث شده بیشتر هموطنان با عینک بدبینی آنها را ببینند.‌ای کاش وقتی مسئولی درباره موضوعی آن هم از پشت تریبون یا مطبوعات سخن می‌گوید، به وعده‌هایی که می‌دهند جامه عمل بپوشانند و مردم را دریابند. (23/7)
علی‌رغم گران‌تر شدن مکرر و هر از چندگاه قیمت نان در سالها و ماه‌های اخیر، هر روز اندازه و وزن و کیفیت آنها کمتر و هر روز نازکتر و کوچکتر و بدتر می‌شود! نان‌ها یا خمیر هستند و یا سوخته و بیش از حد حرارت دیده شده، وجود و یا عدم وجود کنجد روی نان هم خود مسئله‌ای است که یکبار ممنوع می‌شود و یکبار به عنوان و یا به بهانه غیربهداشتی بودن، دستور توقف ریختن آن روی نان به نانوایی‌ها داده می‌شود و روز دیگر نان کنجدی آزاد شده و موجب بهانه‌ای دیگر برای گران‌تر کردن توسط نانوایان برای تعداد کمی کنجد که روی نانها می‌ریزند می‌شود! به هر حال نان، این قوت اصلی و دائمی بسیاری از مردم هم دستخوش تاخت و تاز عده‌ای سودجو و فرصب طلب و از خدا بی‌خبر در شهر اصفهان گردیده است.
...0912
بسیاری از کارخانجات و کارگاه‌های تولیدی در اغلب شهرک‌های صنعتی از جمله شهرک صنعتی جی در اصفهان، به علت مشکلات فراوان تعطیل شده‌اند و یا درحال تعطیلی و ورشکستگی هستند و یا با کمترین افراد و کمترین ظرفیت تولیدی خود، اُفتان و خیزان و با رفتارِ کج‌دار و مریزگونه خود برای برقرار ماندن نام و خاطره خود با سختی دوران پُر مخاطره‌ای را سپری می‌کنند، شهرک صنعتی که کارخانه‌های معروف و کارگاه‌های تولیدی آن که زمانی صدای جُنب و جُوش کارگران و ماشین آلات در حال کار و فعالیت شبانه‌روزی آنها از فواصل دور هم شنیده می‌شد، با ندانم کاری بعضی مدیران و مسئولین،حالا متاسفانه مانند شهر ارواح ساکت و بی‌حرکت شده و یکی پس از دیگری تعطیل و خاموش می‌شوند. محمود بلیغیان - خبرنگار آزاد - اصفهان
...0913
حضور بانوان در استادیوم‌های ورزشی و تماشای مسابقات فوتبال حق طبیعی و مسلم آنها مانند هر انسانی وحقِ قانونی زنان ایران که نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند می‌باشد و اگر تاکنون این حق رعایت نمی‌شده است کوتاهی مسئولین در این مورد بوده که بحث دیگری است و لذا با گرامیداشت این اتفاق مبارک که در اولین جلسه حضور آزاد زنان در استادیوم آزادی در تهران که با نتیجه بسیار پُرگُل و حیرت انگیزی به نفع کشورمان مواجه شدیم هم خوش قدمی آنها در این اقدام ضروری و لازم را تداعی می‌کند، ولی باید توجه داشت که شادی و خوشحالی بیش ازحد برای رسیدن به این حق طبیعی خانم‌ها برای حضورشان در استادیوم، شاید برای جهانیان کمی عجیب به نظر برسد و واقعاً تا این حد نیز لزومی نداشته باشد! محمود بلیغیان
...0913
چیدمان جعبه میوه‌هایی که در معرض فروش قرار می‌گیرند متاسفانه طوری است که غالباً میوه‌های درشت، درجه یک و مرغوب در رو و دید و میوه‌های نامرغوب، ریز و درجه دو و سه در زیر قرار می‌گیرند در صورتی که این وضع نوعی دغل در معاملات محسوب می‌شود زیرا که در کل به اسم درجه یک فروخته می‌شود. لذا از مدیران محترم میادین میوه و تره‌بار تقاضامندیم مانع تداوم این روند طمعکارانه بشوند.
...0938
امید و انتظار داریم مسئولان محترم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با تدابیر و تصمیمات منطقی، شورایی و حساب شده خود هرگز اجازه ندهند نظام اقتصادی داخلی تابع تحولات اقتصادی بین‌المللی بشود و یا مفسدان اقتصادی اسباب بهم زدن و خلل را فراهم کنند.
...0938
بنده غفار اروند هستم از رشت. 70سال سن دارم. سه تا جوان بیکار دارم. دلم می‌خواهد تو خانه خودم بمیرم همسرم را که سرطان گرفت فوت شد من هم سکته مغزی کرده‌ام. از خیرین تقاضا دارم یه خانه کوچک برایم بخرند خدا به آنها عوض بده.
...0911
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11
بهای برق در این ماه که هنوز هوا زیاد هم سرد نشده و از وسایل گرم‌کننده مانند بخاری و شوفاژ و پکیج ‌و دیگر وسایل گرمازا که با برق کار می‌کنند استفاده نمی‌شود، نسبت به ماه‌های گذشته خیلی زیاد شده و حدود دو برابر ماه قبل شده است، خدا به داد مردم برسد که در فصل سرما و زمستان که دو ماه دیگر به آغاز آن بیشتر باقی نمانده است، بهای قبض برق که حالا به جای قبض کاغذی (نه بَبرِ کاغذی!) به صورت پیامکی و بدون نشان دادن ریز عملیات محاسبه هم ارسال می‌شود به داد آنها برسد! ظاهراً با این اوضاع و احوال به نظر می‌رسد که امسال زمستان و سرمای سختی در پیش داریم، خدا خودش رحم کند و به داد این مردم مظلوم، خصوصاً در مناطق محروم با کاهش بهای برق توسط وزارت نیرو برسد. محمود بلیغیان - اصفهان
...0913
سلام. کارمندان و پرستاران دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنان منتظرن وزارت بهداشت اضافه کار و کارانه‌های سال 97 آنها رو پرداخت کند؟ متاسفانه بیمارستان‌های دولتی استان گیلان هر چقدر درآمد داشته باشند به حساب دانشگاه و دولت واریز میشه و پرستاران و کارمندان بیمارستان‌های گیلان حق و حقوق کامل خود را هر ماه دریافت نمی‌کنند که این موضوع از مخاطرات شغلی آنهاست.
...0938
از نمایندگان مجلس انتظار داریم با توجه به شرایط بد اقتصادی مردم که همه به آن اعتقاد داریم به داد مردم برسند و فکرشان شبانه این باشد و بیشتر تمرکزشان برای برطرف کردن مشکلات و دغدغه‌های مردم در مجلس و کمیسیون‌های تخصصی مجلس باشد نه مسائل حاشیه‌ای؟!
...0938
1519- انتقادپذیر باشید؛ مسئولان بهتر است کمی واقع بین و انتقادپذیر باشند و به مواردی که به آنان گزارش می‌شود، رسیدگی کنند نه این که به دنبال گزارش دهندگان باشند. (23/7)
1348- برخی میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران میوه های سردخانه‌ای برای فروش به غرفه داران تحویل می دهند که از کیفیت و مزه خوبی برخوردار نیست. مردم با اعتمادی که به مراکز مربوط دارند مراجعه و خرید می‌کنند اما پس از این که میوه های خریداری شده را به خانه هایشان می‌برند و میل می کنند از خریدشان پشیمان می شوند. (23/7)
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام