کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 18 تیر 1399   Wednesday 8 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 01 آبان 1398

صفحه خبر: روی خط آفتاب

روی خط آفتاب
1602- چرا سفر برادر ولیعهد امارات به تهران ابتدا رسانه‌ای شد سپس این خبر تکذیب شد؟ دلیل این عادت، پخش‌شدن خبر و سپس تکذیب آن خبر چیست؟ (22/7)
0007- با پدیده مدارک قلابی باید برخورد جدی صورت گیرد. این به ضرر سواد کشور است. اشکالات زیادی را برای مردم به‌وجود می‌آورد خصوصا اگر افرادی با مدارک قلابی دارای پست و مقامی هم بشوند. (22/7)
0034- در مورد کاهش طلاق‌های توافقی که در روزنامه نوشته شده باید عرض کنم برخی زن و شوهرها که با توافق از هم جدا شدند از طرفی دیگر، کمتر ازدواجی صورت می‌گیرد. (22/7)
0048- آقای جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده رشت در مجلس گفته مدیران دولت از رئیس‌جمهور دفاع نمی‌کنند. خواستم به ایشان بگویم همان طور که جنابعالی هم از حق و حقوق مردم حوزه نمایندگی خود دفاع نمی‌کنید. این را می‌گویند یر به یر! (22/7)
0058- سرکار خانم ناهید خداکرمی عضو شورای شهر فرمودند 27 درصد مردم تهران گرفتار اختلالات روانی هستند باید عرض شود نه تنها مردم تهران بلکه بسیاری دیگر از مردم به این مشکل دچار شده‌اند. (22/7)
0956- خط 6 متر ایستگاه آخر در بلوار کوهسار منطقه شهران جنب دیواره شمالی مجتمع او پی جی صنعت نفت این کارگاه فعلا متروکه است. در اینجا هزاران تن خاک و نخاله انباشته شده و با باد و خاکی که ایجاد می‌شود باعث آزار ساکنان این مجتمع می‌شود. خواهشمندم این را درج نمایید تا مدیریت مترو رسیدگی کند. (22/7)
1524- از شهرستان رزن تماس می‌گیرم. با بخشیده شدن دیرکرد و سود وام‌های زیر 60 میلیون با هزار بدبختی و گرفتاری در تاریخ 29/3/98 تسویه حساب کردم. تایید هم دارم اما هنوز از آزاد نشدن سند خبری نیست. (22/7)
1541- در خبرها شنیده شد یک باند بزرگ فروش سوالات کنکور در تهران متلاشی شدند. برخی آقایان بانفوذ هم ظاهرا در این گروه بودند. متاسفانه در برخی موارد تخلف ردپای آدم‌های بانفوذ دیده می‌شود. (22/7)
0905- در حومه حتی شهرهای بزرگ اروپایی حیواناتی چون آهو، سنجاقک به راحتی تردد می‌کنند و به غنای طبیعت کمک می‌کنند. کلاغ‌ها به دلیل باهوش بودن مورد توجه مردم کشورهای پیشرفته می‌باشند. در تهران همه درختان را نابود کردیم و فقط چند پارک باقیمانده است. که در آن پرندگان هستند. در میان این همه مشکلات، آقایی درخواست کرده کلاغ‌ها را بگیرند و تبعید نمایند. (22/7)
درباره تیترهای اخیر روزنامه کیهان اظهارنظرات زیادی شده و عباراتی مانند دو قطبی‌سازی، عدم توجه به منافع ملی و انسجام داخلی نداشتن هوش سیاسی برخورد عجولانه و کار نسنجیده و اینکه نمی‌فهمد که شکاف ایجاد می‌کند و بازی در زمین دشمن و بسیاری عبارات دیگر از این دست دیده می‌شود ولی در یک کلام باید گفت که این روزنامه کاملا می‌فهمد که چه می‌کند و چه می‌نویسد تمام تیترها و عکسها عالما و عامدا چاپ می‌شود و نباید نگران باشیم که چرا این تیتر را و یا آن عکس را چاپ کرده چون دقیقا کاری را می‌کند که باید انجام دهد.
...0912
اگر ترکیه یا کشورهای اروپایی یا کشورهای حوزه خلیج‌فارس یا تمام کشورها قیمت سوختشان آزاد است در قبالش هیچ‌گونه ممنوعیت، محدودیت یا تعرفه غیر عرف بر واردات خودرو ندارند قیمت سوختشان آزاد است بازار خودرویشان با تعرفه زیر 25درصد آزاد است با هر برندی و سوخت فسیلی یا غیرفسیلی.
ما مردم ایران هم وقتی ببینیم این شرایط انحصاری پرخرج و پرمصرف خودرو که هزینه سنگینی بر دوش دولتها و مردم گذاشت مانند همین کشورها شود قیمت سوختمان اگر فوب شود برای ما مردم قابل قبول طبیعی عادلانه است و حتی باعث درآمد دولت محترم از عوارض ورودی می‌شود و فضای رقابتی پیشرفت کاهش آلودگی کاهش تصادفات که هزینه‌اش بر دوش دولت محترم و مردم بود.
...0930
بارها و به دفعات متعدد بنده و بسیاری از هموطنان عزیز در مورد لزوم جلوگیری از فروش قطعات تقلبی لوازم یدکی خودروها و عواقب و خطرات قطعات یدکی بی‌کیفیت وغیر استاندارد مطالب متعدد و گلایه آمیزی از کوتاهی بازرسان و برخی مسئولین ذیربط در این مورد را ارائه نمودیم، حالا گزارش مستند و مفصلی در تلویزیون و فضای مجازی منتشر شده که گویای این حقیقت انکارناپذیر است و دستگیری و بازداشت عده‌ای از افراد‌ که در کارگاه‌های غیرمجاز و زیرزمینی مشغول بازسازی قطعات مستهلک و دست دوم و فرسوده با سائیدن و رنگ کردن مجدد و بسته‌بندی شیک با مارک‌های معروف و جعل مهر استاندارد و ارائه به جای کالای نو و فابریک و اصلی بودند که توجه و دقت بیشتر خریداران و تعمیرکاران را می‌طلبد.
...0913
از راهکارهای مبارزه با بدحجابی می‌توان به تعدد و افزایش مد و الگوهای ایرانی و اسلامی به خیاطان و تولیدکنندگان پوشاک داخلی با نظارت‌های جدی، جلوگیری از واردات پوشاک‌های با نماد فرهنگ منحط غربی و سرانجام پخش تبلیغات بازرگانی آنها در رسانه ملی با قیمت‌های مناسب و تخفیف‌دار می‌توان اشاره کرد.
...0938
حجت‌الاسلام محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور در مراسم معارفه دادستان مشهد گفتند؛ دیروز پنج قاضی فاسد را اخراج کردیم که جای تقدیر دارد، اما قبلا رسم و عرف بود که کانون وکلا به این افراد پروانه وکالت می‌داد امید است ریاست جدید قوه قضاییه مانع
این کار شوند.
...0930
آفتاب یزد: هم‌اکنون هم به قضات بازنشسته پروانه وکالت داده می‌شود ولی قبل از دادن پروانه استعلام صورت می‌گیرد چنانچه پرونده کیفری موثر داشته باشند پروانه دریافت نمی‌کنند.
بعضی عزیزان در قوه‌قضائیه می‌فرمایند وکلا باید طبق تعرفه حق‌الوکاله بگیرند و کارتخوان در دفتر داشته باشند. کسی منکر کارتخوان و تعرفه و مالیات نیست، اما تعرفه وکلا مربوط به سال 84 است یعنی 14سال قبل!!! شما عزیزان حاضرید حقوق 14سال قبل به شما پرداخت شود.
...0930
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11
مگر غیر از این است که آنهایی که به ورزشگاه رفته‌اند فکر می‌کنند به دستاوردی بزرگ رسیده‌اند در حالی که اکثر همان خانم‌هایی که به ورزشگاه رفته‌اند درگیر مشکلات اقتصادی هستند و شما رفتن چند هزار خانم به ورزشگاه را دستاوردی برای چهل‌میلیون زن ایرانی جا می‌زنید!؟
...0919
از مسئولین محترم سرپرستی بانک رفاه کارگران در منطقه اصفهان تقاضامندیم حداقل یک شعبه این بانک را مجهز به یکی دو دستگاه خودپرداز بیرون بانک و یا در محل‌های دیگر شهرک، برای رفاه اهالی منطقه خانه اصفهان و جهت عملیات بانکی بیمه شدگان و بازنشستگان حقوق‌بگیران سازمان تامین اجتماعی در این منطقه وسیع و پرجمعیت احداث، نصب و راه‌اندازی نمایند، در حال حاضر این بانک با
وجود تعداد بسیار زیادی مستمری بگیر و حقوق بگیر بیمه سازمان تامین اجتماعی، هیچ شعبه‌ای در این منطقه بزرگ با سابقه قدمت بیش از پنجاه و پنج ساله ندارد و یکی از نیازهای بانکی مردم در این شهرک با بافت جدید و داشتن محله‌های مختلف قدیمی آن در ابتدای جاده اصلی و قدیمی و بزرگراه اصفهان به تهران همین است. محمود بلیغیان
...0913
بدون هیچ شک و تردیدی اداره‌نمودن یک کشور به نحو مطلوب بی‌گمان سخت و دشوار است و نیروی فکری زیاد و خلاق و دانش و تدبیر و سیاست‌های خاص خود را می‌طلبد و مسلماً نمی‌تواند بدون آنها باشد و لذا اگر اینچنین نیست باید علت و علل آن را جستجو کرد، اولین قدم برای اصلاح کارها و سر و سامان دادن به اوضاع هر کشور، صداقت و امانتداری است و اگر مسئول یا مسئولین با مردم و ملت خویش به اصطلاح روراست نباشند و حقایق را به آنها نگویند و آن را پنهان کنند از حریم صداقت و راستگویی خارج شده‌اند و دیگر اسم سیاست نمی‌توان روی آن گذاشت، مسئولین باید بدانند که در دنیای پیشرفته امروز و وسایل ارتباطی جدید و عصری که انفجار اطلاعات هم گفته می‌شود، هیچ چیزی از دید جهانیان پنهان نمی‌ماند!
...0916
متاسفانه در جامعه این باور صددرصد غلط رایج شده که هرکس کارت معافیت پزشکی از نظام وظیفه دارد قادر به انجام کار و خدمت نیست و نباید هیچ کار و مسئولیتی را به او محول کرد. چر باید دنیا و زندگی این افراد با این نوع دید و تباه شود؟ گناه این عده که نمی‌توانند توانایی واقعی خودشان را اثبات کنند، چیست؟
...0922
اگر در وزارت کار قانونی باشد که استخدام افراد بدون پرداخت حقوق و بیمه مزایا و عیدی و غیره ممنوع باشد و برای متخلفان مجازات و محاکمه در نظر گرفته شود مطمئنا دیگر هیچ‌کس جرات نمی‌کند حق و حقوق کسی را به نفع خودش ضایع کند.
...0922
اجازه دادن برای ورود خانم‌ها برای اولین حضور آزادانه زنان ایران در استادیوم آزادی برای تماشای فوتبال بعد از حدود چهل سال، کارِ شق القمر و عجیب و خارق العاده‌ای نیست و نباید موجبِ دلخوشی بیش از حد و امیدواری یا ناامیدی به آینده و غفلت از گذشته شود، تماشای هر نوع مسابقه ورزشی که با موازین و مقررات بین‌المللی و حفظ حُرمت بانوان مطابقت و همخوانی داشته باشد، حق مسلم و قانونی و طبیعی هر فرد ایرانی از جمله بانوان گرامی است که در گذشته به دلایل و بهانه‌های ‌گوناگون به آنها داده نشده بود و حالا هرچند خیلی دیر هنگام به زنان و دختران ایران زمین که تعداد بی‌شمارشان بیش از نیمی از جمعیت کشور عزیز و اسلامی‌مان را تشکیل می‌دهند داده شده است و باید برای همیشه تداوم یابد. محمود بلیغیان
...0913
قرآن کریم، برنامه هدایتبخش زندگی بشریت بوده که هر انسانی از روی ایمان و اخلاص تسلیم دستورات و حیانی آن شود، به رغم قرار گرفتن در معرض امتحانات گوناگون و سخت الهی، به صورت دائم پیروز و رستگار و سعادتمند خواهد بود.
...0938
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام