کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 04 اسفند 1398   Sunday 23 February 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 04 مهر 1394

صفحه خبر: روی خط آفتاب

روی خط آفتاب
1916- آقای نوبخت تورم سال جاری را حدود 15درصد اعلام کرده‌اند و بر پایه همین تورم عادی حقوق بازنشستگان و کارکنان را 15 درصد تعیین نمودند. همه مردم خوب می‌دانند که این کاهش تورم اعلام شده نه اینکه هیچ گشایشی از نظر معیشتی و رفاهی نداشته بلکه مردم افسوس روزهای قبل را می‌خورند که تورم 45 درصدی داشتند. (25/6)
2114- مردم از خود می‌پرسند چرا برخی از مدیران و افراد و نمایندگان و سلایق سیاسی آن قدر با هم درگیر هستند. آیا مگر اینها انصاف ندارند؟ این رفتارها از مدیرانی که باید انقلابی عمل کنند بعید است. (25/6)
2109- امیدوارم مردم ایران خودرو داخلی بخرند و در این شرایط تحریم‌ها که مشکل اقتصادی هم به قشر کارگر فشار میآورد مدیران این صنایع ایرادات را برطرف کنند تا محصولی مناسب برای ملت ایران تولید شود. (25/6)
1810- اگر امتیازاتی هم در مذاکرات هسته‌ای رد و بدل شده باشد که در اصول دیپلماسی کاملا‌ طبیعی است، نتیجه دیپلماسی غلط آقایان در تیم قبلی هم بوده، پس اگر گلایه‌ای دارند به سیاست‌های خود داشته باشند برداشتن این همه تحریم بالاخره هزینه دارد اما ای کاش صادقانه از مردم عذرخواهی می‌کردند. (25/6)
1800- نمایندگان دلواپس حواسشان جمع باشد جواب آنها را در انتخابات خواهیم داد. برخی از آنها طوری نمایندگی کردند که انگار نماینده چند نفر خاصی هستند نه نماینده یک حوزه انتخابیه، قطعا مزد زحمات خود را خواهند گرفت. (25/6)
1752- از دولت محترم تدبیر تقاضامندیم به مناطق محروم از لحاظ خدمات بهداشت،‌درمان، آموزش و امکانات لازم دیگر رسیدگی لا‌زم را صورت بدهد. رسیدگی به مناطق محروم می‌تواند از مهاجرت و تخریب زمین‌های کشاورزی یا واگذاری آنها به دلالان جلوگیری کند. (25/6)
1210- چرا برخی جراید مخالف دولت آن قدر از دورخیز انتخاباتی اصلاح طلبان نگران شده‌اند؟ در که همیشه روی یک پاشنه نمی‌چرخد. اگر به رای مردم احترام می‌گذارند باید بدانند چه جایگاهی نزد مردم دارند. سند مجلس را که به نام اصولگرایان و همفکران آنها نزدند. (25/6)
1223- مدعیان مذاکرات آلماتی به جای عذرخواهی چرا مدعی شده‌اند؟ آیا می‌دانند در نتیجه رفتار سیاسی آنها سالها با تحریم‌ها چه بر سر ملت آمد؟ (25/6)
1221- مردم اگر به خاطر مشکلات معیشتی حتی از دولت روحانی دلخور باشند اما سراغ مخالفان دولت هم نمی‌روند و رای انتخاباتی آنها به مخالفان دولت نیست چون اگر الان 2 سال است در مشکل زندگی می‌کنند 8 سال هم مشکلات مختلف دولت قبل و حمایت‌های بی‌دریغ حامیان دولت قبل را تحمل کردند. تحمل سوءمدیریت‌های دولت قبل مثل تحریم‌ها آزاردهنده بود. پس مخالفان دولت با تخریب دولت راه به جایی نمی‌برند. (25/6)
1126- برخی هر جور می‌توانند سعی می‌کنند از دولت انتقاد کنند. مثل آن آقایی که گفته یک جنس سه هزار تومان است، هفته دیگر 8 هزار تومان است. آن وقت این را به تورم ربط داده بود. نمی‌دانم اینها الفبای اقتصاد را نخواندند درحالی که تورم را حداقل از 20 نوع کالای ضروری مردم محاسبه می‌کنند نه یک یا چند مورد. مرغ یک ماه است همان قیمت است. (28/6)
1124- در روزنامه شنبه آقای کریمی اشاره دارند به سخنان سردار صفوی. خواستم بگویم آقای رئیس‌جمهور از 70 میلیون نخواسته بود از یارانه صرفنظر کنند ایشان از میلیاردرها درخواست کردند که ثروت دارند و حتی ویلای خارجی دارند. (28/6)
1550- آقای رضا کیانیان که در روزنامه امروز نوشته‌ای داشتند که شهردار تهران پدر تهران را درآورد؛ با 40 میلیارد پولی که برای فروشگاه کوروش در محله ستاری گرفته باعث ناراحتی همه اهالی محله شده‌اند. ما که از ایشان ناراضی هستیم. (28/6)
پیام های مردمی در صفحات2-3-6-15
1558- مرگ حق است و برای همه هست اما آنان که نام نیک و رفتار نیک داشتند هیچ‌گاه فراموش نمی‌شوند و همیشه در دل مردم هستند و یاد آنها همیشه زنده‌ است. (25/6)
1337- 6 قطعنامه استثنایی علیه ملت ایران نتیجه زحمات تیم دیپلماسی و هسته‌ای دولت قبل بود.
ای کاش آن قدر ادعا نمی‌کردند. چرا نمی‌خواهند بپذیرند رفتار سیاسی و دیپلماسی آنها موفق
نبوده؟ (25/6)
1335- آفتاب یزد سلام مرا به عراقچی و ظریف بزرگ و دکتر روحانی عزیز برسانید. (25/6)
1246- اگر معیار قطع یارانه‌ها داشتن خودرو و خانه باشد من یک خودرو قدیمی و یک خانه 50 متری دارم که تا سال‌های سال باید قسط آن را بدهم حقوقم هم زیر خط فقر است فرزند دانشجوی دانشگاه آزاد هم دارم. آیا من نیازمند یارانه نیستم؟ هر کسی که خانه و ماشین دارد که مرفه و ثروتمند نیست. (25/6)
1241- شاید مردم هنوز با گرانی و تورم دست و پنجه نرم می‌کنند اما زمان حال با دوران تحریم‌ها و التهابی که در بازار بود و نوسانات شدید قیمت‌ها خصوصا ارز و سکه قابل مقایسه نیست. اما امیدواریم دولت قدم بعدی را محکم در اقتصاد بردارد تا چشم مخالفان بدخواه کور شود. (25/6)
1230- از جوابیه آقای خرازی به آقای جلیلی تشکر می‌کنیم. انصافا جواب قاطع و منطقی دادند. واقعا این اظهارات بی‌پایه تا کجا؟ ما که از مذاکرات تیم هسته‌ای سابق جز قطعنامه و تهدید چیزی ندیدیم. (25/6)
0752- خدمت جناب منوچهر متکی که فرمودند آقایان بنا دارند در جایگاه کسانی باشند که مجلس را به توپ می بندند عرض کنم جناب آقای متکی اگر مجلسی‌های اول و آن مجلس که شما می گویید به توپ بسته شده توسط افراد افراطی بوده هرگز تیم آقای روحانی جزء افراطیون نبودند شما هم از این ناراحت هستید. مجلس را هم شما به توپ بستید که رئیس جمهور موردنظر شما در مجلس آن روز یکشنبه سیاه را به وجود آورد. (25/6)
1200- اصلا‌ توافق هسته‌ای و پذیرش حق غنی‌سازی نتیجه زحمات تیم آقای جلیلی بود. هرچه موفقیت نتیجه اعمال آنها بود تحریم‌ها و قطعنامه‌ها هم البته نتیجه زحمات آنها بود!(25/6)
1150- آقای مدیر فلا‌ن روزنامه ضد دولت که می‌گوید بازی سیاسی با پول‌های بلوکه شده مردم را از دولت ناامید می‌کند. ایشان به ناامید شدن مردم از دولت قبل چه قدر در مطالب و تیترهای خود اشاره داشتند؟ (25/6)
1148- حالا‌ که کمیسیون رسیدگی برجام همه را دعوت کرده من تعجب می‌کنم چرا آقای شریعتمداری را که جامع همه علوم است، دعوت نکرده؟ (25/6)
1125- در روزنامه امروز چهارشنبه چند مقاله درباره دولت گذشته نظراتی داده بودند. اینها فقط همه چیز را از چشم یک نفر می‌دیدند. اما مسئولیت فقط با یک نفر نیست. نمایندگانی که آنها را تایید و حمایت کردند حتی از رسانه‌ها و تلویزیون هم حمایت کردند مسئول هستند. نباید همه چیز از چشم یک نفر دیده شود. آنها که از دولت قبل به خاطر اینکه اصلاح طلبان سوءاستفاده نکنند انتقاد نکردند و سکوت کردند آنها هم باید پاسخگو باشند. (25/6)
1117- آقای دکتر احمد توکلی نماینده محترم مجلس فرموده‌اند در سری دوم من به احمدی‌نژاد رای دادم و از این کار خود عذرخواهی کردم. آقای توکلی! شما از اول انقلاب در دولت و مجلس بودید از شما بعید است که در سیاست بدون بینش باشید. شما که در مقطعی با آقای هاشمی نامزد ریاست جمهوری بودید شما چرا اشتباه کردید؟ شما نمی‌دانستید چه مشکلاتی زمان احمدی‌نژاد سر مردم آمد؟ (25/6)
1730- دولت زودتر فکری به حال بازار بورس بکند. یک مدت پس از توافق شرایط خوبی داشت رونق داشت اما الان با کاهش ارزش برخی ‌سهام‌ها روبه رو هستیم یا کلا‌ بورس با رکود مواجه است ساکن بودن یا رکود بورس اصلا‌به نفع اقتصاد کشور نیست. (25/6)
پیام های مردمی در صفحات2-3-6-15
1036- آیا برخی افراد که فقط فکر می‌کنند حرف خودشان درست است و از مسائل داخلی و خارجی خبر ندارند می‌دانند چند میلیون درخواست هر ساله برای شرکت در قرعه‌کشی گرین کارت وجود دارد یا می‌دانند بسیاری از اشخاص ممتاز و نخبه مهاجرت کردند؟ (25/6)
1038- از آقای ظریف خواهشمندیم اسناد مذاکرات آلماتی را برای آشنایی مردم ایران منتشر نمایند تا ملاحظه کنید چه شد که زمان تیم مذاکره کننده آقای جلیلی 6 قطعنامه سازمان ملل علیه ملت ما صادر گردید؟(25/6)
0929- آقای زاهدی نماینده مجلس جوابیه‌ای برای طنزی که در آفتاب چاپ شده نوشته بود. البته جای خوشحالی دارد که یکی از نمایندگان مخالف حداقل مطالب روزنامه را می‌خواند. ایشان به دو موضوع پرداختند؛ یکی اینکه حرف رئیس سازمان انرژی اتمی سابق را سند می‌دانند ولی دکتر صالحی را که استاد دانشگاه رئیس دانشگاه بوده را قبول ندارد. چه‌طور حرف یک مسئول سندیت دارد، اما حرف دیگری را نباید باور کرد. (25/6)
0849- از آقای مظفری می‌پرسیم چرا در روزنامه‌تان دیگر خبری از رهنمودهای ریاست مجمع تشخیص مصلحت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی نیست؟ (25/6)
0753- آقای متکی باید به این موضوع توجه داشته باشد که دلایل عزل ایشان چه بوده و آن را رعایت کنند برای آینده‌شان خوب است. (25/6)
1136- 80 سال از عمرم می‌گذرد سرد و گرم روزگار زیاد چشیدم اما به نکته‌ای رسیدم که برایم ابهام است. در دنیا مرسوم است اگر کسی خلا‌ف کند طبق قانون باید مجازات شود. اما هر روز جراید پر از تخلفاتی است که توسط برخی مسئولان صورت گرفته اما برخورد و اقدامی در مقابل آن صورت نمی‌گیرد( )!(25/6)
1915- شخصی در ته چاه افتاده بود. صبر کرد تا شخصی که از بیابان می‌گذشت او را دید که در ته چاه افتاده. به او گفت صبر کن تا بروم طنابی بیاورم تو را از چاه بیرون بکشم. آن مرد گفت اگر تحمل نکنم؟ حال مردم جز تحمل چه کار می‌توانند بکنند؟ (25/6)
2016- قانون خدمات کشوری که باید اجرا می‌شد چرا نشد؟ لطفا گوشزد کنید تا این قانون اجرا گردد و بخشی از مشکلات بازنشستگان حل شود. چرا پشت‌گوش می‌اندازند؟(25/6)
1910- آخر نفهمیدیم تخصص برخی دلواپسان در کمیسیون برجام در چه زمینه‌ای است که در کمیسیون برجام شرکت داشتند و سرا پا هم سوال بودند. وانگهی اصلا‌ فهمیدند آقای ظریف و عراقچی چه گفتند. به نظرم اینها آمده بودند آب را گل آلود و از دولت عزیزشان دلجویی کنند و قوت قلبی برای آقای جلیلی باشند. (25/6)
2342- آقای ابوترابی گفتند چرا وقتی آقای جلیلی مجلس می آید صدا و سیما حاضر می‌شود؟ خواستم بگویم شما تازه متوجه شده‌اید؟ (25/6)
2112- از مسئولان و مدیران کشور تقاضا داریم در مواضع و صحبت‌هایشان همزبان باشند. صبح رئیس سخنی می‌گوید بعد از او سخنی دیگر می‌گویند فردا مدیری حرف دیگری می‌زند. متاسفانه این روال بین مدیران و مسئولیت‌ها وجود دارد. این تضاد روز به روز بیشتر می‌شود. (25/6)
2016- پیامی به رئیس‌جمهور و مسئولان. معلم بازنشسته هستم، با یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان حقوق و کرایه خانه. چرا همه کارمندان حقوق‌هایشان اضافه شده اما توجهی به بازنشستگان فرهنگی نمی‌شود؟ من معلم 12 سال است بازنشسته شدم، مستاجر هستم. دولت نمی‌خواهد توجهی به ما بکند. با گرفتاری و مریضی و هزینه‌ها چه کار کنیم؟ آیا این مقدار حقوق کفایت می‌کند؟ از اصفهان (25/6)
1934- آقای متکی مجلس را کسی به توپ بست که اعتنایی به مصوبات آن نمی‌کرد. مجلس را کسی به توپ بست که وزیر منتخب را برکنار کرد و مجلس را کسی به توپ بست که امثال... را به آن معرفی کردند. شما نگران به توپ بستن مجلس نباشید. به دوستان دلواپس شما آسیبی نمی‌رسد. (25/6)
پیام های مردمی در صفحات2-3-6-15
وزیر صنعت زیرکانه خریداران را دلجویی کرد نه مردم ونه کمپین که در واقع مردم هستند باید تا استعفا پیگیر بود و خودرو باید متناسب با هزینه تمام شده اش به اضافه سود عادلانه برابر صورتحساب ها و با تضمین ایمنی به مردم فروخته شود سالهاست برخی قطعه‌سازان، تعدادی از کارگران را اخراج کردند کارگر چینی بیکار می‌شود.
حسین: خائن کسانی هستند که موجبات سرازیر شدن خودروهای بی کیفیت به ایران را فراهم کردند.
میثم: سلام. دیشب عکس آیلان رو دیدم. واقعاً آتیش گرفتم. راستش با هم تو یه خط سیاسی نیستیم. اما دمتون گرم دوستتون دارم.
ماجرای آیلان بسیار نارحت کننده و غیر قابل توصیف است واقعاً از انسانیت به دور است کجایند مدعیان حقوق بشر؟
آرمان: واقعا عالی بود : "آن که از خانه تو را راند و به دریا افکند ، خانه اش ویران باد."
محمود حسابی یادش گرامی و پر رهرو باد.
با سلام این آقای نعمت زاده تا آنجا که مردم یادشان است همیشه حالت طلبکارانه دارد با مردم و همیشه صحبت از افزایش قیمت کالا از جمله خودرو و کیفیت کالای داخلی می کند و ملت شک می‌کند که نکند خدای ناخواسته ایشان طرف دار سرمایه داران باشد و در مدیریت آقای وزیر قشر ضعیف جامعه جایی ندارد. ولی یادتان باشد که حرف اول را در جامعه همین قشر ضعیف جامعه می‌زنند.
به این آقای وزیر محترم صنایع بفرمایید دیگه بس است . جنابعالی باید بروید استراحت بکنید نه در مسند وزارت باشید .
حمید: کشورهای اروپایی و آمریکا وکسانی که سالهاست با پولهای منابع خاورمیانه دست به جنایات کثیف غیر انسانی می‌زنند باید جوابگوی اعمال حیوان‌صفت خود در برابر وجدان جهانی باشند.
علی: آقای وزیر لطفا با پراید یک سفر به زادگاه خود بروید آن‌وقت متوجه این صنعت می‌شوید البته اگر خدای ناکرده مشکلی پیش نیاید.
بینایی: من معتقدم این مسئله بزرگ جلوه داده شد تا مسائل مطروحه را خنثی کند و الا دریا خواری معنی ندارد .قانون تعیین حریم مصوب 1354 در مورد احداث تاسیسات تفریحی و اقتصادی در دریا و سواحل مقررات کاملی دارد .نمایندگان محترم می‌توانند به آن مراجعه کنند.اگر تاسیساتی ساخته شد از طرف خود دولتی ها بود مردم عادی دخالت نداشتند .دولت گذشته مقداری از سواحل را آزاد کرد.از حق نمی توان گذشت.
دولت نیز باید گفتگوی ویژه خبری شبکه دو را تحریم کند و دولتیان در هیچ‌ یک از برنامه های آن شرکت نکنند.
حسن: مرگ بر آمریکا و نوکرانش.
رزمنده دوران دفاع مقدس: با سلام واقعا بشر ازدیدن تصویر مهاجرت سوری ها باید شرمسار شود خصوصا آنهایی که باعث و بانی این اتفاقات شده‌اند مثل غرب خصوصا آمریکا و در منطقه چند کشور خبیث و در صدر آن آل سعود که خود را خادم‌الحرمین می داند.
قراول:شورای شهری‌ها آنقدر به سیاست چسبیده اند که شهر تهران و بسیاری از مشکلات مردمش به طور کل از یادشان رفته و همواره منفعل عمل می‌کنند هر روز اتفاق و حادثه ای در تهران رخ می‌دهد و شورا و مسئولان شهرداری هم طبق معمول قول پیگیری و بررسی می‌دهند در پروژه ای مهم مثل تونل توحید این اتفاق افتاده کی مقصر است من فکر می‌کنم که شورای شهری ها نه تنها در این مورد بلکه در تمامی موارد مشابه مقصرند و این قصور و بی‌توجهی نشات گرفته از بی برنامگی هم حق مردم را ضایع می‌کند هم بیت المال را هدر می‌دهد اینها که خود را عالم و فاضل می‌دانند بهتر نیست صادقانه این امور را به اهل فن‌اش واگذار کنند و خود دنبال آمال سیاسی‌شان بروند.
پیام های مردمی در صفحات2-3-6-15


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام