کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 14 خرداد 1399   Wednesday 3 June 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 30 مهر 1398

صفحه خبر: روی خط آفتاب

روی خط آفتاب
پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(ص) می‌فرمایند: قهرمان کسی است که بر نَفسِ خود غالب‌ آید.
...0913
هادی خانی مدیر کل بازرسی مبارزه با فرار مالیاتی و پول شویی سازمان امور مالیاتی گفت با بررسی تراکنش بانکی وکلا پی بردیم وکلا فرار مالیاتی دارند! وکلا وقتی در پرونده برنده می‌شوند پس از ماه‌ها دوندگی و اخذ محکوم به پول را به حساب خود می‌ریزند بعد موکل پول را می‌گیرد. البته اختیار اخذ «محکوم به» در قرارداد وکالت باید قید شود. حالا حساب کنید پول 5 دیه مبلغ یک و نیم میلیارد به حساب وکیل آمده و موکلین گرفته‌اند. وکیل باید مالیات پول موکل را بدهد!!!
...0930
مسئولان از بساز و بفروش‌ها و انبوه‌سازان مالیات بگیرند اینها افغانی‌ها را مشغول می‌کنند و نه بیمه‌ای می‌کنند و نه دستمزد درست و درمانی به کسی می‌دهند و به ثروت‌های نجومی و افسانه‌ای رسیده‌اند که در خواب هم نمی‌دیدند و یکسره پز می‌دهند و به سادگی همه می‌خندند.
...0912
آقای روحانی! اینقدر برای ما قیمت بنزین در اروپا و کشورهای عربی و ترکیه و امثالهم را مثال نزنید! به میزان دستمزد کارمندان و کارگران و سطح رفاهی مردم آنان هم توجه کنید اینکه نمی‌شود مردم در فقر و گرانی دست و پا بزنند و شاهد گرانی بنزین و امثالهم هم باشند.
...0912
سلام بر شما دوستان عزیز و پرتلاش و گرامیِ آفتاب یزد، چند روزی است که در ستون‌ پیام‌های تلفنی مردمی در صفحات 2 و 6 و 11 پیامک‌های مردم که بصورت ( S M S ) ارسال می‌شوند ‌و مسلماً برای هرکدام وقت زیادی صرف گردیده است چرا چاپ نمی‌شود! علت چیست؟ لطفاً در صورت امکان توضیح بفرمایید؟ با تشکر فراوان محمود
بلیغیان - اصفهان
...0913
مسئولین محترم صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران - مرکز اصفهان که از حدود سی سال قبل تاکنون در این مرکز مسئول بوده‌اند باید نسبت به نیروهای کارکنان حق الزحمه‌ای که سالهای زیادی در این مرکز به عنوان گوینده، گزارشگر و تدوینگر مشغول کار بوده‌اند و به صورت تمام وقت و در صورت نیاز و درخواست از آنها حتی روزهای جمعه و تعطیلات رسمی، بنا به ضرورت مثلاً شب‌های ماه مبارک رمضان تا صبح فعالیت داشته‌اند و ماموریت‌های بسیاری در خارج از مرکز و در داخل استان با حکم ماموریت‌هایی که همگی موجود است، برای تهیه گزارش‌های رادیوئی انجام داده‌اند، ولی متاسفانه هیچ‌گاه استخدام رسمی و حتی بیمه هم نشده‌اند! رسماً پاسخگو باشند.
...0935
بارقه‌های امیدی برای صلح و آرامش و دوستی میان ایران و عربستان سعودی به همت مسئولین عزیز و دولتمردان کشورمان و آقای عمران خان نخست وزیر محترم پاکستان، همسایه شرقی کشورمان که برای میانجیگری بین دو کشور مسلمان، در حال رفت و آمد است پیدا شده که امیدواریم به نتیجه برسد و آتشِ کُدورت‌ها و کینه و دشمنی خاموش شود، برای ایشان و سایر کسانی که برای آشتی بین دو کشور به حکم انسانیت و نوعدوستی پا پیش گذاشته‌اند آرزوی موفقیت و پیروزی می‌کنیم.
...0913
دولت مسکن مجانی به قشر مستضعف جامعه بدهد نباید دولت بی‌اعتنا به مشکلات مسکن مستضعفین باشد.
...0935
کسانی که استفاده‌های خود را از دولت بردند و با بی‌لیاقتی‌هایشان مشکلات فراوان را انباشته کردند و بعد از زیر بار فرار کردند باید مجازات شوند.
...0914
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11
1607- تجملیسم، تجمل‌گرایی، لاکچریسم و این جور حرفها پدیده‌هایی است که در جامعه با آن روبرو هستیم اما سوال اینجاست آیا در یک جامعه ارزشی و آن شعائر حمایت از ضعفا و ایجاد عدالت اجتماعی باید شاهد این پدیده‌ها بود؟ باید شاهد این تبعیض‌های وحشتناک بود؟ (21/7)
1702- از تصویب لایحه سی‌اف تی و پالرمو چه خبر؟ مدت‌هاست خبری از آن نیست. تایید یا رد آن در مجمع تشخیص مصلحت به کجا انجامید؟ (21/7)
1747- من به عنوان یک ایلامی که می‌بینم زائرین محترم از این منطقه عبور می‌کنند خجالت می‌کشم بگویم برخی افراد سودجو برای کرایه پارکینگ شبانه که در حالت عادی شبی 2 هزار تومان می‌دادند حالا از زائرین شبی 50هزار تومان می‌گیرند. چرا مسئولان و بازرسین به کار اینها توجه نمی‌کنند؟ این سودجویان که جیب مردم را نشانه رفتند. (21/7)
1815- آنطور که در روزنامه نوشتید اگر قرار باشد دولت بر سپرده‌های مردم در بانک‌ها مالیات بگیرد مردم این سپرده‌ها را از بانک بیرون می‌کشند. اگر قرار باشد همه جور از جیب مردم گرفته شود درست نیست. این همه فرار مالیاتی داریم فقط باید از امثال ما بازنشستگان و پیرزن و پیرمردی که مبلغی را برای مبادا سپرده گذاشتیم مالیات بگیرند؟ (21/7)
1837- روزنامه کیهان عادت دارد تیترهای جنجالی بزند و سر و صدا به پا کند خودش و امثال خودش هم از آن دفاع کنند. من نمی‌دانم این چگونه رسانه‌ای است که خیلی راحت در مقابل اکثریت مردم و سلیقه آنها تیتر می‌زند حتی توهین می‌کند. (21/7)
1948- من به عنوان یک شهروند نمی‌توانم باور کنم گفته‌های برخی افراد بدون حب و بغض است. امثال آقای شریعتمداری مدیر کیهان چطور در زمان احمدی‌نژاد هیچ انتقادی نکردند؟ به کسی که حتی گفت مجلس در راس امور نیست شما آن موقع کجا بودید؟ (21/7)
2021- برخی مخالفین دولت به هر طریقی دنبال تخریب دولت و بازخواست دولت هستند اما به بسیاری از نقاط ضعف خود و عملکرد خود هیچ توجهی ندارند. چرا نمی‌خواهند توجه کنند مردم از آنها دل خوشی ندارند حتی اگر از دولت گلایه‌هایی داشته باشند. (21/7)
2026- آیا هنوز مبهماتی در پرونده آقای نجفی شهردار سابق وجود دارد؟ چرا پرونده وی تعیین تکلیف نهایی نشده؟ آیا امکان بخشودگی وی وجود دارد؟ (21/7)
آفتاب یزد: رسیدگی به پرونده‌های اینچنینی روند خاصی را طی می‌کند و مواعدی را برای کارشناس یا کارشناسان در نظر می‌گیرند.
2027- از مسئولان منطقه تقاضامندیم به مرز مهران و جاهای دیگر نظارت داشته باشند. عده‌ای سودجو در خلال این فرصت بدست آمده از سفر زائرین برای اربعین سوءاستفاده کردند در حق مسافران اجحاف می‌کنند کرایه‌ها را چند برابر کردند و کرایه پارکینگ‌ها را افزایش دادند. گرانفروشی‌های زیادی صورت می‌گیرد. چرا در حق زوار اباعبدالله‌الحسین (ع) باید اجحاف
شود؟ (21/7)
1612- نرخ طلا به هر قیمتی که باشد من نمی‌دانم چرا هنگام خرید از طلافروشی طوری قیمت را محاسبه می‌کنند متوجه می‌شویم نرخ تمام شده با نرخ اعلام شده حتی روی شیشه مغازه فاصله زیادی دارد. چرا درصدهای عجیب و غریبی روی طلا از مشتری می‌گیرند؟ (22/7)
1620- آقای رئیس‌جهور! شما به درستی اشاره کردید که با مقاومت دوران بحران را پشت سر گذاشتیم. اما بدانید در این مدت از فرط مشکلات و فشارها خصوصا گرانی‌ها کمر مردم خم شده است. مردم بار دیگر امتحان خود را در صبوری پس دادند. حالا باید فکری برای جبران و پاداش این صبوری‌ها کرد! (22/7)
قیمت خرید تضمینی جو براى سال 1399 کیلویی 1620تومان اعلام شده!!! در حالى که هزینه تمام شده کشت هر کیلو جو 2000 تومان است! گویا در ساختار دولت یک کشاورز هم وجود ندارد. این نرخ را چگونه به دست آورده‌اند!!!
...0915
چرا باید تصمیماتی مانند محدودیت بر کارت شخصی سوخت که باعث فشار بیشتر بهانه برای افزایش قیمتها در قسمت‌های دیگر شوند گرفته شود که کرایه یکیش است به ضرر ما فقرا ضعفاست. وقتی کارت پمپ بنزین‌داران60 لیترشان طی چند مرحله تنزل دادن مطابق همین تجربه بد دردناک ناامیدکننده همین هم سرکارت شخصی سوخت میاد.
این خودروهای وطنیند که حاله‌ای از دیوار آهنی چند لایه انحصار دورشان کشیدن سالها عامل مشکلات زیست‌محیطی بیماری و تصادفات و منبعی از گرفتاری‌ها و مصرف سوخت شدن نه ملت. ما مردم گلایه شدید داریم از ایجاد یک محدوده برای کارت شخصی سوخت در این شرایط. اگر تصادفات و تلفات زیاده عامل انسانی مقصر می‌شود اگر مصرف سوخته باز هم میگن مردم. در عجبیم ما مردم عامل اصلی که مرکب‌سازان انحصار سی و چند ساله داخلی‌اند با مراقبت خاص همچنان مظلوم بی‌نقش جلوه داده می‌شوند! به جای سهمیه‌بندی و محدوده. دیوار آهنی انحصار بگشایید تا هم خودروهای روز وارد و هم تعادل بازار هم باعث کاهش مصرف تلفات هم قیمت سوخت مانند جهان همسایگان شود بدون سهمیه‌بندی محدوده نهادن تورم درست کن. مجلس کجاست؟
...0916
همانطور که جناب آقای محمد شریعتمداری وزیر محترم تعاون و کار و امور اجتماعی، بارها و در اظهارات اخیر خود نیز مجدداً بیان نموده و به آن تاکید نموده‌اند، همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی با ادارات و سازمان‌های دیگر حق طبیعی و لازم الاجرای همه بازنشستگان و یکسان‌سازی حقوق آنان است، با توجه به نیاز این زحمتکشان جامعه که عمری را در راه خدمت به مردم سپری کرده‌اند و نیاز مالی آنها با توجه به هزینه‌های بسیار سنگین و سرسام‌آور زندگی امروز، امید است این طرح ملی با کوشش و تلاش دولتمردان عزیز و همتِ مسئولین محترم پس از تصویب اجرای نهایی هرچه زودتر به مرحله اجرایی کامل درآید.
...0913
خداوند حکیم در قرآن کریم می‌فرمایند: رباخواران (در قیامت) از گور برانگیخته نمی‌شوند، مگر مانند شیطان‌زدگانِ آشفته و مجنون.
...0913
سلام. جواز قهوه‌خانه دارم. سه سال قبل رفتم بانک دیدم کارت مسدود است متوجه شدم اجرای احکام علت را گفتند هشت سال پیش ضامن شدی پانصد هزار باید هرچه گفتم ایشان تبریه‌شدن با مشقت تهیه دو ماه قبل. باز هم مسدود گفتند یازده سال پیش با همین جواز ضامن شدی و باید ده میلیون بدهی جواز قهوخانه به دلیل عدم رونق اقتصادی اعتباری نداشت در کشور خودم کارم جمع‌آوری ضایعات از زباله حسابم مسدود کردن. حسین امیرگوهر بندرانزلی میان پشته.
...0911
توصیه‌های پیشگیرانه از سوی رسانه‌ها و مطبوعات برای سنین خاص و یا مخصوص بیماران نیست و همه مردم از نوزادان گرفته تا کهنسالان جهت حفظ سلامتی و تندرستی خود واجب است نسبت به رعایت این توصیه‌ها مکلف و ملزم باشند. لذا انتظار است آموزش‌های بهداشت و سلامت به گونه‌ای باشد که بتواند همگان را
توجیه نماید.
...0938
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام