کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 18 تیر 1399   Wednesday 8 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 29 مهر 1398

صفحه خبر: روی خط آفتاب

روی خط آفتاب
سلام. بنده بازنشسته دانشگاه کاشان مایلم در رشد قابلیتی از قابلیت‌های نابغه شش ساله سهیم باشم.
...0913
اهدای خون موضوع فوق العاده مهم و با ارزش است و اگر باعث نجات جان یک نفر شود ثوابش بی‌نهایت است، اما متاسفانه خوب و مفید در جامعه نهادینه نشده است! از مسئولان محترم ذیربط تقاضامندیم با اطلاع‌رسانی‌های شفاف و افزایش پایگاه‌های اهدای خون، ارزش مطلوب و به مفهوم واقعی این کارخداپسندانه را به همگان انتقال و بدینوسیله نیازمندان با پایان چشم‌انتظاری جان تازه‌ای بگیرند.
...0938
از عزیزان وزارت ورزش مصرانه خواهشمندیم قوانین و تمهیداتی را در این وزارتخانه نهادینه کنند تا همه ورزشکاران و ورزش دوستان بالاخص قهرمانان پرافتخار مسابقات ورزشی، همیشه و همه جا ارزش‌ها و معنویات و تهذیب نفس را یک اصل و همراه جدایی‌ناپذیر خودشان قلمداد کنند.
...0938
اون روزنامه‌ای که از یارانه پنهان به عنوان ظلم آشکار گفت! برای ما مردم جای شگفتی! آیا انواع و اقسام حمایت چند ده ساله از دو خودرو که خسارت‌های مختلف باعث سیر صعودی غیرمتمول و متمول تلفات انسانی یارانه در این سالها شدند را نمی‌بینند یا انکار می‌کنند چی از این واضح‌تر آیا در جایی همچین بازار خودرو مهندسی شده را با وجود حمایت‌های متنوع سراغ دارن؟ اگر به قول این روزنامه، خواهان رفع این ظلمند. ابتدا ذینفعان انحصار داخلی خودرو که در این سالها با بهانه اجازه رقابت شفاف ندادن اصلاح شود. ما مردم از مجلس درخواست برگشت به طرح ساماندهی اولیه 15ماده ای طبق قانون مصوب سند دهه 1400 بی‌تغییر بی‌دخل و تصرف داریم که نتیجه تصویب نکردن تغییر طرح 15ماده‌ای شد آنچه نباید می‌شد. حذف انحصار بی‌بازده مثل دنیا بازار خودرویشان رقابتی انتخابی خودرو با تعرفه منسوخ جهانی ارائه و قیمت سوختشان فوب است. اینجا هم این رانت انحصار طرح ساماندهی غیر فنی بی‌محتوا فعلی ملغی بشه/ برگشت به طرح15ماده‌ای اصلی، بازار خودر مشابه کشورها فوب با همان شرایط تعرفه شود قیمت سوخت فوب شود. اگر ذینفعان بهانه نیاورند.
...0915
در هفتمین آزمون استخدامی دستگاه‌هاى اجرایی، براى صدها داوطلب دختر مهندسی صنایع غذایى فقط دو نفر زن براى هنرستان آموزش و پرورش چناران پذیرفته می‌شود! که یکی سهمیه 25درصد ایثارگران است و نفر دوم هم از سهمیه! دختر من که فرهنگى هستم و از دانشگاه پیام نور مشهد لیسانس گرفته، هیچ شانس استخدامی دارد!
...0915
اداره کردن یک کشور بزرگ و پهناور همچون ایران عزیز با سابقه تاریخی چندهزار ساله و با جمعیت حدود هشتاد و پنج میلیون نفری مطمئناً نیاز به داشتن افرادِ کاردان و وارد به مسائل مختلف و بینشِ سیاسی و دانش بین‌المللی و تجربه کاریِ مفید ومتخصص در همه زمینه‌های اقتصادی و اجتماعی و فرهنگ شناسی اقوام مختلف ایرانی و
ده‌ها دانش و تجربه دیگر و سواد کافی برای اداره نمودن کشور دارد، در دنیای امروز که به واسطه موقعیت مطلوب و بسیار حساس استراتژیک و موقعیت جغرافیایی مناسب برای توسعه و پیشرفت و ترقی و امور بازرگانی و گردشگری خود، چشم طمع کشورهای زیادی را به این منطقه وسیع از خاورمیانه دوخته است که باید با تدبیر، خلاقیت و قاطعیت مسئولین ما حراست و محافظت شود . محمود بلیغیان - اصفهان
...0913
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11
1237- این همه از دستگیری دزدان و اراذل و اوباش توسط نیروهای زحمتکش نیروی انتظامی خبر می‌رسد و صفحه حوادث از دستگیری‌های گسترده آنها پر شده است، اما چرا باز این همه جرم و سرقت و این اراذل و اوباش‌ها در جامعه وجود دارند؟ کارشناسان بررسی کنند چگونه می‌توان جامعه‌ای با حداقل کمترین درصد از جرایم
داشته باشیم؟ (21/7)
1240- کیهان ظاهرا حتی از دسته اصولگرایی هم بیرون زده است، چون بسیاری از عقلای اصولگرایی با رفتارها و تیترهای تند ایشان مشکل
پیدا کردند. (21/7)
1252- خدمت مدیر روزنامه کیهان با سلام. با توجه به سالها ممارست و خدمت رسانی به مردم که هیچ‌گاه در این راه کوتاهی نکردید و در وظایف روزنامه‌نگاری بهترین و بیشترین خدمات را به مردم انجام داده‌اید شاید با توجه به افزایش سن بد نیست بازنشسته شوید تا از دست برخی حرف و کنایه‌ها هم راحت شوید. (21/7)
1429- به بچه‌های والیبالیست تیم ملی خسته نباشید می‌گویم. اما اینکه می‌گویند خسته‌ایم عرض می‌کنم بازیکنان رقیب هم خسته‌اند، خستگی توجیه شکست نمی‌شود. از مربی تیم هم درخواست داریم از بازیکنان ذخیره هم استفاده کند. چون آنها انگیزه دارند احتمال دارد با آنها تیم بهتر نتیجه بگیرد. (21/7)
1451- متاسفانه در مورد ارتباط با عربستان یا میانجیگری کشورها بین ما و عربستان حرف‌های ضد و نقیض زیادی زده می‌شود. برخی مسئولان ما چیزی می‌گویند و برخی دیگر تکذیب می‌کنند. اگر قرار است اتفاق مثبتی در این باره بیفتد بهتر است زودتر کاری صورت گیرد. بهبود روابط با عربستان بسیاری از مشکلات منطقه را حل می‌کند. (21/7)
آفتاب یزد: جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام آمادگی جهت مذاکره بابت کاهش تنش‌های موجود داشته و بارها هشدار داده است که از این تنش‌ها کشورهای غربی و صهیونیست‌ها سود می‌برند هرچند بستگی به عربستان دارد.
1501- درحالی که شهروندان عادی کوچکترین راهی برای فرار مالیاتی ندارند عده‌ای با درآمدهای نجومی فرار مالیات‌های کلان دارند. بهتر است دولت در نظارت‌ها به جز مردم عادی به یکسری از آدم‌های خاصی هم بیشتر توجه کند. (21/7)
1521- آقای مظفری! روزی که احمدی‌نژاد مجلس را به توپ بست آقای شریعتمداری جایی نبود جز در دفتر کار خود. آن روزها صرف نمی‌کرد ایشان چیزی به احمدی‌نژاد بگوید چون می‌دانست با چه کسی روبروست. چون می‌دانست اگر انتقاد کند از کسی انتقاد کرده که عاشق سینه چاک او
بوده! (21/7)
1621- این به هیچ وجه برازنده پایتخت کشور یعنی تهران نیست که برخی کارشناسان از جمله عضو شورای شهر بگوید 27 درصد تهرانی‌ها دچار اختلالات روانی هستند. این واقعیت تلخ حقیقت دارد. این را از رفتار برخی از مردم شهر می‌توان تشخیص داد. اما چه شد که مردم دچار اختلال روانی
شدند؟ (21/7)
آفتاب یزد: اختلال روانی در تعریفی که روانشناسان دارند با تعریفی که در جامعه رواج دارد متفاوت است.
1547- به نظر من کسانی که دنبال حذف درس زبان انگلیسی از مدارس هستند و اعلام می‌کنند دانش آموزانی که علاقمند به یادگیری هستند به آموزشگاه‌های آزاد بروند با هر هدفی که دارند به نفع آموزشگاه‌های زبان و به ضرر جیب والدین عمل می‌کنند. (21/7)
آفتاب یزد: این موضوع که گفته شده از سوی برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مطرح شده تکذیب گردید.
با توجه به نیاز اهالی شهرک خانه اصفهان به حداقل یک شعبه بانک رفاه کارگران برای انجام کارهای بانکی و بخصوص برای رفاه حال بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی اصفهان که جمعیت زیادی در این منطقه وسیع از شهر بزرگ اصفهان قرار دارند و کمبود شعب بانکهای دیگر در این منطقه پرجمعیت و فعال کشور، از مسئولین محترم سرپرستی بانک رفاه کارگران در منطقه اصفهان تقاضامندیم نسبت به احداث حداقل یک شعبه در یکی از خیابان‌های مرکزی خانه اصفهان و نصب دستگاه خودپرداز این بانک اقدام نمایند.
...0913
اختلافات طبقاتی شدید به واسطه توزیع ناعادلانه ثروت‌های عمومی و ملی و انحصار طلبی بعضی افراد خود بین و خود رای و بی تفاوت به مشکلات مردم و نالایقی بعضی مدیران در برخی دستگاه‌های دولتی و موسسات غیردولتی و ثروت اندوزی و اختلاس‌های کلان بعضی افراد معلوم‌الحال از یک سو و گرانی و تورم روزافزون و فشارهای
مضاعف به اقشار ضعیف و کم‌درآمد از نظر مالی ولی سرافراز از نظر‌ پاکی و پاکدستی و مظلومیت از سوی دیگر، متاسفانه به بی‌سابقه‌ترین حد خود در طول دوران چند سال گذشته رسیده است، ولی با وجود این واقعیت‌ها متاسفانه هیچ گوشِ شنوایی از سوی بعضی دولتمردان مسئولیت ناپذیر و خوشحال از قدرت که به هیچ وجه حاضر به شنیدن این واقعیت‌ها نبوده و نیستند، دیده و مشاهده نمی‌شود و به نظر نمی‌رسد!
...0913
از وقتی که یکی از بانکها (بانک تجارت) به نام جلوگیری از قطع درختان، با نشان دادن تصویر نقاشی شده یک کُنده درختِ قطع شده‌ای بر گوشه مانیتور دستگاه‌های خودپرداز مقابل مشتریان، این (حذف رسید کاغذی) را رواج داد و با این کار این تخم لَق را در دهانِ بقیه شکست، حالا بانک‌ها و موسسات و ادارات دولتی و سازمان‌هایی که خدمات عمومی به مردم ارائه می‌دهند هم برای سهولت کارِ خود و ندادن رسید کاغذی صورتحساب عملکرد محاسبات انجام شده و یا انجام نشده خود به دست مشترکین، یکی پس از دیگری به این بهانه ناب و خوش سفرِ از راه رسیده، از این روشِ و تنبلی اداری، به طور از خدا خواسته‌ای تبعیت کرده و با نفرستادن قبض‌های کاغذی و مکتوب و مستند، به ارسال صورتحساب مختصر پیامکی قبض‌ها اکتفا کرده‌اند!
...0913
این چه وضعی است؟ تاکسی سوار میشیم نمی‌دونیم این موسیقی‌‌هایی که پشت سرهم پخش می‌شود نوار هست یا رادیو تذکر می‌دیم میگن رادیو جمهوری اسلامی است! محرم وصفر فقط 10روز نیست نمی‌گیم چیزی پخش نکنید اما حرمت نگه داریم باور کنیم دلها بدون این موسیقی‌های سخیف نمی‌میرند با موسیقی می‌میرن! شمشیر تیز در دست مستِ زنگی، کاری می‌کند و در دست مردان خدا، کار دیگری.
...0915
احتمالاً بخش‌های فرهنگی و مطبوعاتی سفارتخانه‌های کشورهای خارجی هم مطالب روزنامه‌های ایران را که به کشورشان مربوط می‌شود را رصد و دنبال می‌کنند، لذا به کارداران محترم سفارت چین در ایران و در تهران می‌گویم که با توجه به اینکه سال‌هاست حداقل از هفتاد سال قبل تاکنون، اجناس ساخت چین به کشورمان صادر می‌شده و به علت کمی ارزان‌تر بودن آنها نسبت به کالاهای مشابه دیگر کشورها و مناسب بودن قیمت آنها، خریداران زیادی هم در کشور ما داشته است، ولی جز موارد خاص، هرگز کیفیت قابل قبول و خوبی نداشته‌اند، درحالی‌که در سالهای اخیر انواع درجات از عالی تا خوب و متوسط و ضعیف را تولید و روانه بازارهای جهانی کرده‌اند! چرا اجناس نامرغوب و بنجل خود را به کشور ما می‌فروشند!؟ محمود بلیغیان
...0913
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام