کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 14 خرداد 1399   Wednesday 3 June 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 28 مهر 1398

صفحه خبر: روی خط آفتاب

روی خط آفتاب
حضرت امام جعفر صادق(ع) می‌فرمایند: سه چیز محبت‌آور است: دینداری، فروتنی و سخاوتمندی.
...0938
شرکت‌های خصوصی و پیمانکاری و همچنین مالک یا مالکان هر صنف و کسبه که جذب نیرو می‌کنند، موظفند بیمه کارگر یا کارمندانشان را به صورت منظم رد کنند. پرداخت حق بیمه فقط مخصوص اشخاص دولتی، رسمی و قراردادی نیست، زیرا استفاده از مزایای بازنشستگی و از کارافتادگی منوط به داشتن قانونی سابقه بیمه است.
...0938
با عرض سلام. آمار بیکاری در عرض 16ماه اهم از فصلی و کارگر نانوایی و کارگر بنایی به صفر رسیده، گزاف نگفتم خدا خیر دهد آقایان علی ربیعی و شریعتمداری را محمد محمدی شورابی نانوا.
...0919
تا گفته می‌شود که وزارت بهداشت باید کمیت را رها کند و هم از نظر ساختاری و هم از نظر تکنولوژی‌های آموزشی جدید پیشرفت سریعی داشته باشد. مسئولین چند آمار و اسم چند پزشک زبده را نشان می‌دهند و عده‌ای هم تایید می‌کنند در حالی که در نظام آموزشی و بازآموزی کلیه رسته‌های علوم پزشکی اشکالات فراوانی وجود دارد.
...0910
روزنامه قدیمی اولیای اصفهان که بعد از سالها کار مداوم که دفتر و چاپخانه و حروفچینی آن واقع در زیرزمین پاساژی به نام شکرچیان در دروازه دولت، ابتدای خیابان چهارباغ اصفهان تا همین چند سال گذشته قرار داشت، لطفاً شما و مطلعین بفرمایند که این نشریه مطبوعاتی که توسط بنیانگذار آن مرحوم آقای اولیای بزرگ اداره می‌شد و بعد از دعوت ایشان به دخترشان سپرده شد، هنوز هم وجود دارد یا نه و ماشین قدیمی و عظیمِ چاپ آن و حرف ریز و درشتِ قدیمی و سُربی و استاندارد آن هم چه شد؟!. محمود بلیغیان از اصفهان
...0913
احمدی نژاد یه وقتی همه کاره بود، حالادیگه هیچکاره هست، البته آثارِ خرابکاریهاش تا سالهای سال باقی هست ولی بهتره دست از سَرش بردارید و بگذارید بحال خودش ( اَگه میتونه ) خوش باشه! همینجوری هم کُلی واویلا و درد سَر داره!.... بله چرخِ روزگاره دیگه، هیچ کاریش نمیشه کرد، (گَهی زین به پُشت و گهی پشت به زین!). این باید درس عبرتی برای دیگران باشه، البته اگه باشه!!!. شعرِ معروفی هست که میگه:‌ای که از دستت می‌رسد کاری بکن! زان که (پیش از این که) از تو نیاید هیچ کار!!؟. که آنوقت دیگر پشیمانی هیچ سودی ندارد و نخواهد داشت!
...0913
تجربه نشان داده که اگر از همین فردا تحریم‌ها هم برداشته شود، مافیای اقتصادی و مفسدان تجاری و محتکرین و زراندوزان مالی و اختلاس‌کنندگان از خدا بی‌خبر و چپاولگران دست در جیب مردم و بیت المال که هر روز قارچ‌گونه بیرون می‌آیند و رُشد می‌کنند تا آنجایی که بریده شوند و چون که ریشه‌ای ندارند، باید از ته کنده و نابود شوند و تا این غارتگران وجود دارند نخواهند گذاشت که غول گرانی و دیو وحشتناک تورم، دست از سَرِ این مردم مظلوم و ستمدیده از جفای این ناکسان و خیانتکاران به مردم و کشور اسلامی‌مان بردارند و چاره کار فقط به دست همین مردم به رهبری رهبر فرزانه و درد آشنای عزیزمان است که با یک فرمان بسیج عمومی، همه این جرثومه‌های فساد و تباهی را به سیاه چال تاریخ بیندازند خواهد بود.
...0913
به مناسبت روز"روستا و عشایر" تذکر این واقعیت ضروری است که رسیدگی به اوضاع اقتصادی و معیشت روستاییان و عشایر عزیز و حمایت از شغل شریفشان (دامداری و کشاورزی) در حقیقت رونق بخشیدن به درصد چشمگیری از تولید کشور است. زیرا لبنیات و محصولات کشاورزی ماحصل تلاش و همت این عزیزان است که حتی عرضه صادراتی هم دارد.
...0938
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11
اینکه آقای رییسی مبارزه با فساد در قوه قضائیه را در دستور کار قرار دادند یک دلسوزی و ارزش تلقی می‌گردد و اما آن روی سکه در همین دستگاه متبوعه قضات و پرسنل شریف و پاکدامن بیشماری وجود دارند که برای پیگیری حقوق صاحبان حق با هیچ کس و مقامی تعارف ندارند و آنچه برایشان مهم است رضایت خالق و مخلوق و در این رهگذر به صراحت به بزرگان این قوه بویژه آقای رییسی عرض می‌نمایم قاضی با شرف و خوش فکر و با درایت آقای محمد دیوسالار رییس شعبه دادگاه 40 حقوقی مجتمع صدر تهران نمونه بارز آن می‌باشند که جا دارد به طریقی مورد تقدیر و قدردانی قرار گیرند.
...0911
با توجه به تغییرات مکرر تعداد افراد خانوار با رواج و روند زاد و ولد، مرگ و میر و ازدواج و طلاق، به نظر می‌رسد برای ثبت و حذف نام مداوم افراد مستحق دریافت سود سهام عدالت، تشکیل سازمانی در این رابطه مثل سازمان هدفمندی یارانه‌ها واجب و ضروری است تا مردم برنامه‌هایشان را در این باره به آن ارجاع داده و سرگردان نباشند.
...0938
مطالب بسیار جالب و نسبتاً کامل و مفصل در مورد تقلب‌های عجیب در مواد غذائی نوشته آقای داود خانی که در صفحه 6 روزنامه وزین آفتاب یزد که در تاریخ امروز چهارشنبه 17 مهرماه 1398 چاپ شده است، مطالب بسیار مهم و حیاتی و واقعی است که با وجود مشغله‌های فراوان فکری و اوضاع پریشان فعلی، شاید توسط کمتر کسی بطور کامل به آن پرداخته شده باشد، ولی از اهمیت فوق‌العاده‌ای در بین مسائل دیگر جامعه برخوردار است، زیرا حفظ سلامتی جامعه و نشاط و شادابی و آینده مردم وکشور به آن بستگی مستقیم دارد که به هیچ وجه نباید نادیده گرفته شود و در مورد آن، خدای ناکرده کوتاهی شود، لذا همت بلند مسئولین محترمِ ذیربط را بیش از پیش طلب می‌کند، به امید روزهای بدون جنس تقلبی در کشور .
...0913
هفته نیروی انتظامی را به همه پیشگامان امنیت اجتماعی، اخلاقی، اقتصادی، مرزداری و... تبریک عرض می‌کنیم. نیروی انتظامی هم مقتدر است، هم منضبط و هم سازنده. یاد و خاطره شهدای این مجموعه مقدس را نیز گرامی می‌داریم.
...0938
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11
1345- آقای شریعتمداری مدیر کیهان که بانوانی را که به ورزشگاه رفتند قربانیان آزادی خطاب می‌کند از درک قشر جدید و سلیقه‌های نسل امروز غافل است. ایشان چگونه روزنامه‌نگاری است که تحولات جامعه و نیازهای نسل امروز را درک نمی‌کند؟ این چه حرفی است که برای ورود به استادیوم باید قربانی آزادی خطاب شوند؟ (20/7)
1402- مردم همواره سختی‌های زیادی را تحمل کردند و مسئولان هم یا وعده دادند یا گفتند صبور باشید تحمل کنید. اما سوال اینجاست چه زمانی قرار است مردم طعم یک زندگی راحت را بچشند؟ نکند این توقع زیاد است! (20/7)
1412- چرا باید بعد از سالها تازه به فکر این بیفتند که برج میلاد یا پل صدر اشکالاتی دارد؟مگر موقع ساخت تمام محاسبات لازم صورت نگرفته کارشناسی نشده؟ آیا پول بیت‌المال زیادی بوده که این هزینه کردهای اشکال‌دار باید به مردم تحمیل
شود؟ (20/7)
1435- زمانی در گذشته می‌گفتند طرف پول پارو می‌کند یعنی خیلی آدم پولداری است. باور نمی‌کردیم اما امروز متوجه شدیم چنین افرادی هستند کسانی که از رانت و انحصار سودجویی کردند به سودهای نجومی دست یافتند پول پارو کردند. منتها در مقابل هم عده‌ای کثیری از مردم از نداری غصه پارو می‌کنند! (20/7)
1501- کاش که این همه بعضی‌ها نگران ورزشگاه رفتن خانم‌ها هستند فکر شغل و تحصیل و آینده آنها هم بودند. کاش نگران سوءمدیریت‌هایی بودند که خود اینها از آنها حمایت می‌کردند. مثل سوءمدیریت‌های دوران دولت
معجزه. (20/7)
1600- آیا این درست است که پرسنل یک هتل بین‌المللی به بهانه بین‌المللی بودن هتل کراوات بزنند؟ آیا این ترویج فرهنگ بیگانه نیست؟ (20/7)
1512- بچه که بودیم وقتی چیزی از والدین می‌خواستیم و برآورده نمی‌کردند می‌گفتیم پس کی برایمان مثلا فلان چیز را می‌خرید؟ پاسخ می‌دادند وقتی گل نی. حالا هم مثل اینکه نسبت به وعده‌های داده شده و اینکه چه موقع برآورده می‌شود به خودمان بگوییم وقت گل نی. (20/7)
1817- نمایندگان مجلس معلوم است وقت آزاد زیاد دارند کار ناتمام هم ندارند که دنبال حذف زبان انگلیسی از مدارس هستند. واقعا اینها دنبال حل مسائل اساسی کشور هستند؟ (20/7)
1818- من نمی‌دانم چرا در هر داروخانه قیمت یک دارو حتی از یک نوع و یک برند خصوصا داروهای آرایشی - بهداشی آنقدر با هم فرق می‌کند؟آیا بر اقلام خارجی نباید نظارت باشد؟ (20/7)
0056- روز جمعه دیدم عده‌ای از بیماران خاص از وزیر بهداشت به خاطر اینکه به آنها امکانات خاصی داده تشکر می‌کردند. اما عده‌ای هم در انتقاد به وزیر بهداشت به خاطر عدم ارسال کمک‌های دارویی انتقاد و گلایه می‌کردند. نمی‌دانستم کدام را
باور کنم؟ (21/7)
0116- عقده‌ای که از نداشتن درآمد کافی مثل دمل چرکین سالهاست روی دل کارکنان راه‌آهن جا خوش کرده است از یک طرف کارکنان گمرک حقوق و درآمد خوبی دارند. (21/7)
0629- برخی از این حشره‌کش‌ها نه تنها حشرات را نمی‌کشند بلکه قبراق‌تر هم می‌کنند. یک قوطی از این حشره‌کش‌ها را روی یک سوسک خالی کردم سوسک نه تنها نمرد بلکه
فرار کرد. (21/7)
0741- زمان امپراطوری عثمانی یا هر امپراطوری دیگری با اعمال زور و کشورگشایی گذشته است و جز بدنامی در تاریخ ثمری ندارد. (21/7)
0900- به نظر می‌رسد دستگیرشدگان و متهمین دزدی و اختلاس از هر جناح که باشند استفاده از رانت و انحصار در دستور کارشان بوده. (21/7)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام