کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 06 خرداد 1399   Tuesday 26 May 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 31 شهریور 1394

صفحه خبر: سیاسی

برت کوئندرس، وزیر خارجه هلند صبح دیروز با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفتگو کرد. علی شمخانی در این دیدار با اشاره به لزوم گسترش همکاری‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان جمهوری اسلامی ایران و هلند تاکید کرد: حل‌وفصل مسائل منطقه ای، صادرات انرژی، توسعه تجارت و مقابله با تروریسم زمینه‌های قابل بررسی در بستر رایزنی‌های فی مابین است. به‌گزارش ایسنا، وی افزود: شرایط کنونی اتحادیه اروپا و منطقه غرب آسیا ایجاب می‌کند موضوعات به صورت ریشه‌ای و بر اساس منطق احترام متقابل و از طریق گفتگوهای سیاسی
پیگیری شود و فرصت ریاست هلند بر اتحادیه اروپا می‌تواند مسیر حل چالش‌های فرا روی منطقه‌ای را تسهیل نماید. دریابان شمخانی تصریح کرد: مقابله واقعی با تهدیدات فزاینده تروریستی نیازمند احترام به حق حاکمیت کشورها به ویژه در سوریه و عراق است و تجربه مداخله غیراصولی غرب و
به ویژه آمریکا در منطقه نشان داده است که این مسئله موجب توسعه ناامنی و پایدار شدن تروریسم می‌شود. دبیر شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر ضرورت رفع بحران پناهجویان و تلاش برای استقرار ثبات و آرامش در کشورهای مبدا افزود: باید برای استقرار امنیت و دفع تهدیدات گروه‌های افراطی، همکاری و مشارکت لازم با دولتهای قانونی در کشورهای در گیر بحران تروریسم به عمل آید.
علی شمخانی با اشاره به توافق هسته‌ای میان ایران و کشورهای 1+5، پایداری راه حل سیاسی را در گرو التزام به انجام تعهدات توسط طرفین دانست و افزود: هرگونه تلاش برای بازگرداندن و یا حفظ تحریم‌ها برخلاف برجام و موجب تشدید بی اعتمادی خواهد شد. همچنین در این دیدار برت کوئندرس وزیر امور خارجه هلند با اشاره به سابقه روابط فیمابین و اهمیت و جایگاه جمهوری اسلامی ایران در معادلات منطقه‌ای گفت: توافق هسته‌ای میان 1+5 و ایران افق‌های نوینی در عرصه‌های مختلف میان ایران و کشورهای اروپایی به ویژه هلند گشوده است. وزیر امورخارجه هلند با تاکید بر آمادگی کشورش در ارتقاء سطح مناسبات با کشورمان تصریح کرد: هلند از هرگونه توسعه و گسترش مراودات در زمینه‌های مختلف با جمهوری اسلامی ایران استقبال و حمایت می‌کند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام