کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 06 اسفند 1398   Tuesday 25 February 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 23 شهریور 1398

صفحه خبر: صفحه آخر

بنده که نمی‌دانم اما به قول مرحوم پرویز فنی‌زاده در منولوگ معروفش در سریال دایی جان ناپلئون: "دروغ چرا تا قبر آ آ آ آ" شنیدم برخی نمایندگان و عوامل و خدمه
و حشم آنها سوار بر ون‌هایی که بنرهای تبلیغاتی برآن‌ها چسبانده بودند ازکمک‌های انساندوستانه خود و کارهای خیری که کردند از بلندگوهای خود اطلاع‌رسانی می‌کنند. تصاویر این کارناوال‌های انتخاباتی پیش از موعد هم در شبکه‌های مجازی پخش شد. یعنی هنرنمایی شان پخش شده. حتی شنیدم یک نماینده جهت جلب آرای مردم در یک شهر یک استند بای اجرا کرده! یا شنیدم مثلا صدای نماینده فلان شهر در خودروی ون از بلندگو می‌گفت: آقا ریا نشه سوءتفاهم نشه اما من خیلی خدمت کردم. دست آدمای بی‌سرپرست زیادی را گرفتم اما برام حرف درآوردند:" فلانی پرستوها دارد" نخیر باید بگویند فلانی دل رئوف دارد دست به خیردارد. هر کی نیازمند و بی‌سرپرسته به من رجوع کنه!
یا شنیدم یک نماینده دیگری از یک گاری با یک اسب بارکش برای تبلیغات استفاده کرده و در بارش هم هندوانه بوده و به هر هندوانه هم یک کارت هدیه چسبانده و به مردم هدیه می‌داده و می‌گفته هندونه میدم به شر یک رای! یک خبرنگار از وی می‌پرسد چه شده حاتم طایی شده‌اید؟ پاسخ داده:. کار خیرو هدیه به ملت تعجب داره؟!
همینطوریکی دیگر از نمایندگان با یک ون که بنری ازتصویر یخچال ساید بای ساید روی بدنه ون نصب شده بود از بلندگو فریاد برمی آورد: "آهای ملت!دختر فلانی که بی‌جهیزیه مونده بود من بهش کمک کردم بره خونه بخت. من ملت را هم به خانه بخت می‌فرستم" اما دوست اهل تله پاتی‌ام در مورد این بذل و بخشش‌های انتخاباتی
چنین خواند:
فصل رای و انتخابات گر شود – بعضیا یک آن چو حاتم می‌شوند- بذل و بخشش‌ها چو حاتم می‌کنند- از برای رای افزون جانفشانی‌ها کنند – کار خیری کرده‌اند در بوق و کرنا می‌کنند و........!
فارغ از جدی یا طنز بودن این اخبار به نظرتلاش برای کسب رای جدی است حتی اگر شعائر کشک باشد. که همه نیک می‌دانیم گر کشک باشد کشک را خاصیتی است که به‌اش طعم و مزه می‌دهد چنانچه شعار به انتخابت طعم میدهد!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام