کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 26 شهریور 1398   Tuesday 17 September 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 28 مرداد 1398

صفحه خبر: صفحه یک

چند وقتی است که وقتی وارد کافه‌ها می‌شوید دخترانی را می‌بینید که در کافه نشسته‌اند و سیگار می‌شکند؛ نگاه کلی به حجم زیاد دود در کافه هر آدمی را به فکر وا می‌دارد که چرا جوانانمان به ویژه دخترانمان به این سمت و سو کشیده شده اند؟
موضوعی که باید به آن توجه کرد این است که عوامل متعددی برای سیگار کشیدن دختران وجود دارد؛ خانواده، دوستان و جمع‌هایی که در آن قرار می‌گیرند، حتی نحوه بزرگ شدن آن‌ها و یاس و نا امیدی نسبت به آینده در این امر دخالت دارد. علاوه بر این‌ها نبود شادی و نشاط، حتی نداشتن تفریح مناسب برای دختران، محرومیت‌ها و محدودیت‌هایی که به این قشر از جامعه تحمیل می‌شود نیز در این موضوع بی تاثیر نیست. عامل دیگری که باعث گرایش جوانان به ویژه دختران در سن‌های نوجوانی به سیگار می‌شود، پول توجیبی‌های زیادی است که در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد. اما مهم ترین عامل را می‌توان همان نبود شادی و نشاط و سرخوردگی‌های زنان در جامعه دانست.
در جامعه کنونی ما قبح این مسئله ریخته شده و ما دچار نوعی فرو ریختگی فرهنگی شده‌ایم. در واقع هنجار‌هایی که باید برای زنان جامعه ما نهادینه می‌شد چون با نوعی سرخوردگی و امر و نهی همراه بوده، باعث نوعی عصیان در جامعه شده که سبب می‌شودتا زنان جوان ما به واسطه سیگار کشیدن اعتراض خود را بیان کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام