کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 27 مرداد 1398   Sunday 18 August 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 23 مرداد 1398

صفحه خبر: فرهنگی

کوئنتین تارانتینو در واکنش به انتقادهایی که درباره نحوه به تصویرکشیدن شخصیت‌ «بروس لی»
در فیلم جدیدش «روزی روزگاری در‌هالیوود»
شده است، گفت این نوع شخصیت‌پردازی چندان هم دور از واقعیت نیست و «بروس لی» شخصیت مغرور و متکبری داشته است. در صحنه‌ای از فیلم «روزی روزگاری در‌هالیوود» شخصیت بروس لی
با بازی مایک هو مدعی می‌شود که می‌تواند
محمدعلی کلی قهرمان بوکس جهان را شکست دهد و پس از آن یک بدلکار به نام کلیف بوث با بازی برد پیت را به مبارزه می‌طلبد اما از او شکست می‌خورد. تارانتینو درباره این صحنه توضیح داد: اگر برخی می‌گویند هرگز نشنیده‌اند که بروس لی بگوید می‌تواند محمدعلی کلی را بزند، باید بگویم من این چیزها را از او شنیده‌ام. نه تنها بروس لی این حرف را زده بلکه همسرش لیندا لی نیز در کتاب خاطراتش به آن اشاره کرده است.
شنون لی دختر بروس لی نیز اخیرا در انتقاد از تصویر ارائه‌شده از پدرش در فیلم «تارانتینو» عنوان کرده که پدرش هرگز انسانی از خودراضی و متکبر نبوده است و شاید در هنرهای رزمی‌که در آن بسیار به خود اطمینان داشت مغرور بود، چرا که با فاصله بسیار زیادی از سایرین جلوتر بود، اما هیچ‌وقت روی صحنه خودنمایی نمی‌کرد. او هرگز صحبت‌های تحقیرآمیزی درباره محمدعلی کلی بیان نکرده چرا که زمینی را که محمدعلی روی آن قدم می‌زد می‌ستود. دختر بروس لی معتقد است پدرش همچنان توسط‌هالیوود سفید به حاشیه رانده می‌شود و همچنون فردی مزاحم با او رفتار می‌شود، درست شبیه تصویری که از او در فیلم «روزی روزگاری در‌هالیوود» ارائه شده است. به گزارش ایسنا، اما تارانتینو درباره مبارزه بروس لی و کلیف بوث در فیلمش نیز توضیح داد: کلیف بوث (برد پیت) یک شخصیت خیالی است، پس می‌تواند بروس لی را شکست دهد. او در جریان جنگ‌ جهانی دوم افراد زیادی را در مبارزه تن به تن کشته است. اگر بروس لی با کلیف بوث در یک مسابقه هنرهای رزمی‌مبارزه می‌کرد او را می‌کشت اما اگر این دو در جنگل‌های فیلیپین مبارزه تن به تن داشتند کلیف بوث او را می‌کشت.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام