کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 21 آذر 1398   Thursday 12 December 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 23 مرداد 1398

صفحه خبر: اجتماعی

گامی عملی بردارید

ادامه از صفحه اول
الف) سیاست‌های حمایتی از نشریات و شیوه نامه‌های مرتبط باتوجه به نکات ذیل بازنگری اساسی شود.
١_ توجه کافی به سنجش‌های کیفی و حذف نشریات فاقد کیفیت فنی و حرفه‌ای، غیرضرور و همچنین نشریاتی که حقوق مولفان را رعایت نمی‌کنند، از فهرست دریافت‌کنندگان یارانه‌ها و حمایت‌ها...»
به بندهای دیگر این دستورالعمل کاری نداریم زیرا معتقدیم تا همیشه «سنگ بزرگ» برای «نزدن» است!
آقای صالحی!
همچنان مصر هستیم که باید تکلیف کاغذ‌های توزیع شده با نرخ دولتی یا همان ارز 4200 تومانی مشخص شود. همچنان مصر هستیم که همه ی نظارت‌ها باید عطف به ماسبق شود و این یعنی نمی‌توان یک سال سختی و خون دل خوردن رسانه‌ها را به این بهانه که از این جا به بعد مواظبیم، نادیده گرفت.
برای همیشه می‌گوییم ضربه ی اصلی را روزنامه‌ها از عدم نظارت کافی و بی برنامگی وزارت فرهنگ و ارشاد متحمل شدند پس صرفاً جهت جبران تکلیف هزاران تن کاغذی که همگان می‌دانند کی و کجا به نرخ دولتی گرفت و به نرخ آزاد به همکارانش فروخت، باید روشن شود.
و اما در باره ی دستور العمل جدید، چرا لقمه را دور سر بپیچانیم؟ چرا راه هموار را سنگلاخ شده بپیماییم؟ چرا از یک حرکت آسانی و شدنی آغاز نکنیم؟
روزنامه‌ها چیزی برای پنهان کردن ندارند، کیفیت روزنامه‌ها را با یک ورق زدن ساده می‌توان ارزیابی کرد پس اگر راست می‌گویید و یک بار برای همیشه می‌خواهید مشکلات رسانه‌ها را حل کنید از آگهی‌های دولتی شروع کنید.
بله آگهی‌های دولتی!
به جای ضرب الاجل و دستوراتی که طی طریق کردن آن‌ها ماه‌ها طول می‌کشد، از همین فردا به وزارتخانه متبوع خود دستور دهید حتی یک آگهی به روزنامه‌ها و رسانه‌های بی کیفیت ندهند. این بزرگترین لطف به وزارت ارشاد است تا از زیر بار ابهامی سنگین نجات پیدا کند زیرا رانت فقط کاغذ و یارانه نیست که آگهی‌ها خود رانت اعظم به شمار می‌روند و برخی اساساً روزنامه دار شده‌اند برای درآمدی مفت و مسلم به نام آگهی! راه آسانی پیش پای شما است؛ راهی که از نظر ما سنگ محکی است برای راستی آزمایی تمامی دستوراتی که در آن رگه‌هایی از قاطعیت و بی رودر بایستی بودن هویدا است... گر مرد رهی... بسم الله!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام