کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 29 مرداد 1398   Tuesday 20 August 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 22 تیر 1398

صفحه خبر: صفحه آخر

بعد از نماز به مجلس رفتم. کارهای اداری را انجام دادم و گزارش‌ها را خواندم. تمام وقت جلسه علنی، صرف طرح شوراهای اسلامی کار شد. در تنفس به مراجعات نمایندگان پرداختم. معمولا قبل از جلسه و در حین کار جلسه و در تنفس، نمایندگان، کارهای شخصی یا اجتماعی و یا شکایات و پیشنهادهای خود را با من در میان می‌گذارند.
ظهر، جمعی از نمایندگان با آقای کروبی برای علاج مشکل معلولان انقلاب آمدند که اخیرا علیه آقای کروبی و بنیاد شهید سر به اعتراض شدید برداشته‌اند. چاره‌جویی می‌کردند. سه نفر از نمایندگان را اعزام کردیم که با جانبازان مذاکره کنند و راه‌حل پیشنهاد نمایند. آقای آل‌احمد از دادستانی آمد و مدعی بود که شخص فاسدی به نام عبداللهی خود را به من و آقای منتظری منتسب می‌کند. گفتم رسیدگی کنند.
عصر جلسه هیئت رئیسه مجلس داشتیم و شب با آقایان رئیس‌جمهور و احمد آقا، مهمان آقای موسوی اردبیلی بودیم. درباره جنگ و صلح و گرانی و طرح برنج و چیزهای دیگر مذاکره کردیم. آقای موسوی اردبیلی از کشف باند بزرگی که اجناس را از وزارت بازرگانی می‌ربود و گران در بازار می‌فروخت، خبر داد و گفت که در منازل آنها اشیای بسیار گران‌بهای رژیم سابق هم – که لابد از جایی دزدیده‌اند – یافت شده است. آقای کمال خرازی آمد و راجع به محور تبلیغات عملیات والفجر 4 مشورت کرد. امشب قرار است حمله آغاز شود. برای رزمندگان و پیروزی آنها دعا کردم و ساعت دوازده شب خوابیدم 1.

پنج‌شنبه 28 مهر 1362
با جبهه و قرارگاه حمزه سیدالشهداء و لشکر 28 سنندج تماس گرفتم و از عملیات سوال کردم. همه خبرها می‌گوید، مرحله اول حمله که از ساعت دوازده شب آغاز شده، موفق بوده است. از بانه و مریوان- از شمال و جنوب- به منطقه شیلر حمله کرده‌ایم که بخش وسیعی از اراضی عراق و روستاها و شهرها و پادگان‌ها و پایگاه‌هایی از آنها تصرف خواهد شد. می‌گویند تلفات ما هم خیلی کم است. در جلسه علنی مجلس، طرح شوراهای کار را تمام کردیم اما احتمالا شورای نگهبان، ایرادهای زیادی خواهد گرفت.
ظهر آقای محی‌الدین فاضل هرندی آمد و راجع به وضع حزب جمهوری اسلامی و تلاش‌های جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و روحانیت مبارز تهران در قبضه کردن مجلس آینده مطالبی داشت. با جبهه و رئیس‌جمهور و احمد آقا و ستاد تبلیغات جنگ تماس گرفتم. قرار شد از ساعت دو بعدازظهر، اخبار مربوط به عملیات والفجر 4 اعلان شود. عراقی‌ها خبر حمله ما را با ادعای شکست حمله داده‌اند. قرار بود، فردا بگوییم. یعنی پس از اطمینان کامل از عملیات موفق.
عصر آقای فروغی آمد و راجع به اختلافات و لوایح معوق در مجلس که در اثر مخالفت شورای نگهبان، مثل اراضی شهری و تجارت خارجی مانده است، حرف‌هایی داشت. آقای صادق طباطبایی آمد و پیشنهاد یک شرکت ایتالیایی مبنی بر فروش گلوله توپ 155 را آورد. به وزارت دفاع ارجاع دادم.
پزشکان نمایندگان بیماستان‌های خصوصی آمدند و از فشارهای وزارت بهداری برای تحمیل تعرفه‌ها شکایت داشتند. اخیرا جیره مواد غذایی آنها قطع شده و از بازار آزاد خیلی گران به دست می‌آورند. با دکتر‌ها‌دی منافی وزیر بهداری صحبت کردم که کمیسیونی با شرکت خودشان، تعرفه‌های عادلانه‌ای تعیین نماید. مسئولان اطلاعات سپاه آمدند و از توقیف یکی از مهره‌های منافقان و کشف توطئه جدید آنها مبنی بر ایجاد بحران نظامی با همکاری خارجی‌ها و عوامل داخلی و قیام در حال بحران و. .. و تصمیمات اتخاذ شده را گفتند و مشورت کردند. تا ساعت هشت در مجلس کار کردم و سپس به خانه آمدم. آقای محسن رضایی تلفن کرد و آخرین اخبار پیروزی‌ها را داد؛ خیلی راضی است. برای جبران کم‌خوابی دیشب، زودتر خوابیدم.
... ادامه دارد

پی نوشت:
1- عملیات والفجر 4 در ساعت 24روز 27/5/62 با رمز «یا الله، یا الله، یا الله» با هدف «آزادسازی بخشی از میهن اسلامی و ارتفاعات مهم منطقه و تصرف پیشرفتگی دشت شیلر، مسدودساختن راه نفوذ ضدانقلاب که از راه شیلر انجام می‌شد، تصرف پادگان پنجوین و گرمک عراق و خارج کردن مریوان از زیر دید و تیر دشمن» آغاز شد. این عملیات که 20روز به طول انجامید، در منطقه دره شیلر در شمال مریوان و پنجوین به وسعت 300 کیلومترمربع از خاک ایران و 700 کیلومتر مربع از خاک عراق انجام شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام