کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 01 شهریور 1398   Friday 23 August 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 20 تیر 1398

صفحه خبر: اجتماعی

1819- تغییرات ایجاد شده در صفحه‌های روزنامه آفتاب یزد باعث شد پیام‌های مردمی که قبلاً‌ به‌طور مستقل در صفحه 9 چاپ می‌شدند حالا مانند سال‌های گذشته در حاشیه برخی صفحه‌ها چاپ شود. آن موقع تمام فکرها بر روی صفحه 9 متمرکز می‌شد اما با تغییرات انجام شده مخاطبان باید پیام‌هایشان را در صفحه‌های متفاوت جستجو کنند. البته این طوری باعث می‌شود بقیه صفحه‌ها هم از دید مخاطبان پنهان نباشند! (19/4)
0915- پوسیدگی دندان و بی‌توجهی به آن‌ها باعث می‌شود به عصب برسد و بیماران باید بدون اتلاف وقت به دندانپزشک مراجعه و عصب‌کشی کنند. متاسفانه هزینه‌های بالای دندانپزشکی باعث شده بسیاری از خانواده‌های کم‌درآمد و حقوق‌بگیر تا موقعی که درد به سراغ‌شان نیاید، از مراجعه به دندانپزشک خودداری کنند. مراکز درمانی که با دفترچه‌های بیمه تامین اجتماعی بیماران را ویزیت می‌کنند فقط برای کشیدن دندان یا ترمیم سطحی آن‌ها اقدام می‌کنند. در حالی که رسیدگی به دندان به دلیل این که پُرخرج است از فهرست مراکز درمانی تامین اجتماعی خارج است و مردم مجبورند هزینه‌های طاقت‌فرسایی بپردازند. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید برای رفع مشکل بیماران چاره‌ای اساسی
بیندیشد. (19/4)
1844- علی از تهران: مسافرکشی با موتورسیکلت آن هم در تهران شلوغ و پُرترافیک شغل که نه از روی اجبار، کاری پردردسر همراه با استرس است. عده‌ای به دلیل بیکاری برای این که بتوانند از عهده هزینه‌های زندگی بربیایند با موتورسیکلت‌شان مسافرکشی
و امرارمعاش می‌کنند. روزهای گذشته به بازار دوم نازی‌آباد تهران رفتم. هنگام بازگشت به دلیل ترافیک بیش از حد خیابان‌ها مجبور شدم موتورسیکلت کرایه کنم. راننده سن و سال‌دار بود. موهای سپیدی داشت بر سر کرایه به توافق رسیدیم تا من را به میدان شهدا برساند. در میان راه درباره جوانان و این که برخی از آن‌ها حرف‌شنوی ندارند و خودسرانه کارهایی انجام می‌دهند که به نفع‌شان نیست، گفتگو کردیم. این در حالی است که ایشان که فردی حدود 55 ساله به نظر می‌رسید، گفت ده سال است که کارم مسافرکشی با موتورسیکلت است. متاسفانه برخی ماموران راهنمایی و رانندگی با ما هم مانند جوانان برخورد می‌کنند. اجاره‌های سنگین باعث شده هر چه در می‌آوریم بابت جریمه‌ها یا تعمیر موتورسیکلت بپردازیم. وی گفت به ما کار بدهند تا نزد همسر و فرزندان‌مان شرمنده نباشیم و با موتورسیکلت هم کار نمی‌کنیم. وقتی کار نیست مجبوریم برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی یا دستفروشی یا مسافرکشی کنیم. دستفروشی هم مشکلات خاص خود را دارد و مسافرکشی هم در این شهر درندشت و شلوغ مصائب خود را. ماموران گرامی لطفاً به ما اینقدر گیر ندهند! (19/4)
2312- چرا با این که درباره گرانی کاغذ و عدم اختصاص سهمیه کاغذ به روزنامه‌ها در مطبوعات یادداشت و پیام‌هایی چاپ می‌شود، روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پاسخگو نیست. در حالی که مردم به‌ویژه مخاطبان روزنامه‌ها و نویسندگان از آن وزارتخانه عریض و طویل انتظار دارند به مطالبات مردم توجه، رسیدگی و پاسخگو باشند و این که چه وقت قرار است مشکل تهیه کاغذ روزنامه‌ها رفع شود، به‌طور شفاف اطلاع‌رسانی کنند. (19/4)
1612- وقتی مسئولان و دستگاه‌های نظارتی توان مقابله و نظارت بر افزایش قیمت محصولات لبنی مثل شیر و ماست را ندارند،‌ آیا توانایی نظارت و کنترل قیمت مسکن را دارند؟ آیا توانایی ساماندهی قیمت مسکن را دارند؟ براساس برخی آمارها عده‌ای سودجو از 300 تا 500 درصد در یک‌سال اخیر در این زمینه سود کرده‌اند اگر نظارت بود این رقم‌های نجومی بود؟ چه کسی پاسخگوست؟ (18/4)
پیام‌های مردمی در صفحات 2-6-11


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام