کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 26 مهر 1398   Friday 18 October 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 05 تیر 1398

صفحه خبر: سرمقاله‌ها

تلاش برای گُم کردن یک اشتباه با پذیرفتن یک اشتباه با آغوش بازو با آسانی آن هم بی‌هیچ عذری و بهانه‌ای، اگر اسمش تغییر نباشد، چیست؟ در مقام عمل و نه حرف، عذر تقصیر آوردن یک وجه تکریم آدم‌ها است اما قدم در میدان گذاردن و خود به استقبالِ خطای سهوی صورت پذیرفته رفتن تا حصول دلجویی کامل، نگاهی مهربانانه به عالی ترین نوع احترام گذاردن و نوعدوستی است.
این‌ها تفسیری ساده از یک اتفاقِ تلخ و شیرین است که در یزد رخ می‌دهد و رسانه وظیفه دارد آن را به عنوان نمونه‌هایی از وزشِ نسیمِ خوش تغییر نشر دهد.
دستگاه قضایی استان در یکی از بخش‌ها، به دلیل شباهت نام، برای شهروندی...
اسبابِ دردسر فراهم می‌آورد و آن شهروندِ دچار دردسر شده، هیچ راه چاره‌ای ندارد و اما رئیس تازه بر سرکار آمده دادگستری استان یزد که سابقه‌ای طولانی در قضاوت و داوری دارد؛ خود وارد عمل می‌شود و تا بازگشت آرامش به آن شخص و زندگی اش، آرام نمی‌گیرد. آن فرد در یادداشتی که در فضای مجازی منتشر می‌شود ضمن تشکر چنین عنوان می‌کند که اگر نبود تدبیر شخص رئیس کل دادگستری استان، معلوم نبود که دچار چه سرنوشتی می‌شد و این بود که دو تن از قضات ارشد و خوشنام استان آقایان سفید رئیس شعبه تجدیدنظر که از جمله سابقه معاونت شورای حل اختلاف دادگستری استان را در سابقه کاری خود دارد و همچنین عرشیان که ریاست دادگاه انقلاب و معاونت فرهنگی را نیز تجربه کرده است برای دلجویی از این فرد می‌روند و روند اعتمادسازی با حضور این دو قاضی که از جمله ایثارگران می‌باشند، زیبا می‌گردد.
مشت نمونه خروار نیاوردیم! معلوم است که در دستگاه قضا که آیت‌اله رئیسی را بالای سر خود می‌بیند، دگرگونی‌هایی رخ داده، از به کارگیری‌های بومی‌ها و جوانان تحصیل کرده تا دادن اعتماد به نفس کافی برای اعتلای جایگاه واقعی و عمل به رسالتی که قوه قضائیه دارد.
این روزها همه از قوه قضائیه و از تغییراتی می‌گویند که کم کم از دایره شمار، پای بیرون نهاده، این روزها باوری عمیق در همگان ایجاد شده که دستگاه قضا می‌کوشد با حرکت در مسیر مردمسالاری عدالت محور، قوه ی قضائیه را به مامن امنی برای تمامی آحاد تبدیل نماید که باید گفت نیمی از مشکلات روحی و روانی مردم که ناشی از برخی کج‌سلیقگی‌ها بوده مرتفع شود.
این روزها با نگارش‌هایی که در
گوشه گوشه رسانه شاهد هستیم، همین که برخی بی پرده باب گفت‌‌و‌گو با سران
قوه قضائیه گشوده‌اند باور کرده‌ایم که برخی
که نمی‌توانستند عدالت محوری را باور کنند نیز در صف همراهی کنندگان وارد شده‌اند چه، باور داریم و باور کرده‌اند که از امنیت بالاتر، احساسِ امنیت است و احساس امنیت به دست نمی‌آید مگر در سایه اعتماد، همدلی و همراهی.
در این راه سخت همه باید تلاش کنیم تا تغییراتی که مدنظر است در بستری آرام و منطقی حاصل آید حتی اگر برخی دایره خواست‌‌ها و وسعت انتظارات شان بیشتر از آن چیزی باشد که باید و شاید. تا همین جای ماجرا نیز می‌توان گفت که تغییر در قوه قضائیه درست تشریح شده
است و امیدواریم مستدام باشد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام