کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 01 شهریور 1398   Friday 23 August 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 30 خرداد 1398

صفحه خبر: پیام های مردمی

نیروهای حجمی
اصلاحات و به‌روزرسانی پیمان‌های نیروهای حجمی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب با حضور کوهستانی نماینده اداره کار و تامین اجتماعی استان کرمانشاه، مهندس ناصری‌پور مدیر عامل و سایر مدیران و روسای شرکت اصلاحات و به‌روزرسانی پیمان‌های نیروی انسانی و سایر پیمان‌های شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در ابتدای این جلسه مهندس ناصری‌پور مدیر عامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب توضیحاتی در خصوص وضعیت پیمان‌های شرکت و بیان چالش‌هایی در این زمینه پرداخت. مدیر عامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب با بیان اینکه هدف از برگزاری این جلسه بحث و بررسی چالش‌های موجود در پیمان‌های شرکت و اصلاحات و به‌روزرسانی آنها مد نظر می باشد و عنوان نمود که بایستی، بر رفع این نواقص و چالش‌ها و به‌روزرسانی آن بر اساس شرایط عملیاتی شرکت اقدام نمود.
در ضمن بررسی راهکارها مبنی بر اصلاحات و به‌روزرسانی کتابچه‌های پیمان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب و تطابق آن با بخشنامه‌های ابلاغی وزارت نفت و اداره کار و تامین اجتماعی از دیگر موارد بحث در این جلسه بود. کوهستانی نماینده اداره کار و تامین اجتماعی استان کرمانشاه نیز در همین زمینه به ارائه توضیحاتی در خصوص قانون کار و نحوه حمایت از کارکنان در ارگان‌های مختلف پرداخت و گروه‌بندی مشاغل و نحوه چارچوب‌بندی کارکنان در این گروه‌بندی را تشریح نمود.
ارائه دوهزار و پانصد
خدمات مشاوره‌ای ژنتیک
معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور گفت: حدود 2 هزار و 500 نفر مشاور ژنتیک زیر نظر پزشکان آموزش دیده‌اند و آمادگی دارند خدمات مشاوره‌ای را به زوجین و افرادی که در آستانه فرزندآوری هستند ارائه کنند. مجید رضازاده در حاشیه بازدید و نشستی که در مرکز تحقیقات ژنتیک میبد برگزار شد، افزود: سازمان بهزیستی به عنوان متولی خدمات اجتماعی و سلامت اجتماعی وظایفی را به عهده دارد که از جمله آن‌ها رسیدگی به امور معلولین و آسیب‌دیدگان و از آن مقدم‌تر پیشگیری از معلولیت‌ها و آسیب‌های اجتماعی می‌باشد.
وی ادامه داد: این سازمان در حوزه پیشگیری از معلولیت‌ها فعالیت‌های متعددی دارد که مهم‌ترین آن‌ها پیشگیری از معلولیت‌های ناشی از اختلالات ژنتیک است و برای اینکه بتواند در این زمینه موفّق باشد تعداد زیادی مشاور ژنتیک را آموزش داده است.
معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: سازمان بهزیستی در حال طراحی برنامه‌ای است که تا آنجا که امکان دارد از معلولیت‌های ناشی از اختلالات ژنتیک پیشگیری کند.
رضا زاده یادآور شد : بخشی از معلولیت‌های ناشی از اختلالات ژنتیک قابل تشخیص است و از آن تعداد، بخشی قابل پیشگیری است که با توجه به این موضوع سازمان بهزیستی مصمم است در یک دوره دو یا سه ساله همه کسانی که فرزندان معلول به دنیا آورده‌اند و مستعد به دنیا آوردن فرزند معلول هستند را تحت غربالگری ژنتیک قرار داده و به آنها کمک کند که دیگر فرزند معلول به دنیا نیاورند و به این ترتیب سبب شود توقفی در ایجاد معلولیت و افزایش تعداد معلولان ایجاد شود.
وی در ادامه تصریح کرد : سازمان بهزیستی به طور مستقیم متولی این آزمایشگاه‌ها نیست ولی به عنوان بهره‌بردار از این آزمایشگاه‌ها که تا به حال به دست خیّرین ایجاد شده‌اند استفاده می‌کند و در این ارتباط نیز از کمک‌های خیّرین استقبال می‌کند و به آنها کمک می‌کند تا بتوانند برنامه‌های پیشگیری از معلولیت‌ها را
اجرا کنند.

رکورد زنی‌های مصرف برق درخوزستان
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با بیان اینکه روند مصرف برق در استان همچنان در مدار افزایش است، افزود: در یکشنبه هفته جاری رشد هزار و ۱۱7 مگاواتی را تجربه و برای دومین بار در خرداد ماه امسال از رکورد پیک سال گذشته عبور
کرده‌ایم.
محمود دشت بزرگ اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته با مصرف هشت هزار و ۲۷ مگاوات رشد ۱۳.۹۱ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل رخ داده است.وی بیان کرد: این رشد مصرف که عددی قابل تامل است رکورد پیک هفت هزار ۹۵۱ مگاوات هفته قبل را نیز شکسته است مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان عنوان کرد: پیک بار در سال‌های ۹۴ تا ۹۷ در ماه‌های تیر و مرداد رخ داده بود ولی امسال به دلیل گرمای هوا و رشد مصرف، تاکنون دو بار در خرداد ماه اتفاق افتاده است.
دشت بزرگ با ابراز نگرانی نسبت به رشد قابل توجه مصرف برق، تاکید کرد: اگر مصرف برق بر همین مدار ادامه داشته باشد پرباری برای شبکه خطراتی خواهد داشت و ممکن است بعضی از تجهیزات دچار مشکل شوند و نیاز به جایگزینی یا تعمیر داشته باشند.
وی تصریح کرد: مدیریت مصرف به معنای مصرف نکردن نیست بلکه به معنای استفاده صحیح از وسایل برقی مورد نیاز به خصوص در ساعت‌های اوج مصرف ( ساعت ۱۳ تا ۱۷ و ۲۰ تا ۲۳) است.

سامانه ای شدن کار گروه تسهیل تولید در استان یزد
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان از پایلوت شدن استان یزد در زمینه سامانه‌ای شدن کار گروه تسهیل و رفع موانع تولید استان خبر داد. علمدار یزدی گفت: سه استان یزد، اصفهان و مازندران پایلوت برای سامانه‌ای شدن کار گروه تسهیل و رفع موانع تولید شده‌اند.
وی گفت: من بعد واحدهای تولیدی احتیاجی به مراجعه حضوری و مکاتبه کاغذی ندارند و می‌توانند با رمزی که سازمان صنعت، معدن وتجارت در اختیار آنها قرار می‌دهد درخواست خود را وارد سامانه کنند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان افزود: اعضای کار گروه تسهیل و دستگاه‌های مرتبط می‌توانند از طریق رمزی که به نماینده‌شان داده می‌شود درخواست‌ها را رسیدگی کنند که در نهایت منجر به رفع موانع تولید خواهد
شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام