کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 01 شهریور 1398   Friday 23 August 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 30 خرداد 1398

صفحه خبر: پیام های مردمی

بانک آینده در سال «رونق تولید» و در راستای اشاعه سنت نیک قرض‌الحسنه و ارج نهادن به کرامت والای انسانی، برگزاری پنجمین دوره جشنواره سپرده‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز را در دستور کار، قرار داده است.
بر همین اساس، حداقل موجودی برای شرکت در قرعه‌کشی، یک میلیون ریال بوده و به ازای هر 100 (یک‌صد) هزار ریال در هر روز، یک امتیاز برای سپرده‌گذار در طول دوره مربوط به جشنواره (قرعه‌کشی)، محاسبه خواهد شد. شرط اعطای جایزه به برندگان نیک‌اندیش نیز حفظ حداقل موجودی، طی سه ماه یا 90 روز متوالی، طی دوره می‌باشد.
این جشنواره تا سی و یکم شهریورماه سال 1398، ادامه خواهد داشت و زمان برگزاری قرعه‌کشیِ نیز حداکثر تا پایان مهرماه سال‌جاری، پیش‌بینی شده که اسامی برندگان، حداکثر ظرف یک هفته بعد از تایید هیئت نظارت بر قرعه‌کشی، اطلاع‌رسانی خواهد شد.
شایان ذکر است؛ جوایز پنجمین دوره جشنواره سپرده‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز بانک آینده، مشتمل بر حداقل (یک‌صد)
جایزه یک میلیارد ریالی (یک‌صد میلیون تومان) کمک هزینه خرید واحد مسکونی و ده‌ها هزار جایزه نفیس و ارزنده دیگر، از جمله صنایع‌ دستی، با ارزش میلیاردها ریال می‌باشد که به‌پاس قدردانی از همراهی، هم‌گامی و حضور سپرده‌گذاران در این امر خداپسندانه و پاسخ به نیات خیرخواهانه آنها که علاقه‌مند به مشارکت در احیای ارزش‌های این فرهنگ اصیل هستند؛ طی مراسمی به برندگان خوش‌اقبال، اهدا خواهد شد.
یادآور می‌شود؛ آخرین مهلت برای افتتاح حساب یا تکمیل موجودی، 31 شهریورماه سال‌جاری خواهد بود. هموطنان گرامی می‌توانند برای کسب هر گونه اطلاعات تکمیلی، با مرکز ارتباط مشتریان بانک آینده به شماره 27663200 - 021 تماس حاصل فرمایند.

نتایج ششمین قرعه‌کشی جشنواره عیدانه ناواکو
با آغاز جشنواره عیدانه ناواکو، امتیاز تراکنش‌های انجام شده با دستگاه‌های پوز بانک مسکن تا پایان اردیبهشت‌ماه شمارش و از پذیرندگان برتر هر دو هفته یکبار تقدیر می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، شرکت فناوری اطلاعات ناواکو در طول ایام سال با هدف تقدیر از پذیرندگان فعال پایانه های فروشگاهی بانک مسکن چند جشنواره و چند مرحله قرعه‌کشی برگزار می کند .
نحوه امتیازدهی به پذیرندگان دستگاه‌های پوز بانک مسکن در نقاط فروش سراسر کشور به این صورت است که به ازای هر 8 تراکنش خرید در هر روز یک امتیاز به پذیرنده پوز بانک مسکن تعلق می‌گیرد. همچنین به ازای هر 2 میلیون ریال تراکنش خرید، یک امتیاز محاسبه می‌شود. در این جشنواره هر دو هفته یکبار به 5 پذیرنده برتر که به قید قرعه از میان پذیرندگان دارای حداقل 100 امتیاز انتخاب می‌شوند، یک سکه تمام بهار آزادی اهدا می‌شود. افزون بر این، در بازه‌های زمانی دو هفته یکبار به قید قرعه به 5 پذیرنده از میان پذیرندگان دارای حداقل یک امتیاز نیز یک نیم‌سکه بهار آزادی اهدا می‌شود.
بر این اساس قرعه‌کشی دو هفته دوم اردیبهشت ماه سال 98 مربوط به طرح انگیزشی پذیرندگان پایانه‌های فروشگاهی تحت عنوان "جشنواره عیدانه ناواکو" در روز سه شنبه 21/03/98 انجام شد.
پذیرندگان برنده جوایز تمام سکه قرعه‌کشی جشنواره طرح عیدانه ناواکو در دو هفته دوم اردیبهشت ماه آقای میلاد سر گل زائی از استان گلستان، آقای علی مظاهری طهرانی از استان قزوین، آقای باقر ملک بقالی از استان آذربایجان شرقی، آقای آیت‌اله هادی‌لو از استان زنجان، آقای ولی عبداله‌زاده از استان آذربایجان غربی می باشند. همچنین پذیرندگان برنده جوایز نیم‌سکه قرعه‌کشی جشنواره طرح عیدانه ناواکو در دو هفته دوم اردیبهشت‌ماه آقای علی محمد نوری از استان لرستان، آقای یزدان مار گیریان از استان مازندران، آقای احمد شجاعی از استان زنجان، آقای محمد رضا سیفی‌نژاد از استان خوزستان و خانم سمیه فیروزی خاتون‌آباد از استان قم می باشند.

بانکداری باز
گامی به سوی تحول دیجیتال
مدیر امور فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک توسعه صادرات گفت: با توجه به تحولات ناشی از استقرار فناوری های نو و روش های نوین بانکداری می توان گفت بانکداری باز، گامی به سوی تحول دیجیتال است. مهندس عشرت عدالت در نشست بهره‌برداری از بستر بانکداری باز در بانک توسعه صادرات ایران گفت: با توجه به تحولات ناشی از استقرار فناوری های نو و روش های نوین بانکداری می‌توان گفت بانکداری باز، گامی به سوی تحول دیجیتال است.عدالت افزود: لزوم حرکت به سمت بانکداری باز احساس به دلایلی چون نیازهای جدید مشتریان و کشش تقاضا فراتر از سرویس‌های پایه‌ای مالی، تمرکززدایی، مطالبه تاریخی، ناکارآمدی نظام اقتصادی و بزرگ شدن بانک‌ها ناگزیر است.
وی خاطر نشان کرد: فشار فناوری‌های نوین و نوآوری هاب باز، بدون مرز همچون بلاک‌چین در صنعت بانک جذابیت دوجانبه برای بانک‌ها و نهاد ثالث ایجاد کرده و از سوی دیگر مشاهده تجارب موفق، کاهش ریسک، رضایت و افزایش مشتری احساس شد؛ از مدت‌ها پیش مدیریت عامل بانک توسعه صادرات همواره بر ورود به بانکداری باز و استفاده از فناوری‌های نوین بانکداری تاکید داشت.عدالت اظهار داشت: ظهور فین‌تک‌ها و تسهیل‌گرها-کسب و کارهای جدید، تجاری‌سازی ایده‌های نوآورانه و ایجاد زنجیره ارزش در ارائه خدمات مالی، یکپارچه‌سازی محصولات بانکی با خدمات بازیگران زنجیره تامین باعث شد، بانک ها به اجرای بانکداری باز متمایل شوند .مدیر امور فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک توسعه صادرات ایران با ذکر این نکته که تحول دیجیتال "رویکرد مبتنی بر پارادایم اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد" در این تسریع این جریان بی‌تاثیر نبوده، گفت: بستر بانکداری باز با رعایت استاندارهای معتبر بین‌المللی ایجاد شد و می‌توان گفت این سامانه از نظر تکنولوژی، استانداردهای جهانی از جمله PSD2 برخوردار بوده و قابلیت مقیاس‌پذیری بالایی دارد؛ لازم به ذکر است در این زمینه از مشاورین خبره اروپایی بهره گرفته‌ایم.

بانک صادرات دومین دارنده تعداد کارت بانکی تراکنش‌دار
بر اساس آمار بانک مرکزی در سال ٩٧، بانک صادرات ایران دومین دارنده تعداد کارت بانکی تراکنش‌دار در نظام بانکی است.
به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران و براساس آمار بانک مرکزی، پس از بررسی سهم ٣۶ بانک و موسسه مالی و اعتباری صادرکننده در زمینه تعداد کارت‌های بانکی تراکنش‌دار در شبکه شاپرک، پس از بانک ملی، بانک صادرات ایران با شاخص 11.43 درصد، دارای بالاترین رتبه از لحاظ تعداد کارت‌های بانکی تراکنش‌دار است.
بنابراین گزارش، معیار محاسبه کارت‌های بانکی تراکنش‌دار به معنای تعداد کارت‌های بانکی دارای حداقل یک تراکنش در ماه است و کارت‌های بانکی صادر شده فاقد یک تراکنش، در این آمارها قرار نمی‌گیرند.
بررسی آمارهای گزارش اقتصادی سال ٩٧ شرکت شاپرک نشان می‌دهد که در سال ٩٧ بالغ بر یک میلیارد و ٢١٧ میلیون و ۶۶٠ هزار کارت بانکی از جمله کارت‌های اعتباری، برداشت و هدیه تراکنش داشتند. از سوی دیگر، بررسی‌ها نشان می‌دهد که در سال ٩۶ ، تعداد یک میلیارد و یک میلیون کارت بانکی تراکنش داشته که این میزان در سال ٩٧ با رشد ١٢.۵۴ درصدی در مجموع همراه بوده. اما از سوی دیگر، میزان تعداد کارت‌های اعتباری و هدیه و بن‌کارت صادر شده در سال ٩٧ نسبت به ٩۶ با کاهش به ترتیب ١۵ و ١١ درصدی همراه بوده است. تعداد «سپهر کارت» فعال بانک صادرات ایران تا مقطع پایان اردیبهشت ماه سال جاری، همچنان فراتر از مرز ١٩ میلیون کارت حفظ شده است.سپهر کارت‌های صادرشده توسط بانک صادرات ایران در اسفندماه ٩٧ بالغ بر ۴۶٧ هزار، در فرودین‌ماه ٩٨ بیش از ٣٢۴ هزار و در اردیبهشت‌ماه ٩٨ بالغ بر ۴٩۶ هزار عدد بوده که مجموع آن‌ها از ابتدای اسفند ماه ٩٧ تا پایان اردیبهشت ٩٨ به بیش از یک میلیون و ٢٨٨ هزار عدد رسیده است. همچنین در ماه‌های مذکور بیش از یک میلیون و ١٢۵ هزار عدد انواع بن‌کارت و کارت هدیه توسط شعب این بانک صادر و در اختیار مشتریان قرار گرفته است.

تحقق توسعه و عمران کلانشهرها با مشارکت بانک شهر
معاون مالی اقتصادی شهرداری شیراز با تاکید بر استفاده از ظرفیت های بانک شهر،گفت: مشارکت در تکمیل پروژه های شهری مصداق عمل به تعهداتی است که در توسعه و آبادانی شهرها از سوی بانک شهر در پیش گرفته شده است.به گزارش مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، محمد هادی هاشم پور با اشاره به نقش حمایتی و مشارکت این بانک در به ثمر رسیدن پروژه های عمرانی شیراز گفت:
از نمونه های این مشارکت می توان به بزرگراه و تونل کوهسار مهدی (عج)، تقاطع غیرهمسطح جوادیه، تقاطع غیرهمسطح سرداران تخت جمشید، تقاطع غیرهمسطح معلم و.... اشاره کرد.هاشم پور با اشاره به اقدامات بانک شهر در ارائه خدمات به شهروندان افزود: این بانک با فعالیت های خود نشان داده است که از سرمایه شهروندان در جهت بهتر شدن زندگی شهری بهره می گیرد.وی این بانک را الگوی مناسبی برای برنامه ریزی مالی کلان شهرها دانست و تصریح کرد: مشارکت در تکمیل پروژه های شهری مصداق عمل به تعهداتی است که در توسعه و آبادانی شهرها از سوی بانک شهر در پیش گرفته شده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام