کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 01 شهریور 1398   Friday 23 August 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 30 خرداد 1398

صفحه خبر: اقتصادی

کارکنان دولت کلید خورد
وزیر راه و شهرسازی درباره طرح خانه دار شدن کارکنان دولت، گفت: رایزنی با دستگاه‌های دولتی آغاز شده و هر کدام از دستگاه‌ها که آماده باشند شروع به مبادله تفاهم نامه می‌کنیم.
به گزارش پانا، «محمد اسلامی» درخصوص طرح مسکن اقساطی برای کارمندان دولت، اظهار داشت: تصمیم قاطع و جدی رئیس‌جمهوری و دولت برای مسکن اولی‌ها و جوانان وجود دارد. وی افزود: براساس سخنان رئیس جمهوری طرح مسکن کارمندان دولت یک اقدام گسترده در سطح کشور با مشارکت دستگاه‌های اجرایی است؛ به نحوی که کارمندان از بدو ورود در صندوق پس انداز مسکن که توسط دستگاه‌ها ایجاد می‌شود، پس‌انداز کنند و در زمان‌بندی مشخص و اقساط تعیین شده که حداقل ۱۵ سال است احداث و واگذار شود. وزیر راه گفت: این طرح تدوین شده و در مراحل کارشناسی و بررسی است که گزارش آن به رئیس جمهوری ارائه می‌شود. عضو کابینه دولت دوازدهم گفت: مشارکت دستگاه‌های اجرایی در این طرح تسهیل‌کننده و تسریع‌کننده است؛ به خصوص دستگاه‌هایی که زمین دارند می‌توانند برای خانه‌دار شدن کارمندان خود تخصیص دهند.
وی تاکید کرد: اولویت با دستگاه‌هایی است که از زمین‌های دستگاه‌ها برای این منظور استفاده کنیم به خصوص در شهرهایی که جمعیت و نیاز بیشتری وجود دارد. اسلامی افزود: خروجی مورد انتظار این است که تولید مسکن برای اقشار متوسط و پایین جریان یابد و سرعت بگیرد و بتوانیم به ثمر برسانیم. وزیر راه با اشاره به طرح ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی (طرح اقدام ملی) گفت: بیش از ۱۴۰ هزار واحد پروژه شروع شده است و در حال پیشرفت است. وزیر راه افزود: امیدواریم بتوانیم طرح خانه‌دار شدن مستمری بگیران که برای شرکت‌ها و موسسات غیردولتی است را نیز با مشارکت بخش‌خصوصی اجرایی کنیم؛ به نحوی که بار سنگینی برای دولت فراهم نشود. وی افزود: دولت باید برنامه‌ای داشته باشد که ساخت خانه برای بخش خصوصی به صرفه باشد؛ برای آنها مزیت ایجاد کنیم تا بخش خصوصی پس از پایان ساخت و ساز سهمی از تولیدات خود را برای طرح خانه‌دار‌شدن کارمندان اختصاص دهد. اسلامی ابراز امیدواری کرد که طرح خانه‌دار شدن کارمندان با تغییرات دولت‌ها متوقف نشود و به کمک راه‌اندازی صندوق در دستگاه‌ها و ارگانهای مختلف افراد صاحب‌خانه شوند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام