کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 01 شهریور 1398   Friday 23 August 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 30 خرداد 1398

صفحه خبر: اقتصادی

نرخ تورم کشورهای اروپایی بار دیگر در مسیر خلاف خواست بانک مرکزی اروپا حرکت کرد.
به گزارش مرکز آمار اتحادیه اروپا، متوسط نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به ماه می‌در ۱۹ کشور عضو منطقه یورو به ۱.۲ درصد و در ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا به ۱.۷ درصد کاهش پیدا کرده است. این رقم در مقایسه با مدت مشابه ماه قبل در منطقه یورو ۰.۹ درصد و در اتحادیه اروپا ۰.۳درصد کاهش پیدا کرده است.
به گزارش ایسنا، کاهش مجدد نرخ تورم در شرایطی که بانک مرکزی اروپا دستیابی به تورم دو درصدی را هدف گذاری کرده، دست این بانک را برای تغییر در سیاست‌های پولی خود بسته است به ویژه آن که نرخ رشد اقتصادی کشورهای اروپایی نیز در سطح پایینی قرار دارد. ماریو دراگی، رئیس بانک مرکزی اروپا در واکنش به کاهش تورم گفته است که این بانک به سیاست‌های محرک خود تا زمان رسیدن تورم به سطح هدف‌گذاری شده ادامه خواهد داد. در بین کشورهای مختلف، پایین‌ترین نرخ تورم متعلق به قبرس با تنها ۰.۲ درصد بوده است و پس از این کشور، پرتغال با ۰.۳ درصد و یونان با ۰.۶ درصد قرار دارند. بیشترین نرخ تورم نیز در رومانی با ۴.۴ درصد به ثبت رسیده است و پس از این کشور، مجارستان با ۴ درصد و لتونی با ۳.۵ درصد قرار دارند. نرخ تورم در شش کشور ثابت مانده و در پنج کشور نیز افزایش داشته است.
در بین دیگر کشورهای عضو، نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به ماه می‌در اسپانیا و ایتالیا ۰.۹ درصد، فرانسه ۱.۱ درصد، آلمان و فنلاند ۱.۳ درصد، بلژیک و اتریش ۱.۷ درصد، سوئد و انگلیس ۲.۱درصد و هلند ۲.۳ درصد بوده است.
هم چنین در بین کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند، نرخ تورم در ایسلند و نروژ ۲.۹ درصد و در سوئیس ۰.۵ درصد بوده است.
بر مبنای تورم ماهانه نیز بیشترین تورم ماه می‌در مالت با ۱.۴ درصد ثبت شده است و پس از آن اسلوونی با ۰.۸ درصد و مجارستان و جمهوری چک با ۰.۷ درصد قرار دارند. کمترین نرخ تورم ماهانه نیز در یونان با منفی ۰.۴ درصد به ثبت رسیده است و پس از آن هلند با منفی ۰.۳درصد و فنلاند با منفی ۰.۲ درصد قرار دارند. نرخ تورم ماهانه در بلژیک، دانمارک و اتریش صفر درصد بوده است. در آلمان، لهستان و سوئد این نرخ ۰.۳ درصد و در فرانسه و ایتالیا ۰.۱ درصد به ثبت رسیده است. در کشورهای خارج از اتحادیه اروپا نرخ تورم سوئیس منفی ۰.۳ درصد، نروژ منفی ۰.۲ درصد و ایسلند صفر درصد اندازه‌گیری شده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام