کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 29 مرداد 1398   Tuesday 20 August 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 30 خرداد 1398

صفحه خبر: سیاسی

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در جلسه شورای اداری استان زنجان با بیان اینکه مردم و فعالان اقتصادی نشان دادند که پای کشور، نظام و انقلابشان ایستاده‌اند، گفت: این حضور و ایستادگی مردم کاملاً آگاهانه و جدی است و ما مدیران باید قدر این نعمت را بدانیم و نه با تبلیغ و تعارف بلکه واقعاً خادم این مردم باشیم.
جهانگیری گفت: دولت با رویکردی که داشت و از مقام معظم رهبری نیز برای مذاکرات اجازه گرفته بود، با طرفهای برجام پای میز مذاکره نشست و به همه تعهدات خود در برجام نیز عمل کرد، اما وقتی نوبت به طرف مقابل رسید، از اجرای تعهداتش شانه خالی کرد و حتی از توافق نیز خارج شد.
معاون اول رئیس جمهور این رفتار را اوج ظلم و بدعهدی توصیف و اضافه کرد: در چنین موقعیتی دولت باید چه می‌کرد؟ همه توافق داریم که راه مقابله با زیاده خواهی‌ها‌ی دشمن ایستادگی و مقاومت است. مذاکره نیز در شرایط حاضر هیچ موضوعیتی ندارد چرا که وقتی طرف مقابل از اجرای تعهدات خود بر اساس توافق موجود شانه خالی کرده است، مذاکره جدید به چه منظوری می‌خواهد برگزار شود؟
چه تضمینی هست که طرف به تعهداتش در توافق جدید پایبند باشد؟
معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: آمریکایی‌ها‌ به دنبال آن هستند تا با افزایش فشارها مردم را به ستوه آورده و نظام را مجبور کنند تا هر آنچه آنها می‌گویند را بپذیرد. یکبار فشار اقتصادی وارد می‌کنند و روزی دیگر چنگ و دندان نظامی نشان می‌دهند تا مردم را مرعوب کنند و از سوی دیگر هم می‌گویند که حاضرند با ایران مذاکره کنند اما ایران نمی‌پذیرد. اینها همه نمایش‌ها‌یی است که برای افزایش فشار بر ایران اجرا می‌شود، وگرنه چگونه می‌شود به کشوری اعتماد و با او مذاکره کرد که به تعهدات قبلی اش پایبند نیست.
معاون اول رئیس جمهور درادامه با اشاره به اینکه در بودجه سال 98 حدود 140 هزار میلیارد تومان درآمد از محل درآمدهای نفتی محاسبه شده بود، گفت: باید با اصلاح بودجه در گام اول حدود 60 تا 70 هزار میلیارد تومان از هزینه‌ها‌ کاسته و در گام بعد حدود 60 تا 70 هزار میلیارد تومان منابع درآمدی جدید تعریف و عملیاتی کنیم. هر مدیری که نتواند 20 درصد از هزینه‌ها‌ی غیرضرور دستگاهش را کم کند، یعنی شرایط کشور را درک نکرده است.
وی یکی از مصادیق هزینه‌ها‌ی غیرضرور را سفرهای خارجی پرتعداد و طولانی عنوان و خاطرنشان کرد: صرفه جویی باید یک دستور کار جدی برای همه مدیران باشد و مدیران ارشد به ویژه استانداران باید تا پای عزل مدیری که صرفه‌جویی نمی‌کند، پیش بروند.
معاون اول رئیس جمهور گفت: دولت ثروتمندی هستیم. در حال حاضر دولت هیچ بدهی خارجی ندارد و دارایی‌ها‌ی غیرنقدی زیادی در دستگاه‌ها‌ی اجرایی وجود دارد که باید به تناسب نقد شده و جایگزین منابع درآمدی قبلی دولت شوند. اگر این کار را نکنیم، آن وقت ممکن است برخی سراغ استقراض از بانک مرکزی بروند که این خیلی خطرناک است و البته این دولت و این رئیس جمهور هرگز اجازه نمی‌دهند کسی دست در جیب ملت کند.
معاون اول رئیس جمهور، اتخاذ تصمیمات مهم برای اداره کشور در شرایط سخت پیش‌رو را نیازمند همدلی و همراهی همه نهادها و دستگاه‌ها عنوان کرد و اظهار داشت: اگر همه دولت را در اتخاذ و اجرای تصمیمات مهم و سخت حمایت کنند، دولت نیز کاملا آمادگی دارد شانه‌ها‌ی خود را زیر بار این مسئولیت قرار دهد. اصلاح ساختار بودجه یکی از این کارها و تصمیمات سخت و مهم است که باید همه در اجرای آن دولت را یاری کنند. مثلا دستگاههایی که زمانی به هر دلیلی به بودجه وصل شده و بودجه دریافت می‌کرده‌اند، امروز خودشان برای قطع این اتصال به بودجه پیش‌قدم شوند.
معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: هنر مدیران این است که در مقابل محدودیت و فشارهای دشمنان راهکاری برای اداره کشور داشته باشیم و فشارها را برای مردم کم کنیم.وی اظهار کرد: در این برهه تاریخی و برای مقابله با فشارها و تحریم‌های دشمنان؛ کم کردن فشار بر مردم، حمایت از اشتغالزایی و حفظ اشتغال موجود از مباحثی است که باید در قالب اقتصاد مقاومتی برنامه ریزی و اجرا شود.
به گزارش ایرنا، جهانگیری افزود: مدیران باید قدر این مردم را بدانند و خدمت به این مردم را افتخار بدانند و منت سر آنها نگذارند و با همه توان گره از مشکلات آنان باز کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام