کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 29 مرداد 1398   Tuesday 20 August 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 29 خرداد 1398

صفحه خبر: صفحه آخر

دوست اهل تله‌پاتی‌ام طی تماسی گفت: به نظرم شکل و قیافه فرهنگ سیاسی قشنگ نیست سعی کردند بزکش کنند اما قشنگ نشد. عین عروس زشت مرحوم زینت‌الملوک که هرچی بزکش می‌کردند زینت‌الملوک می‌گفت: خدا مرگم بده چرا هی زشت‌تر میشه!
فرهنگ سیاسی مشکل دارد که هنگامه انتخابات از بلندگوی ون انتخاباتی فریاد و غوغا از شعار و وعده تو کوچه پس کوچه‌های شهر می‌پیچد و پس از انتخابات هیچ صدایی به گوش نمی‌رسد جز صدای وانتی میوه‌فروش محل! فرهنگ سیاسی مشکل دارد که طرف انتخاب شد در پاسخ به عدم عملی شدن برخی وعده‌ها می‌گوید: من چکاره‌ام؟! برای همین یک بار به طنز نوشتم از هر کسی که انتخاب شد باید سند چک و سفته بگیرند زیر حرفشان نزنند.
فرهنگ سیاسی مشکل دارد که حتی ازدواج دوم یک مسئول سابق را هم به حزب‌بازی ربط می‌دهند. طرف تو جناح چپ بوده حالا یه زیرآبی تو زندگی رفته یک زن دیگه هم گرفته پیغام دادند چپی‌هاشون هم چپ کردند تو دره عشق! هم دلداده اجنبی‌اند هم دلداده پرستو. یکی نیست به اینها بگوید خب برخی از شما راستی‌ها هم با تندرانی چپ کردید! اصلا چپ و راست‌تان چپ کرده‌اید. برای همین برخی می‌گویند: ای چپی و راستی‌ها– دیگه تمومه کارتون. حتی ملت از دست اینان چپ کرد!
فرهنگ سیاسی مشکل دارد که حتی پرستو‌ها را سیاسی کردند. مسافری سوار کردم ظاهرا او هم همسر دوم داشت. البته اسم طرف پرستو نبود چکاوک بود. تلفنی با شخص دیگه‌ای می‌گفت: چکاوک گفته: دیگه عقدمان را تمدید نمی‌کنم. دوست و آشناش بهش گفتند از زندگی این آدم (یعنی من) بیرون کشد. می‌ترسند عاقبتش مثل زن دوم فلانی بشه اما من آزارم به مورچه هم نمی‌رسه! بعد غش‌غش خندید. ببین این فرهنگ سیاسی چه به روز فرهنگ عاطفی آورده! کدام فرهنگ سیاسی؟ کدام فرهنگ اجتماعی؟ چقدر از قول سهراب به برخی آدم‌های تندمزاج در رفتار سیاسی نوشتیم: به سراغم اگر می‌آیید آهسته بیایید که نکند ترک بردارد چینی نازک تنهایی من. اما چینی نازک تنهایی من ترک برداشت سپس شکست. راستی جناب پورمحمدی گفتند:"کارگزاران و فعالان سیاسی نتوانستند فرهنگ سیاسی را در جامعه ما شکل دهند و این یکی از ضعف‌ها و مشکلات ماست"!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام