کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 29 مرداد 1398   Tuesday 20 August 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 28 خرداد 1398

صفحه خبر: صفحه آخر

سال‌هاست که رسم یا عرف نانوشته‌ای در سپهر سیاسی ایران وجود دارد که دولت‌ها در دور دوم خود نمی‌توانند کارایی و عملکرد قابل قبولی از خود بروز دهند و به معنای دیگر در عرصه‌های مختلف گویی به بن‌بست می‌رسند.
یکی از دلایلی که می‌توان برای این امر متصور بود، جو بیش از حد سیاست‌زده در جامعه است و تقریبا درصد بالایی از جامعه تصمیمات اقتصادی و زندگی روزمره خود را با بررسی و تحلیل‌های سیاسی اتخاذ می‌کنند و انتظارات بالایی در اذهان برای دولت وجود دارد.
نکته دوم دخالت‌های بی‌شمار قوای دیگر در اموری که جزو وظایف ذاتی دولت به شمار می‌آید. به طور مثال در شهرستان‌ها عملا نماینده در جزئی‌ترین عزل و نصب‌ها و تصمیمات دولتی دخالت و گاها کارشکنی می‌کند.
نکته سوم، وجود دولت در سایه است که اتفاقا در این دولت نمود و تحرکات واقعی و جدی‌تری به خود گرفته است.
مشخصا دولت در سایه، به جریان مقابل سیاسی اطلاق می‌شود که هدف از شکل‌گیری آن، ایجاد سرعت‌گیر و اختلال در عملکرد دولت رسمی ‌به منظور رسیدن به قدرت است.
رئیس و مردان دولت در دو سال اخیر با سنگین‌ترین هجمه‌های سیاسی چه در داخل و خارج از سرزمین روبرو بوده که گاها یا به صورت کامل قدرت مانور و ابتکار عمل را از آن سلب کرده یا در خوش‌بینانه‌ترین حالت سرعت و کیفیت خدمت در آن را کند کرد.
البته تحریم‌های بی سابقه ایالات متحده و بلایای پی در پی طبیعی همچون سیل، از دست دادن برخی حامیان خود، به‌خصوص قشر جوانان مزید بر علت شد تا دولتمردان بیشتر احساس تنهایی و ضعف کنند و شاید با نگاه از زاویه‌ای دیگر اینگونه عنوان کرد که رقبا فضا و جرئت بیشتری برای حمله به دولت را پیدا کردند.
این فضای سیاست‌زده و پرتنش برای برخی دولتمردان که اتفاقا به دلیل شرایط ویژه‌ای که دارند سیبل اصلی حملات هستند به طوری که این امکان وجود دارد که اگر حمایت جدی از آنها توسط چهره‌ها، رسانه و سیاسیون صورت نگیرد از قطار دولت پیاده شوند و مطمنا، این اتفاق بسیار بدی برای دولت برای ادامه راه خواهد بود.
وزارت نفت و شخص آقای زنگنه، در ماه‌های اخیر با بیشترین فشارها سیاسی روبرو بوده و این در حالیست که آقای زنگنه در این ایام باید در صحنه بین‌الملل با تدبیر و تجارب ارزشمند خود با تحریم‌های نفتی و صنایع پتروشیمی ‌مقابله کند تا بتوانیم همچنان به فروش حداکثری خود ادامه بدهیم و کشور و دولت از منابع ارزی نفتی منتفع شود.
در عملیات‌های جنگی، فضای حمایتی و همدلی جزو لاینفک و از لازمه‌های هر پیروزی است و هرگونه ایجاد اخلال و تنش‌آفرینی و تضعیف فرمانده خیانت محسوب می‌شود اما چگونه است که در جنگ اقتصادی تمام عیار که نیت دشمن فروپاشی اقتصاد مملکت به وسیله کاهش فروش نفت است، هر شخصی به خود اجازه می‌دهد به طرف وزیر باتجربه نفت سنگی پرتاب کند و عملکردش را به حاشیه براند؟
حاشیه آفرینی برای مردان دولت آنقدر ارزان و ساده شده که یک مفسد اقتصادی که مبالغ نجومی ‌ناشی از فروش نفت را به جیب زده و اکنون در زندان است توسط عوامل شبکه‌ای خود هیاهوی رسانه‌ای به راه انداخته و به تهدیدهای سخیف خود علیه وزیر ادامه می‌دهد و متاسفانه شاهدیم که برخی رسانه‌ها هم ادعاهای آن مفسد اقتصادی علیه وزیر را پوشش می‌دهند.
امیدوارم که در درجه اول رسانه‌ها، دولت و مسئولان مرتبط فضای امن و توام با آرامش خاطر بیشتری را برای فرماندهان جنگ اقتصادی فراهم کنند تا بتوانیم با چالش حداقلی از این پیچ خطرناک عبور کنیم و به آقای وزیر هم که بحمدالله مرد روزهای سخت است توصیه می‌کنیم که با صبر و شکیبایی و با هدف پیروزی انقلاب و‌ سربلندی میهن سختی‌های مسیر را با ذکاوت و تدبیر خود راهبری
کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام