کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 29 مرداد 1398   Tuesday 20 August 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 28 خرداد 1398

صفحه خبر: صفحه آخر

ای کسانی که می‌گویند مردم ما صبور و بزرگوارند آیا سزاست ما بزرگواران زیرغلتک‌های مصائب روزگار سنگفرش شویم؟ آسفالت شدیم صاف شدیم! عین شخصیت‌های کارتونی که زیر غلتک صاف می‌شوند دوباره زنده می‌مانند شده‌ایم؟ ای بزرگواران آیا بزرگواری آدمی ‌بیشتر در این است که زخم فلاخن و تیربختِی را تاب آورد؟ چنین فرجامی ‌چو فرجام "برجام" سخت دردآفرین است! بودن یا نبودن من مسئله این است؟ این دیالوگ‌ها ملت نوشته شکسپیر با کمی ‌ممیزی و دست‌کاری بود خوشت آمد؟ تقدیم می‌کنم به مسئولانی که مرا بزرگوار و صبور می‌دانند اما نمی‌دانند صبردان من همچو تحریم دان لبریز
شده است.
*تو خجالت نمی‌کشی گفتی رفته بودم سرخاک اموات دیدم یکی داشت گریه می‌کرد تو سرش می‌زد خاک به سرش می‌ریخت می‌گفت اینستکس راه‌اندازی نشد تحریم‌ها لغو نشد. به وی گفتم اینها را من نگفتم خودت گفتی. گفت من بگویم تو باید هر خزعبلانی که گفتم چاپ کنی؟ اما جدی نگیر. قاطی کردم .
روحیه آدم‌ها آنقدر تخریب شده که حتی سر مزار عزیزان هم از ناراحتی زندگی می‌نالند نه دوری عزیزان! می‌دونی فشارهای زندگی حتی روحیه هنری و ادبی آدم‌ها را خراب کرده چون اخیرا فهمیدم یکی از دوستان هنری‌ام بدجوری اهل خرابات شده بیچاره ویلان شده . نقاش است. صاحبخونه‌ای که زمانی آنقدر برای آثار هنری او ارزش قائل بود که از او تابلو برمی‌داشت به جای اجاره حالا گفته تابلو مابلو به کارم نمیاد تابلوهاتو پس بگیر پولمو پس بده. اجاره‌اش را هم چند برابر کرده. در واقع دوستم را جواب کرده. طفلی زمانی می‌گفت با آثارم می‌خوام نمایشگاه‌های بین‌المللی بزنم فروش کنم آثارم در سطح جهانی مطرح بشه. برای آثار هنری‌اش تز جهانی داشت الان محتاج نون شبه! به بینوایی افتاده. میگه با "قلم مو" نمیشه پولدار شد. من هم بهش گفتم با قلم نگارش (نویسندگی ) هم نمیشه پولدار شد فقط میشه غصه‌دار شد!
آهی از ته عمق وجودش کشید که می‌شد آه و ناله‌اش را از مجرای درون نای و مری‌اش هم حس کنم سپس گفت خیلی بد است نه با دست‌های ظریف یک قلم‌نگار یا نقاش می‌شه به نون و نوایی رسید نه با دست‌های زمخت کارگری. زبونم لال فقط با دست‌های آلوده انگار میشه پولدار شد! راستی حقیقت اینه حتی سر خاک رفتگان باید به حال زندگان زارزار گریست!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام