کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 27 مرداد 1398   Sunday 18 August 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 28 خرداد 1398

صفحه خبر: پیام های مردمی

علی اکبر فرقانی: ایران، کشور مهد تمدن است با مردمانی بردبار و با کمال و با معرفت. مردم ایران هیچ دشمنی‌ای با کشوری و ملتی ندارد و خواهان صلح، دوستی و صفا و صمیمیت است که نشانه اقتدار ملت است.
تحریم‌ها در هرکجای جهان باشد بیش از هرکسی به مردم فرودست آسیب می‌زند. آنان باید کمبود موادغذایی و دارو را تحمل کنند و رنج بکشند. اگر بهای دارو ده برابر شود و غذا بیست برابر، باز دارامندان از پس خریدش بر می‌آیند ولی مردم دهک پایین به لحاظ روحی و روانی آسیب فراوان خواهند دید.
اینک مردم پایین‎دست زیربار گرانی کمرشان خمیده‌ و مشکلات ریز و درشت اقتصادی خانواده‌های کم‌درآمد را روز به روز مقروض‌تر و گرفتارتر و به لحاظ مالی ناتوان‌تر می‌کند. برخی‌ از حقوق‌بگیران برای این که بتوانند بدهی‌هایشان را پرداخت کنند، از جای دیگر قرض می‌گیرند و دو جا بدهکار می‎شوند. اقساط بانکی روی هم انبار می‎شود و جریمه بانکی تعلق می‌گیرد. مردم از پس تسویه حساب بسیاری از چک‌های خود بر نمی‌آیند. برخی در پی ضامن می‎گردند تا نامه کسر از حقوق‌ بگیرند و وامی دریافت کنند برای این که بدهی خود را بپردازند. آنان از سویی بدهی پیشین خود را پاک می‎کنند و دوباره به بانک دیگر بدهکار می‌شوند. یک زندگی پر از بدهی و قسطی و پر استرس.
دوستی می‌گفت ناچار شده از یک آدم، پول با نزول قرض کند. حتی فکر این که یک آدم در جامعه وجود دارد که زندگی‌ها را تباه کرده، ناراحت‌کننده است چه رسد به این که خودت دست نیاز به سویش دراز کنی. البته کار بانک‌ها بهتر نیست. آن‌‎ها هم وام می‌دهند و اصل وام و سودش را با هم دریافت می‌کنند و اگر کسی نتوانست بدهد باید جریمه دیرکرد بدهد.
گرانی هم بیداد می‌کند. عده‌ای هم از این گرانی‌ها به نفع خود سوءاستفاده می‌کنند و کسی جلودارشان نیست. آنان برای کسب درآمد بیشتر حاضرند به کودکان هم ستم کنند نمونه‌اش شیرخشک که بسیار گران شده است.
مسئولان نیز از هر دری سخن می‌گویند و مردم را به آینده امیدوار می‌کنند اما تا به حال نتوانسته‌اند راه درست مبارزه با تورم و کاهش قیمت‌ها را بیابند و بر مشکلات مردم فائق آیند.
نباید دست روی دست گذاشت و نظاره‌گر بود، بلکه باید برای بالابردن دوستی، مودت و انسانیت با بقیه کشورها ارتباط برقرار کرد و دست دوستی به‌سوی‌شان دراز نمود تا بتوانیم مشکلات را هموار
سازیم.
انکار واقعیت به معنای کوتاهی در انجام وظایف و بی‌توجهی به نسل‌های آینده کشورمان است. ایران کشوری جوان، صاحب فکر و با اراده‌ای قوی است که می‌تواند آینده درخشانی داشته باشد. امید است در آینده شاید تحولات بهتر منطقه و شرایط بهتر برای کشور
باشیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام