کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 27 مرداد 1398   Sunday 18 August 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 28 خرداد 1398

صفحه خبر: پیام های مردمی

2345- عربستان این همه در یمن جنایت مرتکب شد دنیا سکوت کرد. حالا دو نفتکش که مشخص است کار خودشان است آتش می‌گیرد گردن ایران می‌اندازند؟ ریشه دشمنی‌ها کجاست؟ چه کسانی از این دشمنی‌ها و آتش جنگ سود می‌برند؟ (25/3)
2320- از مازندران تماس می‌گیرم. ما چند میلیون دکتر داروساز داریم اما برای پیدا کردن دو قلم داروی تخصصی تمام داروخانه‌های نوشهر و چالوس را می‌گردیم دارو را کامل پیدا نمی‌کنیم. حالا به آفتاب یزد می‌گوییم تا حرف ما را منعکس کند. (25/3)
2120- در مدتی که در مشهد بودم روزنامه آفتاب یزد را پیدا نکردم. لطفا پیگیری کنید. (25/3)
1707- من از مشتریان هر روز آفتاب یزد هستم. مدتی در اقامتگاه ... واقع در خیابان و میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی کوچه رستم پلاک 15 ساکن هستم. یک اتاق 8 متری با 4 تخت دو طبقه دادند که هشت نفره است. برای هر کدام از ما شبانه 30 هزار تومان می‌گیرند. اما از لحاظ بهداشتی خیلی پایین است. با اداره بهداشت هم تماس گرفتیم. این خوابگاه مشکل موریانه هم دارد. (26/3)
1706- آقای قالیباف! شما جوانان را به شرکت در انتخابات ترغیب می‌کنید، حرف بجایی است. اما این را توجه کنید باید جوانان را در عرصه حضور در مجلس و کاندیداتوری نمایندگی هم تشویق کرد. باید عرصه برای نسل نو به مجلس باز شود. وجود آدم‌های تکراری کسل کننده باعث رویگردانی مردم از شرکت در انتخابات می‌شود، خصوصا که دل خوشی هم از برخی موکلان خود در مجلس ندارند. (26/3)
1651- آیا ژاپن پس از سفر نخست وزیر ژاپن به کشورمان از تحریم نفتی آمریکا در خرید نفت پیروی می‌کند یا خرید نفت را مجددا آغاز می‌کند؟ (26/3)
1643- چرا روغن نباتی جامد در بازار موجود نیست؟ مدتهاست در هیچ مغازه و فروشگاهی حتی فروشگاه‌های زنجیره‌ای روغن نباتی موجود نیست. قیمت‌ها را که افزایش دادند چرا موجود نیست؟ (26/3)
1610- شاید دست‌هایی در کار است که اجازه نمی‌دهد قیمت گوشت چندان پایین نیاید. آیا اصلاح تولید و پرورش دام برای کشور ما خیلی سخت است؟ کشوری که بخش مهمی از آن دامپروری است نباید قیمت گوشت در آن تا این حد افزایش یابد؟دست‌های پنهان را باید شناسایی کرد. (26/3)
1604- حرف‌های آقای برانکو مربی پرسپولیس در مورد طلب خود از باشگاه و اینکه گفته: «پول خود را با چمدان به کرواسی منتقل می‌کنم»، یا گفتند: «چون در تهران زندگی می‌کنم آمریکایی‌ها برای من دردسرساز شده‌اند» جای گلایه دارد. نباید تحریم‌ها باعث شود یک مربی خارجی به ما توهین کند. (26/3)
1547- در خبرها شنیدیم معاون وزیر راه گفته دفتر اسکان بشر درسازمان ملل گفته ساخت مسکن مهر تجربه‌ای منحصر به فرد و قابل انتقال به مجامع بین‌المللی است. اگر اینگونه است باید از احمدی‌نژاد تقدیر کرد! حتی بابت مسکن مهرهای ناتمام! (26/3)
1435- مردم بارها در انتخابات حضور پرشوری داشتند. به خاطر مطالبات خود کاندیداهای خود را وارد مجلس کردند اما هیچ اتفاقی نیفتاد. چه طور وقتی مردم چیزی از نمایندگان قبلی ندیدند حالا می‌شود آنها را به شرکت در انتخابات تشویق کرد؟ عملکرد مجلس نمره قبولی نگرفت. بهتر است آقای قالیباف که جوانان را به حضور در میدان انتخابات دعوت می‌کند این را بداند مردم از برخی وکلای خود ناامید شده‌اند! (26/3)
1345- آمریکایی‌ها اگر صداقت داشتند به برجام برمی‌گشتند یا حداقل بخشی از تحریم‌ها را لغو می‌کردند. هیچ آثار مثبتی در تغییر رویکرد آنان دیده نمی‌شود که دولتمردان ما را مجاب به تمایل و مذاکره کند. راه‌حل بحران کنونی بازگشت به برجام است. هر چند حتی دشمنانی چون برخی کشورهای منطقه علاقه‌ای به آن ندارند. (26/3)
1310- سوالی دارم اگر علیرغم بدعهدی اروپایی‌ها در حمایت از برجام ما از برجام خارج شویم چه سودی برای ما دارد؟ آیا ماندن در برجام بهتر است یا خروج از آن؟ کارشناسان پاسخ دهند. (26/3)
1255- برخی داروهای بیماری‌های خاصی مثل رماتولوژی شوخی بردار نیست. برخی داروها را خیلی گران خرید می‌کنیم با اینکه حق بیمه دادیم. بیمه داریم اما باید گران بخریم. از طرفی برخی از این داروها کمیاب هستند، خصوصا در نوشهر. (26/3)
1235- وقتی یک تصویر از وزیر محترم نیرو نصف صفحه روزنامه آفتاب یزد را پوشش داده است پرواضح است که وزیر محترم باید قد و بالای بلندی هم داشته باشد! (26/3)
1137- در برخی یادداشت‌های امیدمافی کلمات قلمبه سلمبه که اصلا برای خواننده قابل هضم نیست به کار می رود. (26/3)
0952- در مورد این اتهام‌زنی‌هایی که در مورد آتش گرفتن نفتکش‌ها به ایران می‌زنند آن هم همزمان با ورود آقای شینزوآبه به ایران خواستم بگویم؛ نمی‌توانند این کارها را ثابت کنند فقط اتهام‌زنی می‌کنند. (26/3)
0525- از شهرداری منطقه 19 خواهشمندیم نسبت به موضوع کسبه‌ای که جلو مغازه‌های خود را در خیابان مهران زینت‌کاری و سنگفرش‌ می‌کنند که این کارها باعث می‌شود جایی برای آبخوری درختان نماند واکنش نشان دهد. مراقب درختان باشند تا موانع آبخوری درختان برطرف شود. (26/3)
1915-علی از تهران: شنبه بیست و پنجم خرداد قبل از ساعت هفت صبح (مانند همیشه) که از ایستگاه مترو شهید حقانی خارج شدم و از راهرو سرپوشیده که به محوطه پایانه اتوبوس‌ها راه دارد، رفتم، سراسر راهرو از پاکیزگی و تمیزی برق می‌زد و بی‌سابقه بود. کمی جلوتر که رفتم دو نفر با لباس سفید و بی‌سیم (احتمالاً از کارکنان شرکت اطلس پارس) در حال نظارت و اطلاع‌رسانی بودند، به یکی از آن‌ها گفتم آیا امروز کسی قرار است از اینجا دیدن کند، این‌قدر تمیز است چون بیشتر مواقع کثیف است و امروز بی‌سابقه است؟ لبخندی زد و گفت نیرو ندارند. ای کاش افرادی که برای دیدن جایی می‌روند، بدون هماهنگی قبلی و سرزده مراجعه کنند تا بیشتر به کیفیت، موقعیت و ماهیت آن مکان پی ببرند.26/2
1819-وحید: اتوبان رشت‌ـ‌آستارا به علت این که دوربرگردان در فواصل طولانی دارد، تراکتورها برای رفت و آمد به روستاهای حاشیه اتوبان مجبورند با گذر از مسیرطولانی که باعث اتلاف وقت آنان می‌شود هر روز این کار را انجام دهند. برخی مکان‌ها که بُریدگی دارد، سفارشی است! بهتر نیست برای سهولت در آمدوشد بومی‌های منطقه، بُریدگی‌های بیشتری ایجاد کنند تا مشکل روستاییان رفع شود؟26/3
1519-عرفان از تهران: در پارکینگ‌های راهنمایی و رانندگی تا چشم کار می‌کند موتورسیکلت‌های توقیفی است. ماموران راهنمایی و رانندگی بر حسب وظیفه‌ای که دارند راکبان موتورسیکلت را جریمه و وسیله‌‌شان را هم توقیف و به پارکینگ منتقل می‌کنند. به هر جهت این کار انجام می‌شود و راکبان برای ترخیص موتورسیکلت با مشکلات فراوان از جمله رفت و آمد به پارکینگ‌های دور مواجه هستند که برایشان مشکل‌ساز است. متاسفانه این موضوع سال‌ها تکرار می‌شود.
یک روز هم اعلام می‌کنند رانندگان خودرو برای ترخیص خودرو به مراکز راهنمایی و رانندگی مراجعه کنند و از تخفیف برخوردار شوند.
هدف از انتقال خودرو یا موتورسیکلت به پارکینگ، تنبیه صاحبان متخلف است یا از زندگی ساقط کردن آنان؟ زیرا برخی از راکبان به علت بیکاری پیک‌اند و از این راه امرار معاش می‌کنند و اگر یک روز بیکار بمانند غذا ندارند. آیا از این موضوع مسئولان رده بالای راهنمایی و رانندگی اطلاع‌ دارند؟26/3
1388- افراد سالم هم وقتی در محل کارشان امنیت شغلی نداشته باشند یا اضافه‌ کاری‌شان را بدون اطلاع‌قبلی، به‌طور کامل پرداخت نکنند، به فشارخون بالا مبتلا می‌شوند. جهت اطلاع برخی مسئولان این پیام را چاپ کنید تا در جریان قرار گیرند.26/3
1819- میدان آزادی تهران، سمبل و نماد میدان‌ها و یکی از مراکز بسیار مهم تهران است. محلی که گردشگران خارجی و مسافران بقیه شهرها از آنجا عبور می‌کنند، حیف است مورد بی‌توجهی قرار گیرد.26/3
0849- برخی‌ها چه قدر خوش شانس‌اند در محل کارشان ادامه تحصیل می‌دهند و تا مرحله دکتری هم پیش می‌روند و به دلیل موقعیت شغلی خوبی که دارند از قِبَل کارشان هزینه بلیت رفت و برگشت ـ هوایی ـ از تهران به محل تحصیل‌شان هم پرداخت می‌شود و بدون هیچ نگرانی و عذاب وجدان این داستان ادامه دارد. اما بقیه کارکنان برای دریافت چندرغاز حقوق‌شان در مضیقه‌اند و در سه مرحله دریافت می‌کنند! آیا این گونه امتیازها برای نورچشمی‌ها صحیح است؟27/3
1457- نگهداری حیواناتی مانند گربه در آپارتمان‌های پنجاه متری بی‌شباهت به زندانی کردن آن‌ها در قفس نیست. به عنوان نمونه یکی از همسایگان ما در مجتمع مسکونی و در آپارتمان پنجاه متری سه تا گربه نگه می‌دارد. قبلاَ یک قلاده سگ هم داشت که در پارک به سرقت رفت! حالا همین گربه‌ها باعث شدند بوی نامطبوعی ساختمان را فرا گیرد. ساکنان در مواجهه با این گونه مسائل چگونه باید پیگیری کنند تا نامشان محفوظ بماند؟27/3
1019- انتهای پارک شکوفه و پارک گلزار واقع در خیابان پیروزی، خیابان شکوفه به محل تجمع عده‌ای جوان و خریداران و فروشندگان موادمخدر تبدیل شده است که در میان آن‌ها برخی‌ها برای دختران و زنان مزاحمت ایجاد می‌کنند. از کلانتری صدوده شهدا تقاضای رسیدگی داریم.27/3
1818-‌ من در هجده سالگی به خدمت مقدس سربازی رفتم. بیست‌سالگی خدمتم تمام شد و در سن بیست و چهارسالگی هم سنت حسنه پیغمبر را انجام دادم و ازدواج کردم که ثمره آن یک پسر بیست‌و‌چهارساله است که با تاخیر به خدمت مقدس سربازی رفت و در حال حاضر سرباز وظیفه است. هنوز منقضی خدمت نشده برخی‌ها به نظر می‌رسد دلواپسند و می‌گویند به محض این که پسرتان خدمتش تمام شد، زودتر به او زن بدهید! این که جوانان باید سفارش پیامبران را در امر ازدواج و تشکیل خانواده و زندگی مشترک انجام دهند حرفی نیست، اما جوانان بیکار که شرایط و آمادگی ازدواج ندارند چه طور برخی‌ها تجویز می‌کنند جوانان بدون شغل و بدون درآمد و بدون خانه و کاشانه ازدواج کنند؟ بهتر نیست همان‌هایی که چنین طرز فکری دارند کمی‌ عاقلانه و واقع‌بینانه به مسئله ازدواج بیندیشند. ازدواج نسل جدید با قدیم از زمین تا آسمان تفاوت دارد و نباید بی‌گدار به آب زد.27/3
باسلام. اصلاحات یک فکرواندیشه برگرفته از عقل ومنطق است که راهبرد اصلی آن سازگاری هوشمندانه با واقعیات داخلی و بین‌المللی است و نباید تحت تاثیر خطاهای سهوی یا حتی عمدی افراد اصلاح‌طلب قرار بگیرد. آقای نجفی هم مانند هر انسان دیگری ممکن است سهوا یاعمدا دچار خطا یا قربانی توطئه شود. پس سرزنش کردن ایشان یا گروهی دیگر راه به جایی نخواهد برد. درضمن آقای نجفی زمانی که شهردار شد متهم به قتل نبود!
...0916
از اینکه مجموعه مقتدر قوه قضائیه ضمن برخورد صادقانه با انواع مفاسد و اخلال‌گری اقتصادی، با اعلام آمادگی برای حمایت تسهیلاتی از فعالان کار و تولید کمک شایانی در جهت تحقق رونق تولید که زمینه سر بازکردن گره‌های کور مشکلات اقتصادی است می‌نماید جای تحسین و تشکر فراوان دارد. امیداریم همه نهادها با توجه به حوزه مسئولیتشان در اهداف کلی نظام از جمله رونق تولید با یکدیگر تعامل وهمکاری متقابل نمایند.
...0938
نمایندگانی که ما می‌بینیم ابتدای ورود به مجلس بی‌حال و بی‌اعتنا به امور بودند حالا که موقع رفتنشان است پس بهشون بگید لطف کنند از تحقیق و تفحص و رفع مشکلات حرف نزنند. بگذارند لااقل فکر مردم کمی ‌راحت‌تر باشد.
...0914
ما مردم خواهان تفکیک سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان هستیم و خواهان ایجاد یک سازمان مستقل به نام حمایت از مصرف‌کنندگان هستیم که زیر نظر مستقیم قوه محترم قضاییه و نمایندگان مستقل مجلس که نماینده فقط ما مردم مصرف‌کنندگان باشد هستیم. چون یک سازمان نمی‌تواند هم‌زمان هم حامی ‌مصرف‌کنندگان باشد هم تولیدکنندگان .واقعا کجا این‌طور است این تناقض دارد.
...0937
حضرت امام علی(ع)می‌فرمایند: روزها، دفتر مهلت شماست، آن را با بهترین کارهایتان پر کنید.
...0938
سلام. پیگیر صندوق فولاد و مشکلاتش
باشید. ...0930


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام