کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 01 شهریور 1398   Friday 23 August 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 28 خرداد 1398

صفحه خبر: فرهنگی

مائده طهماسبی بازیگر تئاتر و سینما درباره عملکرد تماشاخانه ایرانشهر به عنوان یکی از سالن‌های تئاتر پایتخت گفت: وقتی ۱۰ سال پیش ساختمان تماشاخانه ایرانشهر تاسیس شد، برای همه ما نویدبخش و خوشحال‌کننده بود. اهالی تئاتر می‌دانستند که مجموعه تئاتر شهر به عنوان قلب ایران دیگر کفاف نیاز جامعه تئاتری را نمی‌دهد. تاسیس این تماشاخانه با مدیریت عالی و اجراهای حرفه‌ای و پرمحتوا بسیار مطلوب بود. وی اظهار کرد: افتتاح تماشاخانه ایرانشهر آغازگر جریانی شد که بر مبنای آن سالن‌های تئاتر خصوصی در گوشه و کنار شهر به وجود آمد و هم‌اکنون سالن‌های زیادی در سطح شهر تهران داریم؛ اگرچه هنوز با کمبود سالن مواجه‌ایم. در واقع، تماشاخانه ایرانشهر شروع و گسترش تفکر تئاتر خصوصی بود؛ با این که شهرداری مجری و متولی این سالن است اما موجب قوت گرفتن تئاتر خصوصی شد. این کارگردان و بازیگر تئاتر عنوان کرد: در اکثر شهرهای جهان همچون لندن، پاریس و نیویورک نیز تمرکز تئاترها در مناطق خاصی از شهر است. من وقتی می‌شنوم که هر شب در محدوده خیابان ولیعصر و خیابان انقلاب حدود ۹۰ تا ۱۰۰ نمایش روی صحنه می‌رود خوشحال می‌شوم؛ هر چند برخی با توجه به تعداد نمایش‌ها و کاهش کیفیت تئاترها نقد دارند اما من خوش‌بین هستم. وقتی جوانان این امکان را داشته باشند تا تئاترهای متعددی
روی صحنه ببرند، این کمیّت بالاخره در بلندمدت مقدمه رشد کیفیت می‌شود چون تا اجرا نباشد تمرین هم اتفاق نمی‌افتد و در نتیجه کیفیت بازی‌ها و کارگردانی تغییر نمی‌کند. این بازیگر پیشکسوت در ادامه اظهارات خود خاطرنشان کرد: با این حال آنچه تا اندازه‌ای باعث نگرانی است این است که گروه‌های کمتر شناخته‌ شده و هنرمندان جوان برای سالن‌های خصوصی هزینه می‌کنند و چون گاهی کارهایشان فروش زیادی ندارد موجب ضرر آنها می‌شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام