کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 12 تیر 1399   Thursday 2 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 26 اسفند 1393

صفحه خبر: اجتماعی

با این افزایش 17 درصدی حقوق کارگران مخالف هستم زیرا طبق کارهای کارشناسی انجام شده حداقل حقوق در نظر گرفته شده برای کارگرانی که 4 نفر هستند یک میلیون و 693 هزار تومان تمام است. مرکز آمار هم متوسط حقوق را یک میلیون و هشتصد تومان محاسبه کرده است. از سوی دیگر بانک مرکزی میانگین حقوق یک خانواده 4نفره کارگری را دو و نیم میلیون تومان تعیین کرده است اما آنچه ما امروز شاهد آن هستیم تنها افزایش 103 هزار تومانی حقوق کارگران است یعنی 689 هزار تومان سال 93 می‌شود 712
هزار تومان برای سال94.کافی است این رقم را با محاسبات کارشناسانه مرکز
آمار و بانک مرکزی مقایسه کنید. آیا با این رقم یک خانوار 4 نفره می‌تواند زندگی کند؟ 103 هزار تومان تنها هزینه چند کیلو گوشت و میوه است. آیا به راستی وضعیت زندگی و معیشت کارگران با 103 هزار تومان افزایش، ارتقا پیدا می‌کند؟ فراکسیون کارگری به این عملکرد دولت معترض است. چرا برخی گمان می‌کنند با افزایش حقوق کارگران تورم افزایش می‌یابد؟ چرا باید همه چیز بر سر کارگران خراب شود؟ وقتی حقوق عده‌ای از افراد و دولتی ها و برخی نمایندگان و وزرا افزایش آنچنانی پیدا می‌کند کسی نمی‌گوید تورم افزایش یافت اما با افزایش حقوق کارگران تورم بالا می‌رود؟! امیدوارم فکر اساسی برای حل مشکل معیشت کارگران شود که به عقیده من راه حل اساسی مشکل معیشت کارگران این است که نرخ سود بانکی پایین بیاید، تورم کنترل شود و حقوق کارگران و فرهنگیان به متوسط کشوری برسد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام