کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 30 دی 1398   Monday 20 January 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 23 خرداد 1398

صفحه خبر: صفحه آخر

بسیاری از نمایندگان
به مکه می‌روند کار خوبی نیست

چهارشنبه 9 شهریور 1362
تا ساعت سه بعدازظهر، در خانه بودم. چند روز عقب‌ماندگی درج خاطرات را جبران کردم. مجلس از امروز تا دهم مهر، تعطیل است. بسیاری از نمایندگان به مکه می‌روند؛ کار خوبی نیست.
تبعیض است و بدنامی ‌دارد. آقای شیخ فضل‌الله محلاتی آمد؛ امام را زیارت کرده بود، خداحافظی کرد که به مکه برود. از نتیجه اقدام من، برای جبران اهانت به ایشان، در تعیین نماینده امام و خلع ایشان، پرسید1. پیشنهاد می‌کرد با آقای محمدرضا مهدوی‌کنی، بیشتر صحبت کنیم؛ رنجیده است. از اقدامات و مطالعات جامعه روحانیت مبارز تهران برای انتخابات آینده، تعریف کرد. ظهر، بستگان رفسنجانی مهمان ما بودند. آقای نجفی، از اینکه آقای شیخ محمد‌هاشمیان ایشان را از مقام امام جمعه موقت رفسنجان محروم کرده است، گله داشت.
عصر در مجلس با وزیر خارجه لیبی، ملاقات داشتم. می‌خواست حرکت جدیدشان در تفاهم با سعودی و تونس و مغرب را توجیه کند و ما را دعوت به کوتاه آمدن در حج می‌کرد. خبر از انعقاد کنفرانس سران عرب در نوامبر آینده در عربستان می‌داد. در دفتر رئیس‌جمهور، جلسه شورای عالی اقتصاد داشتیم؛ درباره کیفر متخلفان از مقررات توزیع کالا بحث شد. سپس تا ساعت ده و نیم شب، آقای دکتر ولایتی، گزارش سفر خود به کشورهای آفریقایی و جنوب خلیج فارس و ترکیه و سوریه و ژنو را داد. درباره سفر آینده‌اش به چین بحث شد، با تلاش مسئولان ایرانی و مدیریت خوب، هواپیمای ربوده شده ایرفرانس امروز آزاد
شد. هواپیماربایان تسلیم شدند. دیروقت
به خانه آمدم.

پنج‌شنبه 10 شهریور 1362
تمام روز در خانه بودم. بخشی از کتاب جدیدی را که شخصی به نام پرند نوشته و ظاهرا به کمک آمریکا، با چاپ بسیار زیبا، منتشر شده و برای شخصیت‌ها فرستاده‌اند، خواندم. نویسنده، سخت ضدانقلاب و نوکر اجانب و بی‌پروا است. تقریبا تمام مطالب کتاب، دروغ و جعلی است. از قول آقای مرتضی پسندیده برادر امام، نقل می‌کند؛ همه مقدسات انقلاب و اسلام و رهبر و فامیل رهبر و همه فرازهای مقدس تاریخ نهضت‌های صدساله اخیر اسلامی ‌ایران را متهم به فساد و محصول و مخلوق انگلیسی و ... کرده است. تا به حال، من کتابی که سر تا پا مثل این دروغ و ... باشد، ندیده‌ام. مطمئنا در دنیا کسی پیدا نمی‌شود که باور کند. قسمتی از وقتم، صرف بررسی کتاب‌های کتابخانه‌ام شد؛ سه سال پیش، هنگام انتقال به منزل جدید، بخشی از کتاب‌ها را کناری گذاشته بودند، حالا آورده‌اند؛ باید تنظیم کنم.
تلفنی به آقای ناطق نوری وزیر کشور اطلاع دادم که آیت‌الله منتظری، آماده ملاقات و جبران کم‌لطفی اطلاعیه دفترشان هستند. گزارش‌ها را از دفترم آوردند. فرانسوی‌ها از اقدامات ما در پایان دادن به هواپیماربایی راضیند، ولی بعضی از شیاطین، تلاش دارند، ایران را متهم کنند؛ از تطابق بعضی خواسته‌های ربایندگان با سیاست ما حدس می‌زنند. از دفترم خواستند، نماینده‌ای به مریوان بفرستم که امروز توسط عراقی‌ها بمباران شده و 45 نفر شهید و 200 نفر مجروح شده‌اند 2. گفتم آقای علی ناری‌زاده، نماینده مریوان، با یکی دیگر از نمایندگان بروند.

جمعه 11 شهریور 1362
در خانه ماندم. نماز جمعه را آقای رئیس‌جمهور اقامه کردند. صبح زود، دو نفر از جهاد سازندگی رفسنجان آمدند و برای اعضای جهاد سازندگی، وقت ملاقات می‌خواستند. قسمت عمده وقتم، صرف خواندن همان کتاب سر تا پا کذب شد و هرچه بیشتر می‌خوانم، تعجبم بیشتر می‌شود که یک انسان چگونه می‌تواند این همه دروغ و تهمت بنویسد؛ کتابی خود حتی یک خواننده را نمی‌تواند قانع کند.
... ادامه دارد
________________________________________
پی‌نوشت:
1- اشاره به حکم امام خمینی به آقای سیدحسن طاهری خرم آبادی برای نمایندگی امام در سپاه پاسداران؛ آقایان شیخ فضل الله محلاتی و محمدرضا فاکر پیش از آن نمایندگان امام در سپاه بودند.
2- سه فروند از هواپیماهای ارتش عراق صبح روز سه‌شنبه 8 اردیبهشت با حمله به مریوان و روستای رزاب از توابع بخش سروآبه مریوان، عده‌ای از کودکان، زنان و مردم غیرنظامی‌را شهید و مجروح کردند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام