کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 07 خرداد 1399   Wednesday 27 May 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 24 شهریور 1394

صفحه خبر: سیاسی

علی خرم کارشناس ارشد مسائل بین الملل از کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس خواست فارغ از دیدگاه های جناحی برجام را بررسی کند و گفت: این کار باید با حضور کسانی صورت گیرد که در جریان جزئیات مذاکرات بودند نه کسانی که قصد بهره برداری جناحی دارند.
این کارشناس ارشد مسائل بین الملل در گفتگو با ایرنا درباره دفاع سعید جلیلی دبیرسابق شورای عالی امنیت ملی از عملکرد خود در پرونده هسته ای در جلسه کمیسیون ویژه بررسی برجام افزود: انسان وقتی می بینید چگونه از منافع ملی برای کارهای جناحی استفاده می شود تعجب می کند چرا که برجام یک سند ملی است و باید کسانی که زیر و بم آن را می دانند به سوالات نمایندگان پاسخ دهند. وی ادامه داد: مجلس باید با کمک تیم مذاکره کننده هسته ای که به این موفقیت دست یافته است برجام را بررسی ونهایی کند، یعنی همان کاری که در آمریکا می شود. این کارشناس ارشد مسائل بین الملل گفت: البته شاید آن ها می دانند این بررسی خیلی جایی ندارد، چرا که از نظر حقوقی و قانونی این کار در شورای عالی امنیت ملی انجام شده است. خرم ادامه داد: شاید هم چون احساس می کنند کاربردی ندارد می خواهند از این موقعیت برای کارهای جناحی خود استفاده کنند. وی همچنین به پخش مستقیم جلسات کمیسیون ویژه برجام در مجلس از شبکه خبر اظهارداشت: این اقدام یک تبلیغ جناحی است که از امکانات مردم برای یک جناح استفاده می شود و کار درستی نیست. نباید برجام را جناحی کنند چرا که این یک موضوع فراجناحی است . مجلس باید بدون وابستگی جناحی این موضوع را مورد بررسی قرار دهد و نظر خود را اعلام کند. این کارشناس ارشد روابط بین الملل گفت: مردم و اساتید و نخبگان، روند
بررسی برجام را دنبال می کنند و عملکرد افراد را می بینند و خودشان قضاوت
خواهند کرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام