کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 29 خرداد 1398   Wednesday 19 June 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 22 خرداد 1398

صفحه خبر: صفحه آخر

غروب سئول در اوج زیبایی تمام شد، وقتی سربازان ما از اتاق پرو دست پر خارج شدند و به هر زحمتی بود در پوست یوزها گنجیدند.تیمی‌که در سرزمین چشم فندقیها نقشه را تغییر داد و نود دقیقه در کمین شکارچیان سرخپوش نشست،لشگر باانگیزه ای بود که نمی‌خواست در آن سوی قاره کهن دود شود و در بن بستی رخوتناک گیر بیفتد.با این همه نبرد خاور دور چهره واقعی تیم موسیو ویلموتس را بیشتر نشان داد و مرد بلژیکی که هنوز با فوتبال عصیانگر ما خو نگرفته،فهمید که در مخمل سبز آسیا، خون را با خون پاک می‌کنند و مماشات و اغماض محلی از اعراب ندارد.
دوشنبه هزاران کیلومتر دورتر از تختگاه سرب و دود، گلوله ای از خشاب تفنگداران وطنی رها شد تا عروسی سر از کوچه چشم بادامیها درنیاورد و با آخرین سوت قاضی میدان پائلو بنتو به سرگردان ترین موجود دنیا بدل شود.
آن سوتر اما ویلی پی برد که تنها پوشیدن پوست یوز دردی را دوا نخواهد کرد و باید به سبک خودش قشونی را سر و شکل دهد که با جرقه فندکی دچار حریق نگردد و همچنان غول بی بدیل قاره لقب بگیرد.اخیرا منهای علیرضا بیرانوند که در برابر استارهای کره جنوبی یک سوپر استار واقعی بود،دیگر خطوط تیم ملی بارها دچار خبط شد تا معلوم شود سناتور در کارگاه اسقاط کار سختی پیش روی خواهد داشت.او باید سازمان دفاعی ایران را با رنسانس همراه کند تا با هر نسیمی‌دیوارها فرو نریزند و سیم خارهای سفیدپوش به جنگاورانی مغلوب تبدیل نشوند.
خط میانی و خط آتش تیم ملی نیز نیاز مبرم به دگردیسی دارد و در این میان شاید خداحافظی چند توپچی پا به سن گذاشته بتواند جا را برای حضور جوانترهای کاربلد و حسرت بر دل خالی کند.آن وقت فرمانده بلژیکی می‌تواند طرحی نو دراندازد و پلنهایی متناسب با روح فوتبال ما ترسیم کند.تیمی‌که در سئول زانو نزد و زیر شلاق چریک‌های قرمز لب به اعتراف باز نکرد، تا مقصد راه زیادی دارد و باید سوار بر دلیجان سفید پیش بتازد. صد البته با برنامه ای مدون و سبکی درخورِ این فوتبال رو به جلو می‌توان کاری کرد که پسران سناتور به گروهان در محاصره بدل نشوند و مسیر جام جهانی ۲۰۲۲ در اسرع وقت هموار گردد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام