کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 22 مهر 1398   Monday 14 October 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 22 خرداد 1398

صفحه خبر: حرف مردم

2109- برخی در ماه مبارک رمضان از اخلاق مداری گفتند، اما واقعا چه قدر ما اخلاق‌مدار هستیم؟ چرا سعی می‌کنیم دیگران و مخالفان را بکوبیم و تخریب کنیم. حداقل در ماه رمضان چه قدر اخلاق را رعایت کردیم و دیگری را تخریب نکردیم؟(15/3)
1005- انواع موادمخدری را که مامورین زحمتکش انتظامی از قاچاقچیان می‌گیرند منهدم می‌کنند. آیا بهتر نیست از اینها در صنعت داروسازی استفاده کنند؟ (15/3)
1807- اول بنا نبود که بسوزند عاشقا.... جناب آقای والی استاد هنرمند دوبله از نبود کار گلایه کردند و گفتند فیلم خارجی وارد نمی‌شود که دوبله فارسی کنند. باید عرض کنم جناب والی! درحالی که هنرمندان شایسته‌ای که سال ها عمرشان را در هنر خرج کردند در اثر بی‌توجهی‌ها خانه‌نشین شدند یا حتی مهاجرت کردند، توقع دارید فیلم برای دوبله وارد کشور شود؟ (16/3)
1113- شاید دولت در اجرای برخی سیاست‌هایش محدودیت‌هایی دارد یا با مانع‌تراشی روبرو باشد، اما دولت یا رئیس قوه مجریه آنقدر قدرت دارد که با استفاده از آنها و اختیارات آن بتواند مشکلات را رفع کند. صحبت از نداشتن اختیارات کافی قابل قبول نیست. نوعی گریز از مشکلات است. (17/3)
1411- من نمی‌دانم در طول سال چند بار قیمت‌های مثل قیمت گوشت باید افزایش یابد که مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام اعلام کرد امسال قیمت گوشت افزایش نمی‌یابد. قیمت گوشت باید کاهش هم بیابد آن وقت آقایان از عدم افزایش می‌گویند. (17/3)
1501- حضور مردم و عده‌ای که در تعطیلات عید فطر به مسافرت و کنار دریا رفتند واقعا بسیار زیاد بود و موجب ترافیک شدید در جاده‌های شمال شد. (17/3)
1440- کشور ما ایران پر از جاذبه‌های توریستی و دیدنی است. چرا در تعطیلات مردم فقط به جاده‌های شمال هجوم می‌برند و باعث ترافیک‌های وحشتناک و بسته شدن جاده می‌شوند؟ چرا مسئولان میراث فرهنگی یا رسانه ملی در این مورد برنامه‌سازی نمی‌کنند؟ جاهای مختلف کشور را برای مردم رسانه‌ای کنند مردم ببینند مشتاق شوند و به آنجا هم سفر کنند. ازدحام ماشین‌ها در جاده‌های شمال غیرقابل تحمل و بسیار مشکل‌ساز است. مردم خودشان هم قدری رعایت کنند. (17/3)
2021- بارها دیده می‌شود در شهر برخی افراد با خودروهای لوکس با سرعت خطرناک رانندگی می‌کنند. لایی‌هایی خطرناک در بزرگراه‌ها و حتی خیابان‌ها می‌کشند که بسیار دلهره‌آور و خطرناک است. چرا اینها ترسی از قانون و جریمه شدن ندارند؟ چرا جان خود و دیگران را به خطر می‌اندازند؟(17/3)
1957- مسئولان می‌توانند در مواد مختلف از مردم نظرسنجی کنند. شناخت از نظر مردم به خود مدیریت‌ها در مدیریت جامعه کمک می‌کند. (17/3)
1905- چرا دولت به کیفیت و قیمت نان در برخی نانوایی‌ها نظارت نمی‌کند؟ برخی نانوایی‌ها هم نان گران‌تر می‌دهند هم کیفیت پایین‌تری دارند. به آنها تذکر هم می‌دهیم توجهی نمی‌کنند. (17/3)
1602- اتفاقی که برای آقای نجفی شهردار سابق تهران افتاد می‌تواند برای هر شخصی بیفتد. چرا برخی مخالفین حزبی می‌خواهند از این اتفاق و ماجرای قتل همسر ایشان برداشت سیاسی کنند؟ چرا موضوع را سیاسی می‌کنند؟ چرا هر چیزی را به سیاست ربط می‌دهند؟(18/3)
1550- وزیر نفت می‌گوید وقتی جلو حرام خوری را می‌گیریم به ما حمله می‌کنند. وزیر محترم بفرمایند اینها چه کسانی هستند؟ چرا برای مردم روشن نمی‌کنند تا مردم آگاه‌تر شوند؟ (18/3)
1500- چرا در روز عیدسعید فطر هیچ خبری از جشن در شهر نبود؟ عده‌ای در ایام ماه مبارک رمضان افطاری می‌دادند حداقل چند تا از آنها در سطح شهر نبود که شیرینی یا چای بین مردم توزیع کنند؟ (18/3)
1225- روزنامه شنبه 19 خرداد در صفحه حوادث خواندم در مورد دو دختر جوان که سوار پراید شده بودند از آنها دزدی شده بود و آزار و اذیت شدند. من دو سه روز پیش سوار یک پراید شدم خیلی قدیمی بود. حدود 25 سال کار کرده بود. دود زیادی داشت. شهرداری باید این نوع خودروها را شناسایی کند و به آنها کارت مخصوص بدهد. از طرفی چرا برخی افراد ناجور در خیابان‌ها مسافرکشی کنند و کارهای خلاف انجام می‌دهند؟ شهرداری باید افراد را کاملا شناسایی کند. به افراد پلاک مخصوص بدهند که مردم سوار هر ماشینی نشوند. (18/3)
0920- مرغ کیلویی 11500 تومان هم قیمت آن بالاست. چطور دولت با افزایش نرخ آن به 14 هزار تومان موافق است؟ چرا فکر مردم نیستند؟ (18/3)
0820- آقای شریعتمداری مدیر کیهان که از مخالفین برجام و تصویب لوایح
سی‌اف تی و پالرمو هستند بفرمایند اگر پذیرش این کنوانسیون‌ها فاجعه‌بار است نپذیرفتن آن چه مزایایی دارد؟ (18/3)
2242- آقای مطهری به عنوان یک نماینده مردمی از حقوق خانم‌ها دفاع کنید. چرا در کشور خودمان مسابقات است خانم‌های کشورهای دیگر حق ورود به استادیوم را دارند، اما بانوان خودمان حتی با حجاب کامل امکان ورود ندارند؟ آیا این باعث تضعیف روحیه بانوان نمی‌شود؟ آیا این باعث بدبینی مردم و بانوان نمی‌شود؟ (18/3)
2028- چشم‌مان روشن، در سال جدید لبنیات گران شد و بلیت قطار هم گران می‌شود. آقای زنگنه هم می‌گوید اگر لازم باشد حقایقی را درباره کرسنت فاش می‌کنم. بابا جان! فاش کنید سال‌ها می‌گذرد اشکالی ندارد. حقایق را بگویید باید یک عده به جزای اعمال خود برسند. اگر عده‌ای تخلفاتی دارند باید مشخص شود. (18/3)
1915- آقای رشیدپور مجری سابق حالا خورشید! شما همان بهتر که مدل مو بشوید، چون ساخت فیلم سخت است. به جان هر کسی که دوست دارید کوتاه بیایید. فیلم‌سازی را کنار بگذارید بسیاری از شما فیلم‌سازتر بودند که استخوان خرد کرده‌اند توی آن مانده‌اند. مدل موی سر شدن به نفع شماست. (18/3)
1607- دولت در افزایش تعرفه‌های خدمات درمانی دقت کند. به گونه‌ای نباشد که باعث ورشکستگی بیمه‌ها و نهایتا باعث فشار به مردم شود. مردم تحمل افزایش هزینه‌های بیشتر را ندارند. اگر می‌خواهند به خاطر تورم افزایش 40 درصدی در نظر بگیرند به خاطر مردم باید تاوان بدهند؟ آیا درآمد مردم کفاف تامین هزینه خدمات جاری را می‌دهد که می‌خواهند 40 درصد هم افزایش دهند؟ (19/3)
1541- اینکه معاون رئیس‌جمهور می‌گوید مگر انتخابات بدون وعده می‌شود، باید گفت خیر بدون وعده نمی‌شود. اما کاندیداها باید دقت کنند وعده‌های شدنی بدهند. بازی با احساسات مردم کار درستی نیست. به چه قیمتی باید از مردم رای گرفت؟ (19/3)
1510- آیا این صحت دارد برخی از وزرا برای فرار از استیضاح استعفا می‌دهند؟! (19/3)
آفتاب یزد: گاهی برخی از وزرا چنین کاری را انجام می‌دهند.
1432- آقای ذاکری عزیز! متاسفانه برخی مدیران دچار آلزایمر می‌شوند و شعارها و وعده‌هایشان را فراموش می‌کنند. اما حقیقت این است آلزایمر نگرفته‌اند خود را به فراموشی زده‌اند! هرچند طعنه شما هم شاید همین بوده! (19/3)
1421- آقای مظفری! کاش کسانی که از الان درگیر برنامه‌های انتخابات آینده هستند درگیر حل مشکلات مردم و کمک به دولت برای خارج شدن از بحران‌ها بودند. آنها باید بدانند مردم میل چندانی به آنها ندارند. (19/3)
1400- آقای وزیر نیرو گفته‌اند: «چینی‌ها با یک وعده غذا سیر می‌شوند ما با یک وعده نه.» برای همین ما را تحریم می‌کنند اما چینی‌ها را تحریم نمی‌کنند. به جناب وزیر می‌گویم خودتان را گول نزنید. مردم ما به خاطر مشکلات و گرانی به کمترین حد از مصرف رسیده‌اند. توقع دارید یک وعده غذایی هم نخورند؟ الگوهای شما اصلا خوب نیست. (19/3)
1142- خواستم سوال کنم آیا حقوق مستمری‌بگیران در خارج از کشور قطع شده است؟ مجلس این را تصویب کرده یا نظر شخصی است؟ لطفا آفتاب یزد پیگیری کند. (19/3)
آفتاب یزد: با روابط عمومی تامین اجتماعی صحبت کردیم گفتند اصلا همچین موضوعی نیست.
1341- برخی آقایان صدا و سیما بگویند به چه علت مانع تحقیق و تفحص از صدا و سیما توسط مجلس می‌شوند؟ یکی از نمایندگان مجلس می‌گوید لابی‌های سنگین مانع تحقیق و تفحص مجلس می‌شود. آیا این صحت دارد؟ (19/3)
1301- آقای محسن رضایی می‌گوید: «فشارهای آمریکا طرفداران اف ای تی اف را در مجمع کاهش داده»، خواستم بگویم آقای رضایی! اف‌ای‌تی‌اف یک موضوع جداگانه است. فشارهای آمریکا ربطی به این قانون ندارد. پیوستن ما به کنوانسیون‌های بین‌المللی به نفع ماست. (19/3)
1214- کنترل و نظارت و ایجاد ثبات در قیمت‌ها یک هنر مدیریتی است. (19/3)
1210- عده‌ای شکم‌شان سیر است و
از حال مردم خبر ندارند. بسیاری از مردم توانی برای مقابله با گرانی‌ها ندارند. بعضی‌ها حرف
بی ربط نزنند. (19/3)
1201- تحت هر شرایطی در برجام ماندن به نفع ماست. چون یک چیز مشخص است دشمن دوست دارد از برجام خارج شویم. (19/3)
1149- در آفتاب یزد نوشته شده: »دولت آسمان ریسمان می‌بافد.» باید عرض شود چنانچه سیاستمداری بخواهد آسمان و ریسمان نبافد و موضوعی را رک و راست در اختیار مردم قرار دهد که سیاستمدار نخواهد بود. (19/3)
1935- علی از تهران: سه روز متوالی از جمله روز قدس، مراسم گرامیداشت رحلت امام(ره) و برگزاری نماز عید سعید فطر، رانندگان شرکت واحد از صبح زود تا پایان مراسم در خدمت مسافران، ادارات و ارگان های دولتی بودند. بجاست به تمامی رانندگان شرکت واحد که خدمات رسانی مطلوب داشتند خسته نباشید بگوییم و از آنان قدردانی کنیم. (18/3)
1914- عرفان از تهران: تعطیلات خرداد و سفرهای برون شهری موجب شد تهران خلوت شود و بقیه افرادی که حضور داشتند نفسی تازه کنند! ای کاش تهران همیشه خلوت و بدون ترافیک آزاردهنده بود. (18/3)
0924- اکبر از تهران: گوشت قرمز به علت گرانی از سفره بسیاری از خانواده های کم درآمد، حقوق بگیر و اقشار ضعیف جامعه حذف شده است. گوشت های وارداتی
با قیمت مصوب که در فروشگاه های
زنجیره ای توزیع می شد و برای تهیه آن هم ساعت ها وقت مراجعه کنندگان در صف های طولانی تلف می شد، از آن هم خبری نیست. این روزها گوشت قرمز به پولدارها و افراد خاص تعلق دارد و مردم عادی و کم درآمد که قدرت خرید ندارند باید از پشت یخچال قصابی ها نظارت
کنند! (18/3)
1819- میدان رازی تهران که بورس فروش لباس‌های نظامی است، قیمت ها متفاوت و یکسان نیست. چرا هیچ نظارتی از سوی مسئولان تعزیرات انجام نمی شود؟(18/3)
0715- قیمت برخی موتورسیکلت ها که ماه های گذشته بین چهار الی پنج میلیون تومان بودند، اکنون به سیزده، چهارده میلیون تومان رسیده اند. یادش به خیر با پنج میلیون تومان به راحتی می شد پراید صفرکیلومتر خرید، اما حالا سه برابر مبلغ یادشده را باید برای خرید موتورسیکلت پرداخت کنیم. مسئولانی که شعار مبارزه با گرانی می دهند چه پاسخی برای این
گرانی های لجام گسیخته دارند؟ (18/3)
1948- برخی زنان متکدی به کودکانشان قرص های خواب آور می دهند و هر بار که آن ها را در حال تکدی گری مشاهده می کنیم، کودکشان خواب است. هنوز علت این موضوع را متوجه نشدیم. چرا متکدیان به فرزندان واقعی یا اجاره ای شان قرص می خورانند؟(18/3)
1311- کارگران برخی کارواش‌ها در تهران به ویژه در بزرگراه شهید محلاتی، انتهای خیابان تکیه اکبرآبادی شمالی، چهارراه آب موتور، هنگام مراجعه و تقاضای شستشوی خودرو یا موتورسیکلت، تا انعام به آن ها
پرداخت نکنید، از شستشوی وسیله
نقلیه تان خودداری می کنند. پرداخت شیرینی یا همان انعام دلبخواهی است نه اجباری؛ در حالی که کارگران این واحد صنفی به راحتی تخلف می کنند و صاحب کارواش هم کاری به کار کارگرانش ندارد. مسئول رسیدگی به این گونه تخلف ها کیست؟(18/3)
1945- برخی نانوایی ها در ماه مبارک رمضان بدون این که از سوی مسئولان درباره افزایش قیمت نان اطلاع رسانی کنند، آن را گران کردند و مردم هم که به گرانی ها عادت
کرده اند، مجبور شدند برای خرید نان از نانوایان تمکین کنند. به همین راحتی! (18/3)
1311- مخازن زباله در برخی محله ها از یک کیلومتری بوی نامطبوع می دهد. از مسئولان و پیمانکاران شهرداری تقاضا داریم برای پیشگیری از انتشار بوی مشمئزکننده در فواصل زمانی کوتاه نسبت به شستشوی داخل مخازن هم اقدام کنند. (18/3)
185- دکه مطبوعاتی واقع در میدان هفتم تیر، ابتدای خیابان کریم خان زند کمتر و این موضوع برای دکه دار به دلیل این که برخی مشتریان از قبل مشترک بوده اند، مشکلاتی ایجاد کرده است. از بخش توزیع روزنامه تقاضای افزایش سهمیه روزنامه دکه یادشده را داریم. (18/3)
1947- عرضه آب آلبالو و آب زرشک دست ساز در تهران، خیابان هفده شهریور، ... به ویژه شب ها که از دید مسئولان بهداشت و رفع سدمعبر شهرداری پنهان مانده است، به رسیدگی جدی نیاز دارد.
2311- شماره تلفن برخی ادارات دولتی و کلانتری ها در مرکز اطلاعات 118 تهران موجود نیست. در حالی که قبلاً بیشتر
تلفن ها به راحتی در دسترس تماس گیرندگان قرار می گرفت. علت نبود شماره تلفن ها در مرکز اطلاعات چیست؟(18/3)
2218- میدان شهدا تهران که یکی از مراکز اصلی و خیابان های هفده شهریور جنوبی و شمالی، پیروزی و مجاهدین اسلام را پوشش می دهد، بانک سامان ندارد و این مسئله باعث شده صاحبان حساب بانک سامان برای کارهای بانکی با مشکل مواجه شوند. از مسئولان ذیربط تقاضا داریم در میدان شهدا شعبه ای راه‌اندازی کنند. (18/3)
2217- تصاویری که مشاهده می کنید مربوط به خانه ای قدیمی، متروکه و خالی از سکنه، واقع در شهرستان گرگان، خیابان شهدا، لاله ششم، کمی جلوتر از بن بست یکم میخچه گران یکم است. چون مالک ساختمان شهرداری گرگان است وتا به حال هیچ تصمیمی برای تخریب و بازسازی آن انجام نداده اند، به محل تجمع معتادان، سارقان کابل های تلفن و کارتن خواب ها تبدیل و مخل آسایش ساکنان شده است. اهالی از شهرداری و نیروی انتظامی تقاضا دارند برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و امنیت محل هر چه سریع تر چاره ای بیندیشند. (18/3)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام