کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 10 مهر 1399   Thursday 1 October 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 22 خرداد 1398

صفحه خبر: شبکه

آفتاب یزد- گروه شبکه: در میان روزمرگی‌ها و اخبارهای ناگواری که می‌شنویم گاهی فیلم‌هایی در فضای مجازی منتشر می‌شود که چیزی جز حال خوب در پی ندارد. فیلم‌هایی که انسانیت را معنا می‌کند و نشان می‌دهد، هنوز هم هستند کسانی که دغدغه مردم را در ذهن می‌پرورانند مثل انتشار فیلمی از یک دکتر تبریزی. این دکتر که نوید مدینه‌ای نام دارد، در بیمارستان شهید مدنی تبریز وقتی متوجه شد یکی از بیمارانش همراه ندارد و تنهاست خودش با یک آواز آذری به سراغش رفت و به بیمارش روحیه داد.
این پزشک در صفحه اینستاگرامی‌اش در این مورد می‌نویسد:«یه روزایی میشه حالمون گرفتس! یه روزایی شادیم! یه روزایی کیفِ دنیا رو می‌بریم! یه روزایی از سختی کشیک‌های طاقت فرسای مرکز قلبمون ناله می‌کنیم یا حتی با کسی دعوامون میشه! یه روزایی همه پشتمونو خالی میکنن اما همیشه اوضاع هم ‌به این بدی نیست. بدون شک تنها چیزی که برامون تو این دنیا میمونه همین لحظه‌ها‌ییه که از کنار هم بودن لذت میبریم. آقا بهروز که تازه پیوند قلب شده از همون اهل دِلاست. دوست شدیم باهم کیفِ دنیا رو می‌بریم... آخه حیفه دو روز که باهمیم نخندیم به روی هم. انرژی مثبت ندیم به هم. همو دوست نداشته باشیم. کاش همه آدما همدیگه رو دوس داشتن! اینقدر حقوق همدیگه رو حساب نمی‌کردن که اون بیشتر درمیاره یا من! اینقدر به کارای هم سرک نمی‌کشیدن که دارن چیکار میکنن! کاش آدما از هم آتو نگیرن! کاش همه سرشون تو لاک خودشون بود و شادی هدیه میکردن به هم....لبخند میزدن به روی هم......به خاطر خوشحالی همدیگه تلاش میکردن. همینا باعث شدن با ماسک برم تو اتاقش و براش بخونم تا دوتایی یادمون بره دوروبرمون آدمایی هستن که فکرشون سمّه واسه هرچی خوبیه.
به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل
که گر مراد نیابی؛ به قدر وسع بکوشی»

> واکنش کاربران
اکنون کاربران شبکه‌های اجتماعی با واکنش‌هایشان از این پزشک جوان تقدیر کرده‌اند.
یکی از کاربران در این مورد نوشت: «این آقا فهمیده انسانیت چه مفهومی داره، این آقا شایسته تقدیره»
کاربر دیگری گفته است: «در پس خبرهای ناگوار این بهترین خبری بود که لبخند امید رو کاشت. به امید موفقیت روزافزون برای این پزشک مهربون و دوست‌داشتنی»
دیگری نوشت: «به همین سادگی می‌شود مهربان بود»
یکی دیگر از کاربران گفته است: «اشک تو چشام جمع شد، ببین چقدر درک کرده تنهایی سخته اونم برای یه بیمار قلبی»
کاربران دیگر نوشته‌اند: «عالیست نیازی نیست انسان بزرگی باشیم، انسان بودن خود نهایت بزرگیست مهربان باشیم با مهربانان»، «منم چنوقت پیش یه عمل داشتم ولی همراه نداشتم به خاطر همین، دکتر و پرستارای بیمارستان خیلی هوامو داشتن خدایی اگه حالم خوب بود فیلم می‌گرفتم. همه جا آدم خوب و بد هست»، « واقعا عالی بود، اگه آدما می‌فهمیدن زندگی چقدر کوتاهه انقدر بهم ظلم نمیکردن، بجای کینه و حسادت برای هم مهربانی خرج میکردن، بجای تهمت و ناسزا لبخند بهم هدیه میدادن، بجای نامردی، محبت بجای دشمنی، دوستی، بجای ناامیدی، انرژی مثبت و حرف‌های خوب بهم هدیه میکردن، کاش قدر لحظات عمری که داره میگذره رو بدونیم»، «مهربانی خرجی ندارد ولی تحسین و ستایش فراوان دارد»، «من بادیدن وشنیدن این کلیپ منقلب شدم و اشک از چشمانم جاری شد. احسنت به این دکتر، احسنت به این بزرگ مرد».


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام