کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 27 خرداد 1398   Monday 17 June 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 22 خرداد 1398

صفحه خبر: اجتماعی

با اینکه سال‌های زیادی است که زنان از محیط خانه خارج شده و وارد محیط‌های شغلی شده‌اند و توانسته‌اند شایستگی‌های خود را در این زمینه نشان دهند ولی هنوز هم رفتاری که با زنان در این محیط‌ها می‌شود منصفانه نیست.
به گزارش برنا؛ زنان در محیط‌های شغلی با آزارهای مختلفی مواجه می‌شوند که ابعاد مختلف جسمی، روانی و اجتماعی را شامل می‌شوند. آزار به زنان نزدیک‌تر از آن است که فکرش را هم بکنند، به حدی که گاهی حتی خودشان هم ممکن است ندانند که چیزی که از آن آزرده خاطر شده‌اند یک آزار بوده است. آزاری که جامعه مردسالار به زنانی وارد می‌کند که مطابق استانداردهایش پیش نمی‌روند.
مرضیه مشتاقی، روانشناس در مورد آزارهایی که زنان در محیط‌های کاری می‌بینند می‌گوید: «نگاه‌هایی که به زنان در محیط‌های کاری در کشور ما می‌شود کاملا نگاه انسانی نیست. این مسئله زمینه را برای هر گونه رفتار نادرستی با زنان باز می‌کند. این نگاه فیزیکی به زنان باعث می‌شود که عملکرد و تخصص آنها نادیده گرفته شود. چون نگاه جنسیتی در کشور ما غالب است. وقتی مردان در بسیاری از زمینه‌ها به مشکل می‌خورند، اولین چیزی که پررنگ می‌کنند جنسیت زنان است. این تبعیض‌هایی که بر اساس جنسیت هستند، می‌توانند مواردی نظیر ساعت کاری، نوع کار و دستمزد را شامل شوند.»
وی وضعیت زنان در محیط‌های کاری سایر کشورها را اینگونه تشریح می‌کند: «در بعضی از کشورهای پیشرفته شرایط به صورتی است که صاحبان کار را موظف کرده‌اند که در آگهی‌های استخدام خود نگویند کارمند زن می‌خواهند و اگر کسی در آگهی خود چنین چیزی را بنویسد جریمه می‌شود. استدلال آنها این است که در استخدام افراد نباید جنسیت ملاک قرار گیرد تا زن و مرد شانس یکسانی برای تصدی شغل‌ها داشته باشند و نگاه به تخصص آنها باشد. این نگاه جنسیتی به زنان در محیط‌های کار بیشتر در کشورهای در حال توسعه وجود دارد. آزارهای مختلفی که زنان در محیط‌های کاری می‌بینند به زمینه فرهنگی و تربیتی جامعه باز می‌گردد.» مشتاقی با بیان اینکه آزارهایی که در محیط کار وجود دارد، امنیت را از زنان می‌گیرد، می‌افزاید: «امنیت مهمترین چیزی است که انسان با آن می‌تواند دوام بیاورد و زندگی کند. این مسئله به حدی اهمیت دارد که حتی در طبقه بندی‌های روان هم به آن اشاره شده است. طبق این طبقه بندی‌ها مهمترین نیازهای انسان در ابتدا نیازهای فیزیولوژیکی و سپس امنیت است. وقتی نگاه به زنان در محیط‌های کاری، جنسیتی باشد، آنها احساس امنیتشان را از دست می‌دهند. اگر زنان در محیط‌های کاری احساس امنیت نکنند در سایر بخش‌های روان؛ آرامش خود را از دست می‌دهند و احساس خوبی نخواهند داشت. ترکش‌های این مسئله به امنیت شغلی و مراحل دیگر زندگی زنان رسیده است.»
این روانشناس با بیان اینکه برای رفع این مشکل باید سه اقدام اساسی انجام داد، تصریح می‌کند: «یکی از اقدامات این است که توانمندی‌های زنان را افزایش داد. مورد بعدی آگاهی زنان از توانمندی‌هایی است که دارند و در پایان باید آموزش همگانی را در جامعه افزایش داد تا از این طریق از آزارهایی که به زنان در محیط‌های کاری وارد می‌شود کاسته شود و زنان بتوانند با امنیت بیشتری در محیط‌های شغلی شان حاضر شوند.»


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام