کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 04 اسفند 1398   Sunday 23 February 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 11 خرداد 1398

صفحه خبر: صفحه آخر

شنبه 29 مرداد 1362
تا ساعت ده صبح در خانه کار کردم.
به زیارت امام رفتم؛ در بیرونی دفتر امام، آقای کاظم سیفیان شهردار تهران و جمعی حضور داشتند؛ مسئله اراضی واگذار شده از طرف حاکم شرع شهرداری، مورد مذاکره بود. خیلی بی‌حساب و کتاب واگذار شده؛ گرچه جمعی نیازمند، به زمینی دست یافته‌اند.
در خدمت امام، راجع به گلایه‌های آقایان مهدوی کنی و آذری قمی به خدمتشان و عدم توجه به نظرات آنها، صحبت شد.امام خودشان، جواب لازم را به آنها داده‌اند. از امام در مورد گفتن نظرشان به نمایندگان، در خصوص نظارت سه قوه بر صدا و سیما، اجازه گرفتم. موافقت داشتند. پیام آقای محمد یزدی را در خصوص تسلیم بعضی از اشرار سیستان و بلوچستان دادم که فرمودند باید مسئولان مربوطه نظر بدهند. اظهارات سفیر لیبی و پیام شفاهی سرهنگ قذافی را نقل کردم. به ایشان، پیشنهاد کردم که برای تغییر آب و هوا، گاهی به بیرون شهر بروند؛ خندیدند، به علامت مخالفت. اصلا از خانه بیرون نمی‌روند.

یکشنبه 30 مرداد 1362
قبل از جلسه علنی، مقداری در دفترم کار کردم. در جلسه علنی، طرح اساسنامه صدا و سیما در دستور بود. با اینکه نظر امام را
در خصوص مخالفت بعضی از مواد آن – که به شورای سرپرستی، اختیارات زیادی داده بود- نقل کردم؛ ولی قسمت مورد مخالفت من و امام تصویب شد. اکثریت مجلس از وضع جاری صدا و سیما، راضی نیست و خیلی‌ها از اینکه، نظر امام تامین نشده، اظهار ناراحتی می‌کردند.
ظهر در دفترم، چند ملاقات داشتم و با جمعی از کسانی که آقای ناطق نوری را استیضاح کرده‌اند، برای انصرافشان مذاکره کردم. قبول نکردند. در سمینار دانشجویان اسلامی سراسر دنیا- که به مجلس آمده بودند – ملاقات و برای آنها صحبت کردم 1؛ به عربی ترجمه می‌شد.
عصر شورای مرکزی حزب جمهوری اسلامی جلسه داشت. آقای رئیس‌جمهور در مشهد هستند. وزیر پیشنهادی جدید مهندس موسوی برای وزارت کشاورزی، تصویب شد: دکتر عیسی کلانتری. راجع به وضع مجلس و استیضاح آقای ناطق نوری وزیر کشور هم بحث شد. شب در مجلس ماندم. کار زیادی نداشتم. اخبار را گرفتم و گزارش‌ها را خواندم. به توصیه مقامات امنیتی و پرهیز از آمد و رفت زیاد در خیابان‌ها، بعضی از شبها در مجلس می‌مانم؛ فاصله مجلس و منزل زیاد است و بیش از یک ساعت هم صرفه‌جویی در وقت می‌شود، که خود حائز
اهمیت است.
... ادامه دارد
_______________________________________
پی‌نوشت:
1- در این سخنرانی آمده است: «از امتیازات انقلاب اسلامی این بود که میان مدارس علوم دینی و دانشگاه، رابطه مستحکم برقرار کرده و این دو جریان اصلی جامعه و این پایه‌های فرهنگ جامعه با تفاهم و همکاری هم، توانسته‌اند این انقلاب را به اینجا
برسانند.»


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام