کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 09 خرداد 1399   Friday 29 May 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 28 اردیبهشت 1398

صفحه خبر: صفحه یک

وزیر خارجه ایران در سفرهای اخیر خود به صورت سلسله وار اهدافی سیاسی و اقتصادی را
هدف قرار داده است.
وظیفه ظریف این است تا در شرایط پر خطر وبحرانی مانند اکنون بتواند هر نوع خطری را ازایران رفع کند.سفرهای اخیر او به کشورهایی مانند هند و ژاپن نیز در این راستا صورت گرفته است. بی‌تردید کشور ژاپن یک کشور صاحب نفوذ در دنیاست و توانسته وزنه بزرگی دردنیاباشد.این ارتباط بین ایران و ژاپن و ژاپن و آمریکا می‌تواند معانی خاصی به خود بگیرد و حتی بحث میانجیگری این کشور را مطرح کند.
از سویی ظریف مطمئنا در تلاش است تا ژاپن ارتباطات اقتصادی اش را با ایران قطع نکند. اتفاقات ظاهرا ساختگی و حملات به بندر فجیره این ظن را بالا می‌برد که به هر حال عده‌ای درصدد این هستند تا فشارها را به کشورمان بیشتر کنند حال آنکه ایران با حضور در کشورهای قدرتمند و دوست سعی دارد شرایط فعلی را کنترل کند. ظریف به غیراز ژاپن به هند نیز سفر کرده است. هند رانیز نباید دست کم گرفت. بخصوص اینکه هند هزینه‌هایی در چابهارکرده است. این درحالی است که آمریکا برای چابهار استثناهایی در بحث تحریم‌ها قائل شده است تا تغذیه بین‌المللی افغانستان از لحاظ صادرات و واردات دچار مشکل نشود.
هند هم مانند چند سال پیش چین در یک گردش روبه توسعه اقتصادی قراردارد و در این راستا به انرژی نیاز دارد و مطمئنا در شرایط فعلی انرژی ارزانتر از ایران به دست نمی‌آورد. در این موقعیت هم سعی می‌کند سودی به دست بیاورد و برایش مطلوب است تا با میانجیگری اش روابط خود با ایران را گسترده تر بکند.
بخصوص اینکه در بیست سال اخیر توسعه آنچنانی که باید میان روابط ایران و هند صورت نگرفته است و اکنون می‌تواند فعالیتش را در اینباره گسترش دهد بخصوص آنکه در مراوده به جای دادن پول می‌تواند کالاهای خود را صادر کند ولی همه اینها منوط براین است که یک آرامشی در میان تنش‌های اخیر برقرار شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام