کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 27 مرداد 1398   Sunday 18 August 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 26 اردیبهشت 1398

صفحه خبر: صفحه آخر

در التهاب چراغ‌های قرمز،خیابان لیگ به روی اضطراب آغوش می‌گشاید تا شام آخر با اندیشه‌های آتشین، تب چهل درجه به خود بگیرد و جام در انتهای جاده‌های صعب و سخت بر روی شانه آن‌ها که لرزیدن و سوختن را تجربه کرده‌اند، بنشیند.
امشب از جم تا نصف جهان راهی نخواهد بود و به دنبال دو نبرد فینال گونه قهرمان، عزرائیل را به ملاقات رقیب مغبون خواهد فرستاد تا دود غلیظ رستگاری همه جا را بگیرد و پایان شاهنامه خوش باشد. امشب ارتش سرخ که بی‌پروایی را در ایستگاه‌های آخر فراموش کرده و صدای خسته شیپورها را شنیده برای آنکه همای سعادت را روی شانه‌های خویش بنشاند به سیم آخر خواهدزد و فرسنگ‌ها دورتر از پایتخت به مصاف تیمی خواهد رفت که برای ترسیم شب رعد و برق و وقتِ تگرگ هیچ دلشوره ای ندارد.
امشب پرسپولیس اگر با شکم سیری قدم در کارزار بگذارد و در هوای شرجی آن سوی بندر برابر لجاجت زردهای جوان کم بیاورد،دنیای پروفسور سیاه خواهد شد و پتک ناموزون جنوبی‌ها شادی را از حنجره گداخته تفنگچی‌های قرمز
خواهد گرفت.
شاید اینگونه تصور شود که صید یک امتیاز با کرشمه مردانی که یک سال تمام، چشم انتظار چنین ساعاتی را می‌کشیدند کار سختی نباشد،اما فوتبال بی رحم تر از این حرف‌هاست و می‌تواند در طرفه العینی تاریکی را بر خیمه برانکو حاکم سازد. هنوز یادمان نرفته چطور در خاکریز واپسین اولین لیگ حرفه ای همین سرخ‌ها پریدن را با فروچکیدن تاخت زدند و پس از شکست دراماتیک آبی‌ها در آن سوی مرداب انزلی در کمال بهت و حیرت جشن قهرمانی گرفتند و بر طبل‌ها کوبیدند.
تاریخ می‌تواند در شب ناسور به طرز خارق‌العاده‌ای تکرار شود و مرگ را به جامه‌های سرخ سنجاق کند، اگر غریبه کروات ترس را به دل راه دهد و روی شیروانی داغ دوام نیاورد.
دور تر از شهر کوچک جم اما در پایتخت صفویان زردهای سپاهان منتظر لغزشی از سوی حریف دیرینه خویش هستند تا زیر سایه دیوارهای نیمه‌جان پایکوبی کنند و به نوسان رخوتناک این لیگ تب آلود پایان دهند.
امیر قلعه امشب زیر آسمان آکنده از زخم و ستاره تمام معادلات لیگ را بهم خواهد زد اگر آبی‌های سقوط کرده جنوب را با نقشه ای تهاجمی بدرقه کند و خبر به مسلخ رفتن پایتخت نشینان مغرور را با گوش‌های خود بشنود.
در چنین شبی برای آنکه منظومه لیگ دچار حریق نگردد همه و همه باید به وظیفه خود عمل کنند و خواسته یا ناخواسته در بستر اشتباه نلغزند که دیگر مجالی برای جبران نخواهد بود و بوی مجهول چگونه و چرا مشام‌ها را آزار خواهد داد.یادمان باشد گاف یک داور در چنین شب داغی می‌تواند آرزوهای یک ساله لشگری را بر باد دهد و پشت دست فوتبالی که از علائم سوال آکنده است را داغ بگذارد. حالا که قرار است حیات و ممات مدعیان در سوت‌ها جستجو شود،باید زره‌های عصیان و خشم از جسم‌ها درآید و پیراهنی از جنس مساوات بر تن‌ها شود.
تا شب صبر می‌کنیم تا ببینیم جامی که در جاده نصف جهان تا جم سرگردان مانده، سر انجام
سر از کدام ویترین درخواهد آورد و فانوس زنگار بسته کدام اردوگاه را روشن خواهد کرد؟پلک نمی‌زنیم و تا پایان نبردهای دوزخی شانه بر سرهای ژولیده نمی‌کشیم!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام