کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 27 مرداد 1398   Sunday 18 August 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 26 اردیبهشت 1398

صفحه خبر: صفحه آخر

نقاب، یکی از ابزارهایی است که بسیاری از افراد برای پنهان کردن چهره اصلی خود از آن استفاده می‌کنند تا بتوانند به اهداف مالی، سیاسی و اقتصادی خود برسند. باتوجه به تجربه تاریخی، استفاده از این فرآیند مدت زمان طولانی دوام نداشته و چهره، ماهیت و هویت اصلی فرد آشکار گشته و سبب ترد وی توسط اطرافیان می‌گردد. گاهی این نقاب‌ها باعث ایجاد اختلاف در بین افراد و گاهی نیز موجب تنش‌های محدود و نامحدود می‌شود. نقاب‌های آشکار همان ماسک‌های کاذب و دروغین است که برخی با استفاده از آنها به سوی اهداف خودشان حرکت کرده‌اند. گاهی نیز این نقاب‌ها در شغل، موقعیت یا وابستگی افراد قرار می‌گیرد. در موضوع رانت‌خواری، ویژه‌خواری و امضاهای طلایی نقاب‌های یاد شده به عنوان پوشش مورد استفاده قرار گرفته‌اند که در پدیده آقازادگی، نسب و وابستگی خونی موجب تحقق اهداف شوم برخی از افراد گردیده است. ازدواج با دختر یا پسر هر شخص، اگر تمام شرایط و ضوابط شرعی و قانونی و اخلاقی و فرهنگی موجود باشد، خلاف نیست اما اگر نردبان شود و باعث رشد کاذب و سوءاستفاده شود که در سایه آن میلیاردها هزار تومان دلار غارت شود ( البته ازدواج به خودی خود فرخنده است و مبارک) آنگاه مورد نفرت خدا و خلق خدا می‌شود. نکته دیگر، نقاب‌های شغلی است. چهره‌های محبوب و مورد توجه جامعه مخصوصا نوجوانان و جوانان که امروزه سلبریتی نامیده می‌شوند، نباید محبوبیت، این امانت‌گرانبها را دستمایه کسب و کار خود قراردهند. البته کسب حلال به هیچ عنوان موردنظر ما نیست. باید در انتخاب مجریان مخصوصا در برنامه‌های صدا و سیما که حساسیت‌های فراوانی بر روی افراد وجود دارد، به‌ این موضوع توجه کرد که مبادا حق جوانان خوش فکر و با استعداد پایمال گردد.
امروزه برخی از خیابان‌های شمال شهر به خیابان‌های لاکچری آمریکا و اروپا فخر می‌فروشد از فروشگاه برند گرفته تا خودروهای آخرین مدل آنهم در سرزمینی که حدود 30 درصد از جمعیت آن زیرخط فقر قرار دارند. آنگاه که جمعیت زیر خط فقر مورد ارزیابی قرار می‌گیرد سقف حقوق سه میلیون و پانصدهزار تومان یا کمی کمتر یا بیشتر معیار خط فقر می‌شود. خب در مقابل چشمان این مردم باید خاویار کیلویی 15 میلیون تومان وسوسیس گوزن به فروش برسد. عالی است که هر یک از ما در شغل خود، در خانواده و بیرون در هر مقام و جایگاه، خودمان باشیم و نقاب‌های کاذب را دور بریزیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام