کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 09 خرداد 1399   Friday 29 May 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 26 اردیبهشت 1398

صفحه خبر: صفحه آخر

این روزها روزهای عجیبی است. هر روز که می‌گذرد بیشتر احساس می‌کنم خلق و خویم شبیه بابا گام‌بارویم می‌شود. می‌ترسم همان بلایی که سر بابا جانم آمد سر من هم بیاید. حتما می‌پرسید مارکوی عزیز مگر چه بلایی سر بابا جانت آمده است که این گونه به دست و پا افتاده ای؟! اگر قول بدهید صبور باشید و نقاب فرهنگی‌تان را خیلی سریع از چهره‌تان برندارید قول می‌دهم زیاد حاشیه نروم و بدون پرداختن به حواشی مستقیم بروم سر اصل مطلب! افتاد؟! آ باریکلا ...!
اگر خاطر مبارک‌تان باشد در دوره ریاست جمهوری حاج محمود، مذاکره‌کننده اصلی ما سعید جلیلی بود و ایشان هر چند ماه یک بار مذاکراتی را با کشورهای اروپایی دنبال می‌کرد تا ما را از تحریم و مصائب آن نجات بدهد اما ... به قول آقای دکتر ولایتی، وزیر اسبق امور خارجه و کاندیدای محترم ریاست جمهوری، ایشان هر بار که می‌رفت بلاد خارجه یک بیانیه و خطابه سیاسی غرا می‌خواند و برمی‌گشت – البته این دست خالی را من گفتم و ربطی به فرمایشات پزشک برجسته اطفال ندارد - از این طرف محمود احمدی‌نژاد هم به صراحت می‌گفت این قدر قطعنامه بدهید تا قطعنامه‌دانتان پاره شود. ملت ما از تحریم باکی ندارد. البته بنده خدا چندان بیراه هم نمی‌گفت در آن زمان – همچین گفتم آن زمان انگار صد سال گذشته است - طبقه متوسط ما وضعیت خوبی داشت و در ابتدای راه چندان ککش نمی‌گزید. مثلا همین بابا گام‌باروی خدابیامرزم که یکی از حامیان سینه چاک محمود احمدی‌نژاد بود، عمیقا باور داشت تحریم‌ها بلاثر است. اما یک مدت که گذشت و هزینه‌های دان مرغ و کنجاله و روغن نباتی و اون سیاه میاه‌هایی که به جوجه مرغ‌ها می‌داد گران شد. از تحت تاثیر بودن در آمد و باورش شد که نه،گویا تحریم‌ها چندان بی‌اثر هم نیست.
بنده خدا اهل زیاده‌خواهی هم نبود که به شیوه امروزی‌ها قیمت مرغ را یک شبه دوسه برابر بکند. با این که خیلی زیر فشار بود اما مراقب بود تا فشاری را که تحمل می‌کرد به مردم و مرغ‌خواران عزیز منتقل نکند لذا سرسختانه در برابر ایده افزایش قیمت که از سوی بزرگان خانواده ما مطرح می‌شد، مقاومت کرد اما بعد از این که چندین و چند بار متضرر شد و کلی تلفات داد، دید چاره‌ای ندارد و خرج بیشتر از دخل هست. لذا یواش یواش، آرام و نامحسوس قیمت‌ها را بالا برد و...
آنجا بود که فهمید تحریم‌ها تاثیراتی دارد. لذا در همین برهه زمانی از این رو به آن رو شد و تبدیل به مخالف درجه یک محمود احمدی‌نژاد گردید. به طوری که تمام عکس‌های رئیس‌جمهور محبوبش را از در و دیوار اتاقش جمع‌آوری کرد و پس از آن دیگر آن آدم سابق نشد که نشد. پیرمرد بینوا بر اثر فشارهایی که به او اعمال گردید آخر عمری دچار زوال عقل شد. چند باری سکته مکته زد و آخر سر از غصه دق کرد و مرد. قبل از مرگش هم دچار زوال عقل شد و گاه‌گداری می‌آمد درسالن‌های مرغ‌داری و برای جوجه مرغ‌ها آواز می‌خواند. جوجه‌های نالوطی هم پدربزرگ پیر مرا ایستگاه می‌کردند و پس از اجرا با صدای دست و جیغ و هورا و جیک‌جیک‌کنان بابا گام‌باروی مرا وادار به دوباره خوندن می‌کردند. من خودم چندین بار با چشم‌های خودم شاهد بودم که پدربزرگ فقیدم میان آنها می‌رفت و جوجه‌ها سالن را با جیک‌جیکوی مذبوحانه‌ی‌شان روی سرشان می‌گذاشتند و پیرمرد بیچاره را ... آره بابا. بقیه‌اش گفتنی نیست. بگذریم بهتر است بیش از این وارد حاشیه نشویم و به داستان خودمان بپردازیم.
بله عزیزان دل، این چند خط را گفتم تا به شما جون جونی‌ها بگویم الان من دقیقا در همین وضعیت هستم. تا دیروز یکی از عاشقان سینه چاک دکتر روحانی بودم اما الان به منتقد او تبدیل گشته‌ام. می‌ترسم فردا من هم بروم روی پل کریمخان «علی برده سابق» دقیقا همان حرکت دراماتیک و کذایی پدربزرگ فقیدم را تکرار کنم و بچه‌های بالا مجبورشوند با مگس و ساس و سوسک به سراغم بیایند و .... فکر می‌کنم اگر وضعیت اقتصادی به همین منوال پیش برود و قیمت‌ها روند صعودی خودش را ادامه بدهد مثل بابا گام‌بارو سکته را می‌زنم.
ای بلا بالا بلا قربون اون نگاهت، قربون راه رفتنت، قربون خاک راهت، من روزی هزار دفعه به پای تو می‌میرم با یه غمزه تو جون می‌گیرم. بابا جان با حسنم؛ حاج حسن!!! خواهشا فکری به حال ما کنید. آ باریکلا. عزیزمی...!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام