کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 31 اردیبهشت 1398   Tuesday 21 May 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 26 اردیبهشت 1398

صفحه خبر: سیاسی

آفتاب یزد - گروه سیاسی: تصویری در شبکه‌های مجازی حکایت از آن دارد که فرماندار لوییزیانا جوراب خاص خود را به ترامپ نشان می‌دهد، جورابی که منقش به تصویر ترامپ است. تصاویر حکایت از آن دارد که بیلی نونگسردر مراسم استقبال از دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا ناگهان شلوار خود را بالا زد و جورابش را نشان داد که تصویری از رئیس‌جمهور آمریکا روی آن نقش بسته بود. جورابی که فرماندار لوییزیانا پوشیده توسط Gumball _ poodle تولید شده و با عنوان جوراب دونالد ترامپ در سایت آمازون به قیمت 25 دلار قرار داده شده است.
چاپلوسی در همه دنیا مذموم است. چاپلوسی نوعی رفتار مبالغه‌آمیز است که می‌تواند در قالب کلمات یا نشان دادن برخی حرکات این منظور را منتقل کند. خوشایند صاحب منصب یا آدمی ‌متمول باید قرار گیرد تا نفعی یا دفع ضرری شامل حال چاپلوس متملق‌گو شود. در هر صورت این نوع رفتار اعتراض‌برانگیز و گاه نشان‌دهنده ضعف شخصیتی است.
تفاوتی نمی‌کند نماینده مجلس ایران عکس وزیر را ببوسد یا فرمانداری در ایالت آمریکا جوراب منقش به تصویر رئیس‌جمهور را به پا کند؛ هر دوی این‌ها زشت و مبالغه‌آمیز است.
چاپلوسی به سبک مقامات امریکایی مسئله تازه‌ای نیست. برای مثال وزیر خارجه آمریکا در سخنانی که رسانه‌های بین‌المللی آن را مضحک دانسته‌اند مدعی شده بود که شاید خداوند دونالد ترامپ را برای حفظ یهودیان فرستاده باشد.
مایک پامپئو وزیر خارجه امریکا در فروردین سال جاری در گفت و گو با شبکه خبری سی‌بی‌اس می‌گوید: به عنوان یک مسیحی به یقین بر این باور هستم این احتمال وجود دارد که ترامپ در این برهه از سوی خداوند همچون ملکه استر (از شخصیت‌های تاریخی) برای کمک به نجات یهودیان از تهدید ایران به زمین فرستاده شده باشد. چاپلوسی‌های مقامات آمریکایی صرفا کارکرد‌های داخلی ندارد. در میان سیاستمداران حال حاضر آمریکا مایک پنس و نیکی هیلی شهره‌اند به چاپلوسی از مقامات صهیونیستی، چایلوسی‌هایی که قطعا برای آنها منافع مادی و معنوی در پی داشته است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام