کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 09 بهمن 1398   Wednesday 29 January 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 27 فروردین 1398

صفحه خبر: صفحه آخر

شما که غریبه نیستید. یک چند روزی هست که فکرم مشغول یک مسئله خیلی مهمی‌ است. نمی‌دانم مصلحت هست این مسئله خیلی مهم را با شما در میان بگذارم یا نه؟! البته من و شما که خدا و پیغمبری چیز پنهانی با هم نداریم، حالا ممکن است شما چیزی‌های مخفی زیادی داشته باشید که من از آن بی‌خبر باشم که صد درصد همینگونه است اما من هرچه دارم و ندارم در طبق اخلاص گذاشته‌ام و دو دستی تقدیم شما نموده‌ام. حتی گاها رازهای مگویم را – تا آن جا که مصلحت ایجاب کرده - به شما گفته‌ام. الان هم طبق رویه پیشین عمل می‌کنم و این مسئله را هم با شما در میان می‌گذارم. ان‌شاالله که با کمک و همفکری شما عزیزان به یک نتیجه درخوری برسم و از این آشفتگی روحی و روانی رهایی یابم.
من برخلاف شما و بروبچ اتاق فکر سوپاپ که رفتید سفر، تعطیلات عید ترکاندید و حسابی خوش گذراندید، سرم کلا توی گوشی بود و اخبار مربوط به سیل را لحظه به لحظه دنبال کردم و تاسف خوردم به حال و روز مردم کشورم و پاره‌ای از مسئولین کارنابلد و نالایق که بر مناصب و کرسی مدیریتی تکیه زده‌اند ولی الفبای مدیریت را بلد نیستند و گاها تصمیمات بچگانه و خلق‌الساعه می‌گیرند. به والله من در تمام این بیست روز فکر و ذکرم سیلاب و زندگی روزمره مردم بود که به واسطه عدم تدبیر مسئولین بر آب و باد فنا رفت ...!
تعطیلات که تمام شد، بچه‌های اتاق فکر را یک جا گردآوردم و با آن‌ها مشورت کردم و گفتم: دوستان دیدید سیل با مردم ما چه کرد؟ مسئولین را دیدید که چه ناشیانه شوآف رفتند؟! دوستان گفتند: بله بله دیدیم جناب گام‌بارو! من غمگینامه گفتم: خب رفقای جان، حال ما چه کنیم و چگونه ناصالحان را رسوا سازیم ؟! دوستان گفتند: ما دراین زمینه حرف چندانی برای گفتن نداریم، خود شما چه نظری دارید استاد؟ گفتم: خنگ‌ها! مثلا اعضای اتاق فکر سوپاپ شما هستید، الان من چیزی نباید بگویم بلکه این شما هستید که باید بگویید الان استادتان مارکو گام‌بارو چه باید کند؟! دوستان انگاری تازه دوزاری‌شان جا افتاده باشد یک آهان آهانی گفتند و رفتند توی فکر...
چند دقیقه‌ای که گذشت «جواد آلکاپون» گفت: جناب گام‌بارو بهترین راهکار این است که شما بروید شهر به شهر و مسئولین بی‌کفایت را شناسایی کنید و در فضای مجازی مطرح کنید! «ملی چش قشنگه» که با چشم‌های شهلایش تاکنون چند نفر را عاشق و روانه قبرستان کرده است در تایید صحبت‌های جواد آلکاپون گفت: دقیقا، من هم با آقای آلکاپون موافقم! این بهترین کار ممکن است. شما کار شناسایی را انجام بدهید ما فضای مجازی را می‌ترکانیم و کاری می‌کنیم سوپاپ در شبکه‌های فراملی هم دیده شود. من خشمگین شدم و آمدم بگویم: ملی جان شما که بی‌حرف و حدیث با آن لنزی که در چشمان‌تان کاشته‌اید کل فضای مجازی را ترکانده‌اید و ...اما دلم نیامد این قوی زیبا نازک نارنجی از من رنجیده خاطر شود و از اتاق فکر ما بیرون برود لذا سکوت کردم و لختی به سخنان آن‌ها بیشتر اندیشیدم.
یاد کارتون میتی کومان، داداش کایکو، تسوکه، سه‌گارو و زمبه افتادم. خودم را تصور کردم در حال سفر کردن شهر به شهر و رسوا کردن مسئولین بی‌کفایت و کف و دست و جیغ و هورا و لایک‌های فراوان مردم در فضای مجازی و انعکاس آن در شبکه‌های فراملی و.... اعتراف می‌کنم در ابتدا خیلی خوش‌خوشانم شد اما بعد که کمی ‌بیشتر فکر کردم متوجه شدم میتی‌کومان حتی اگر بر اساس یک رخداد واقعی ساخته شده باشد مربوط به قبل است. لذا بالکل قید این پیشنهاد را زدم و از دردسرهای این کار، گفتم.درست در همان دقایقی که همه مایوس از یک تصمیم بخردانه بودیم به ناگاه دکتر جیم همچون ققنوس از خراب‌های فکر معیوب ما برخاست و گفت: استاد شما باید تفکر پابرهنگان را بر اساس اسلوب فکری گاندی راه بیندازید. حرف گاندی که شد من خیلی کیف کردم. دکتر جیم اگر چه بازرس بانک بود اما در این زمینه‌ها یک پا عقل کل بود . نگاهی به دکتر انداختم و از او خواستم تا کمی ‌بیشتر توضیح بدهد. دکتر با اشاره به پیروزی درخشان نهضت گاندی در هندوستان از من خواست تا به شیوه مهاتما عمل کنم و جنبش پابرهنگان را برای شناسایی مدیران نالایق راه‌اندازی کنم. وی تاکید کرد این اندیشه را محدود به اتاق فکر نکنم و از مردم نیز کمک بخواهم. حال خوانندگان جان، بینی و بین‌الله من مانده‌ام این جنبش را از کجا و چگونه آغاز کنم. لذا از یکان‌یکان شما عزیزان دعوت می‌کنم نقطه نظرات خود را تلفنی و شفاف به دفتر روزنامه اعلام کنید. ان‌شاالله که با کمک شما عزیزان هرچه سریع‌تر این جنبش به راه بیفتد و مسئولین بی‌کفایت از مناصب حکومتی کنار بروند.
مردم ایران ، شاد و پیروز و سلامت باشید.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام