کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 22 آذر 1398   Friday 13 December 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 18 شهریور 1394

صفحه خبر: روی خط آفتاب

روی خط آفتاب
1137- چندی پیش یک معتاد کارتن خواب با حضور در استودیوی شبکه خبر به بیان مشکلات این قشر پرداخت. این برای اولین بار است که در رسانه ملی یک آسیب ‌دیده اجتماعی در یک برنامه زنده دیده می‌شود. اما نکته قابل‌توجه این بود که در این برنامه از سایر میهمانان برنامه پذیرایی شد ولی در تصویر پذیرایی از کارتن‌خواب دیده نمی‌شد. باید عرض کنم دیدگاه صدا و سیما اینگونه است که همه را به یک چشم نمی‌بیند.(12/6)
1226- آرزو به دلم ماند یک بار پیام مرا چاپ کنید. این صدا و سیما آرزو به دلش نماند آن قدر مسافرت برخی مسئولان را قشنگ پوشش می‌دهد و پخش می‌کند که سابقه نداشته. (12/6)
1231- آقای وزیر صنعت! چرا حرف نسنجیده می‌زنید؟ اگر مردم ماشین بی‌کیفیت و با قیمت بالا‌ را نخرند کجای این کار ضد انقلابی است. همه می‌دانیم خودروسازان نهایت اجحاف را در برابر مشتریان خود انجام داده‌اند این هم به واسطه حمایت دستگاه‌های دولتی بوده است. افرادی که جنس بی کیفیت به مردم می‌دهند چه گروهی هستند؟ در ضمن از کلمه «انقلاب» استفاده ابزاری نکنید.(12/6)
1711- آقای حسینیان نماینده محترم مجلس فرمودند اگر احمدی‌نژاد بخواهد بیاید از او حمایت می‌کنیم. بله آقای حسینیان، حتما حمایت می‌کنید چون سابقه حمایت کردن را دارید. (12/6)
1921- اگر دوره‌گردی در خیابان راه بیفتد و بساطی راه اندازد شهرداری با آن برخورد می‌کند. آن وقت موسسات غیرمجاز چپ و راست سبز می‌شوند. سپرده قبول می‌کنند خوب هم سود می‌دهند. اما دستگاه نظارتی بانکی با امکانات عریض و طویل خود متوجه نمی‌شود تا در بدو امر درب آنجا را ببندد. چه کسانی دنبال ابقای موسسات غیرمجاز هستند؟(12/6)
2034- آقای مظفری این پیام را به وزرا برسانید. جناب زنگنه همان طور که جور کردن یارانه، خواب و زندگی را بر شما و دولتمردان خراب کرده باید بگویم فکر نداشتن امید به آینده جوانان تحصیلکرده بیکار و نداشتن درآمد و افزایش سرسام آور قبوض انرژی و افزایش مشکلات زندگی هم خواب و زندگی را بر مردم خراب کرده است. لطفا در به کار بردن کلمات، ادبیات را رعایت کنید. (12/6)
2047- یک آدم خیر نبود که به آن زن کمک کند تا سر زایمان به خاطر نداری از بین نرود؟ واقعا مایه تاسف است. (12/6)
2211- از خرم آباد تماس می‌گیرم. آقای زنگنه شما که از جور کردن یارانه‌ها که حق مردم است عاجز مانده‌اید و خواب و خوراکتان خراب شده همین حرفهای غیرکارشناسی شماست که باعث به وجود آمدن یاس و نومیدی و خشک شدن بذر شادی و نشاط و امید در زندگی مردم شده است. لطفا با کلمات خوب صحبت کنید. (12/6)
0949- آقایی که 4 میلیون رای آورده اکنون چرا حقایق را طور دیگری جلوه می‌دهد. مسائل 2 سال پیش مربوط به 200 سال پیش نیست. مردم یادشان نرفته در شروع کار دولت اعتدال به علت تحریم فقط برای چند روز مصرف کشور گندم در سیلوها موجود بود و کشتی‌های گندم در بندرعباس به علت تحریم‌های بانکی سازمان ملل قادر به تخلیه آن نبودند. (12/6)
0903- اگر ممکن است لطفا واژه برجام را در خصوص مسائل هسته‌ای که مرتبا مطرح می‌شود برای مردم معنی نمایید. (13/6)
آفتاب یزد: «برجام» مخفف عبارت «برنامه جامع اقدام مشترک» یا عنوان توافقی بود که در مورد مسئله هسته‌ای میان ایران و 1+5 رخ داد.
0951- کیف قاپ حرفه‌ای افغانی تاکنون سه بار دستگیر شده است ولی طی دوران کوتاهی از دوره محکومیت خود آزاد گردیده و دوباره دست به دزدی زده است. چرا وی را پس از دزدی اول و ثبت پرونده مجرمیت او به افغانستان عودت ندادند؟ (13/6)
آفتاب یزد: اینگونه مهاجرین به صورت غیرقانونی وارد کشور می‌شوند البته با شما در خصوص اخراج آنها توسط دولت و همکاری مردم هم نظر می‌باشیم.
پیام‌های مردمی در صفحات2-3-6-15
2043- صحبتی با مردم تهران دارم. امروز و این روزها را می‌شود فراموش کرد. نمایندگان، برخی وزرا را به ناحق استیضاح می‌کنند. اگر شما که در پایتخت هستید نمایندگان را براساس تخصصی که دارند انتخاب کنید آن قدر دولت تحت فشار قرار خواهد گرفت؟ (11/6)
2142- اخبار صدا و سیما در حال پخش گزارشی از یک خانم ایرانی است که از زندان‌های آمریکا آزاد شده و آنجا شکنجه شده است و طبق قول همین خانم، ایشان حق دارند که بخواهند دوربین‌های امنیتی که از زندان‌ها ضبط کردند در اختیار رسانه‌ها قرار بدهند. (11/6)
2256- من فکر می‌کنم آقایانی که در مجلس مخالف توافق هسته‌ای هستند و با این گروهی که تشکیل دادند و آقای جلیلی و تیم او را وارد این ماجرا کردند در نهایت هدفشان این است که یک مشکل ساختگی ایجاد کنند بعد خودشان ظاهرا آن را حل کنند و بعد بگویند ما بودیم که در نهایت توافق هسته‌ای را به سرانجام رساندیم. به قول معروف کار را که کرد، آنکه تمام کرد. اما ما مردم معتقدیم تیم دولت این کار را به سرانجام رساند. (11/6)
2332- از اصفهان تماس می‌گیرم. اجرای طرح زوج و فرد برای اتومبیل ها در اصفهان که در هسته مرکزی شهر اصفهان اجرا می‌شود از پانزدهم شهریورماه در بعد وسیع‌تری که خیابان‌های بیشتری را دربرمی‌گیرد به اجرا درمی‌آید. لذا ضروری است برای آن دسته از شهروندان عزیزی که در این محدوده ساکن هستند مجوزهای لازم برای عبور و خروج از طرح و موارد ضروری صادر گردد. (11/6)
1133- رئیس پلیس راهور پایتخت فرمودند خودرو زنان بدپوشش و بدحجاب توقیف می‌شود. استدعا دارم بگویید این جزء وظایف شما هست آیا این برابر قانون است؟ (11/6)
آفتاب یزد: افسران نیروی انتظامی جزء ضابطان عام هستند و خلاف قانون نمی‌توانند عمل نمایند.
1154- برای قطع یارانه پیشنهادی دارم. شاید هم چندان پخته نباشد. 1- کسانی که در 3 سال گذشته بیش از یک بار سفر تفریحی رفتند 2- کسانی که
2 تابعیتی هستند 3- کسانی که مقیم خارج هستند 4- معاونین و مدیران کل ادارات و ... (12/6)
2225- مسئولان و نمایندگان باید فرمایشات گهربار رهبری معظم را نصب العین قرار بدهند. یک وقت خدایی ناکرده عملی انجام ندهند که دشمن شاد بشویم. سعی کنند حرمت‌ها را حفظ کنند. با علم و دانش و انصاف صحبت نمایند. (10/6)
2235- بعد از آمدن دولت تدبیر و امید در منطقه آزاد ارس خیلی کارها عقب رفته، دانشگاه ما را برداشتند، دانشجویان را با مشکلات زیادی روبه‌رو کردند. لطفا این موضوع را درج نمایند. همه در این منطقه ناامید شده‌ایم، دولت فکری به حال ما بکند. از منطقه آزاد ارس و جلفای آذربایجان غربی. (10/6)
2238- ناله من حقیر را به گوش آقای نوبخت برسانید که هم سخنگو، هم معاون، هم رئیس سازمان برنامه و بودجه است. تاکنون کسی را در عالم ندیدم که با یک دست بتواند سه هندوانه بردارد به جز این آقا. عرض من این است 40 سال است در مشهد مستاجر هستم. بازنشسته برق خراسان هستم.
3 میلیون از صندوق قرض کردم برای پیش قسط خانه. آن وقت یارانه من را قطع کردند. (10/6)
1808- سخنم با آقای وزیر صنعت است. آیا ایشان نماینده خودروسازان است. آن هم خودروسازانی که ناکارآمد هستند. چرا از آنها حمایت می‌کند؟ (10/6)
0756- برخی افراد گاهی هذیان می‌گویند وحرف‌های نامربوط می زنند. آیا اینها وارد خیابان‌ها می‌شوند که با مشکلات و مسائل مردم آشنا شوند؟ (11/6)
0758- چهارشنبه 31 مرداد عکس و مطلبی که در مورد خیانت زن و قتل جوان 30 ساله را رقم زد حال آدم را بد می‌کند. لطفا این عکس‌ها را چاپ
نکنید. (11/6)
پیام های مردمی در صفحات2-3-6-15
صدرا حسینی:شما همیشه دیکتاتور مآبانه به جای مردم حرف می‌زنید؟؟
آفتاب یزد:به نظر شما اعلام خواسته مردم دیکتاتوری است؟
فریدون خواجه افضلی: با سلام. اینجانب برای بهبود اوضاع اقتصادی و اجتماعی کشور پیشنهادی دارم و از شما خواهشمندم آن را بررسی و نظر خود را در مورد آن بیان فرمایید. در حال حاضر میلیون‌ها نفر در کشور در زیر خط فقر قرار دارند و معاش آنها در حد یک زندگی مطلوب نیست و در همین حال میلیون‌ها نفر نیز هستند که از درآمدها و ثروت کلانی برخوردارند و بیش از اندازه خرج می‌کنند. پیشنهاد من این است که از طریق فرهنگی از مردم متمکن بخواهند به هر نحو ممکن و در حد وسع خود به اقشار کم درآمد کمک کنند. مسلما با توجه به شان و منزلت روحانیون نزد اکثر مردم سخن آنها مثمرثمر واقع خواهد بود و قشر عظیمی از مردم از این مسئله استقبال خواهند نمود و سخاوتمندانه به یاری مردم کم درآمد خواهند شتافت.
در مورخ جمعه 29/3/94 درکانال پویا تلویزیون انیمیشنی از دکترشریعتی و پدر ایشان پخش شدکه هم از نظر ظاهر ایشان را به نظر ناشایسته معرفی کرده بود و هم سخنان ایشان به طور دیگری توسط شبکه کودکان پخش شد حال چه مناسبتی برای کودکان داشت نمی دانیم.
پرویز پاوندمهر: سلام به مدیرمسئول روزنامه آفتاب. هرزگاهی مطالبی در خصوص معضل بیکاری در روزنامه تان چاپ می‌کنید ولی این مطالب را چه کسی باید بخواند! من بیکار یا مسئولین! مسئولین که می‌گویم منظورم به همه طبقات از مسئولین است. نکته‌ای که می‌خواستم بگویم که شاید کمتر در مورد آن مطلب نوشته اید اینکه اجرای ناقص اصول قانون اساسی نیز موجب بیکاری در جامعه شده است یکی همین اصل 44 قانون اساسی است
در اجرای این اصل جمعیت وسیعی از افراد جامعه از اشتغال محروم گشتند یا به بهانه اجرای این اصل افراد زیادی توسط آقایان مسئول دستگاه‌ها از ادامه اشتغال محروم شدند ! ازطرف دیگر روزبه‌روز به آمار بیکاران جامعه به واسطه فارغ التحصیلی از دانشگاه‌ها افزوده شد و می‌شود کنترل ازدست دولت خارج شده (همانطور که خودش می‌خواست) دیگر قادر به جمع بندی کارها نیست فقط امید می‌دهد. حالا چطور خدمتان عرض می‌کنم نمونه اش بنده حقیر. بنده یکی از آسیب دیدگان اجرای اصل 44
هستم در سال 69 از دانشگاه تبریز در مقطع کارشناسی مهندسی کشاورزی در رشته آبیاری فارغ التحصیل شدم بعد از گذارندن دوره دوساله خدمت سربازی در سال 73 به استخدام شرکت خدمات مهندسی آب وخاک کشورکه یک شرکت دولتی بود در آمدم که پس ازحدود 20 سال خدمت در شرکت یادشده در اواخر سال 92 این شرکت طی مزایده ای در مورخ 24/12/92 به بخش خصوصی واگذارگردید و دقیقا" سه روز مانده به مزایده گذاشتن شرکت مذکور مورخ 21/12/92 نامه عدم نیاز و قطع همکاری و انجام تسویه حساب با شرکت به ما داده شد و از ابتدای سال 1393 از اشتغال محروم شدیم . مسئولین شرکت می‌گفتند شرکت در جریان واگذاری است و امکان ادامه همکاری دیگر وجود ندارد (البته نورچشمی‌ها را نگه داشتند) هر چه خواهش و تمنا کردیم تاثیری نداشت شکایت کردیم از جمله به هیئت‌های تشخیص وحل اختلاف اداره کار و امور اجتماعی منطقه مراجعه کردیم، تاثیری نداشت دیوان عدالت اداری رای عدم صلاحیت زده ،هیئت‌های تشخیص و حل اختلاف به استناد بند "د" ماده 21 قانون کار قطع رابطه کاری زده.سازمان خصوصی سازی می‌گفت رابطه کارگر و کارفرمایی است به ما مربوط نمی شود الان دیگر مستاصل شده ایم اصلی که قرار بود موجب شکوفایی اقتصادی و پیشرفت کشور شود و به اصطلاح بنگاه‌های کم بازده تبدیل به بنگاه‌های پر بازده در جهت منافع قشرهای محروم جامعه سوق یابد
نتیجه اش چه شد !؟ " بیکاری و گرانی رابرایمان به ارمغان آورده است! حال می فرمایید چه کنیم؟ حالا چرا این مطالب را برای شما نوشتم؟ (شایدهم از روی درماندگی)شما هم مسئولیتی در قبال این مشکلات دارید و منعکس می‌کنید ولی کو گوش شنوا شاید در این انعکاس یکی (مسئول دردمندی) پیدا شد راهکاری به نظرش رسید با من تماس بگیرد.
پیام های مردمی در صفحات2-3-6-15
0815- مردم پیام به روزنامه‌هایی مثل آفتاب می‌دهند. چون مردم هستند. چاره‌ای هم ندارند و جای دیگری برای بیان مشکلا‌ت خود ندارند. خواهش می‌کنیم به برخی مسئولان بگویید اگر شما حرف نزنید کسی نمی‌گوید شما زبان ندارید. چرا برخی‌ها به جای اینکه سرشان به کار خودشان باشد در مسائل دیگران دخالت می‌کنند؟ (11/6)
0852- به گزارش پزشکی قانونی مرگ 933 نفر به‌دلیل مصرف موادمخدر فقط در 4 ماه اتفاق افتاده. 939 خانواده هم از هم پاشیده و داغدیده شده‌اند. این یک فاجعه ملی است به جای اینکه چشم مسئولان به‌دنبال برخی مسائل فرعی باشد باید وظیفه اصلی‌شان را دنبال کنند. تولید تریاک و هروئین در افغانستان 50 میلیارد دلار است وقتی محموله به صورت قاچاق
به بندر مارسی برسد 200 میلیارد دلار ارزش پیدا می‌کند. باید جلو این مافیا و نفوذ قاچاق به کشور گرفته شود. (11/6)
0854- عصبانی بودن یا غمگین بودن هموطنان واقعیتی است شاید جزء اولین رده کشورها در این مورد نباشیم اما از خانه که بیرون می‌رویم به چشم خود برخی عصبانیت‌ها را می‌بینم. معمولا‌ جهانگردان امروزی بد و خوب کشورهای مورد بازدید را از هرجهت به عقیده خود در اینترنت منعکس می‌کنند.
باید دید آن 2 خانم گردشگر ایتالیایی ملاحظات منفی‌شان چیست و در جهت اصلاح آن جهت جلب توریست بکوشیم. نمی‌شود در پاسخ به هر انتقاد فقط به فرهنگ کهن و میهمان‌نوازی خود اکتفا کنیم باید در رفع مشکلات کوشید. (11/6)
آفتاب یزد: هر چند ما نیز اعتقاد داریم که باید در رفع مشکلات کوشید ولی این دو فرد که عنوان توریست را برای خود انتخاب کرده‌اند گزارش غیرواقعی داده و سیاه‌نمایی نموده‌اند.
1008- شرکت ملی فولاد امروز یازدهم است حقوق مرداد را نداده. ما چه کار کنیم؟ چرا دولت دستور نمی‌دهد صندوق بازنشستگی فولاد شارژ شود؟ مدیرعامل صندوق رفته ما چه کار کنیم گرسنه بمانیم؟ (11/6)
1011- از رئیس‌جمهور محترم می‌خواهیم وزیر صنعت را به دلیل توهین به مردم از کار برکنار و یا حداقل برخورد مناسبی با او داشته باشد. مگر در شناسنامه ایشان نوشته تا ابد وزیر باشد؟!(11/6)
1052- آقای مظفری محض رضای خدا پیام مرا چاپ‌کن. فلان روزنامه هر چی راجع به سیاست می‌نویسد اشکالی ندارد اما بداند میلیون‌ها نفر عاشق شجریان هستند. (11/6)
1218- آقای توکلی نماینده مجلس گفته اگر بازخواستی از رئیس‌ دولت قبل صورت گیرد هوس بازگشت را به سر راه نمی‌دهد. منظور ایشان رسیدگی به پرونده‌هایی است که بایستی رسیدگی شود. البته یاران وفادار به این گفته تاخته‌اند. اما من هم تاکنون 2پیام با همین مضمون داشته‌ام که چاپ شد. به‌هر‌حال همه در انتظار رسیدگی به پرونده‌ها و اجرای عدالت هستند. (11/6)
1235- سرپرست سابق پرسپولیس می‌گوید با چشمان خودم چیزهایی دیدم اما نمی‌گویم. دیگری می‌گوید فساد از محل تمرین شروع می‌شود و ابعاد آن گسترش می‌یابد. به ما می‌گفتند اگر فلان کار را انجام بدهید تیم‌تان می‌بازد! اما نمی‌گویند فلان کار
چه بوده. اگر نمی‌خواهند حرف بزنند که به نفع فاسدان است. چرا مصاحبه می‌کنند؟ (11/6)
1822- پیشنهادی برای حذف یارانه‌ها دارم. به طور مثال کسانی که در 2 یا سه سال گذشته چند بار به سفر تفریحی مثل ترکیه و ... رفته‌اند و در پاسپورت آنها قید شده می‌توانید یارانه‌شان را حذف کنید کسی که در ترکیه برای تفریح می‌رود نیازی به یارانه ندارد. (11/6)
آفتاب یزد: از جهاتی حرف شما درست است. اما طبق برخی بررسی‌ها و آمارها برخی از افراد با استفاده از قرض و پس‌انداز به این سفرها می‌روند و جزء خانواده‌های دارای امکانات مالی مناسب هم نیستند یعنی تمام توریست‌ها ثروتمند نیستند که یارانه آنها قطع شود.
پیام‌های مردمی در صفحات2-3-6-15


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام