کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
چهارشنبه, 20 آذر 1398   Wednesday 11 December 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 18 شهریور 1394

صفحه خبر: سیاسی

علی صوفی گفت: وقتی برخی احزاب اصلاح‌طلب با مشکل مواجه شدند و نتوانستند فعالیت خود را ادامه دهند، لزوم وجود یک تشکل اصلاح‌طلب وجود داشت و باید ببینیم در آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد.
عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران با تاکید بر اینکه تهمت‌ها و تهدید‌ها در روند حرکت حزب خللی ایجاد نخواهد کرد، گفت: همیشه رقابت‌ها در عرصه سیاسی بوده و بعضی رقابت‌ها هم به دشمنی بدل می‌شود و در دشمنی هم نقل و نبات پخش نمی‌کنند و گاهی هر چیزی که فکر کنند، برای تخریب رقیب به زبان می‌آورند. بعضی جریان‌های تندرو هم رسانه‌های خاص خود را دارند و هم در مجلس حضور دارند و اینها سعی دارند تا جایی که ممکن است، رقبای خود را حذف کنند و برای حذف رقبای خود از هیچ کاری کوتاهی نمی‌کنند. به گزارش ایلنا، صوفی افزود: حزب اتحاد ملت حزبی با مجوز رسمی از وزارت کشور است و موانعی که ممکن است از نظر قانونی برای آن پیش بیاید، تنها کار حزب را کُند می‌کند. انتظار این است که این موانع هم پیش نیاید اما به هر حال موانع غیرقانونی مانع حرکت حزب اتحاد ملت نخواهد شد.
عضو شورای راهبردی اصلاح‌طلبان درباره وضعیت اصلاح‌طلبان در شهرستان‌های مختلف کشور گفت: اولین اقدامی که شورای راهبردی به عنوان مسئولیت خود انجام داد، انسجام‌بخشی اصلاح‌طلبان در سراسر کشور بود و استراتژی انتخاب شده هم تمرکز‌زدایی و عدم مداخله مرکز در امور انتخاباتی استان‌ها برای گزیش نامزدهای انتخابات است. وزیر تعاون دولت اصلاحات گفت: در شورای راهبردی، نمایندگان ادوار، مدیران سابق دولت اصلاحات، فعالان و شخصیت‌های حزبی حضور خواهند داشت. احزاب باید حتما در این مجموعه باشند و حضور آنان لازم است اما چون بسیاری اصلاح‌طلبان حزبی نیستند، حضور احزاب کافی نیست.
پیش‌بینی وضعیت انتخابات مجلس آینده
صوفی در پیش‌بینی وضعیت انتخابات مجلس آینده گفت: در جاهایی مثل تهران و شهرهای بزرگ که انتخابات لیستی است، شانس اصلاح‌طلبان بیشتر است و در محیط‌های کوچک ممکن است تبلیغات نقش ایفا کند و به خصوص آنچه وزیر کشور از آن به عنوان پول کثیف یاد کرد شاید در این حوزه‌های انتخاباتی تاثیرگذار باشد اما اگر انتخابات با رعایت فرمایشات رهبری در حوزه امانتداری توام باشد، اکثریت مجلس در اختیار اصلاح‌طلبان خواهد بود.
صوفی با اشاره به اینکه اختلافی بین نیروهای اصلاح‌طلب و نیروهای نزدیک به دولت وجود ندارد، گفت: هدف این است که در ‌‌نهایت یک لیست انتخاباتی از سوی اصلاح‌طلبان و اصولگرایان منتشر شود.
وی با اشاره به آرایش سیاسی اصولگرایان برای انتخابات نیز گفت: به نظر می‌رسد اصولگرایان سنتی در انتخابات تاثیرگذار‌تر بوده و رقابت بین اصلاح‌طلبان و اصولگرایان سنتی خواهد بود اما به هر حال جناح تندرویی هم هست که تفکرات آنان نه با اصلاح‌طلبان سازگار است و نه با اصولگرایان. اما اگر نامزدهای ما امکان حضور در انتخابات را داشته باشند، تندرو‌ها شانسی برای ورود به انتخابات نخواهند داشت.
نتیجه دیدار اعضای شورای هماهنگی با شورای نگهبان
وی با اشاره به دیدار اعضای شورای هماهنگی با شورای نگهبان گفت: در این دیدار نقطه منفی وجود نداشت و سخنگوی شورای نگهبان هم صحبت‌های امیدوارکننده‌ای را بیان کرد و شایعه رد شدن نزدیکان رئیس دولت اصلاحات را رد کرد و گفت که سلایق سیاسی تاثیری در تایید صلاحیت نامزد‌ها ندارد و دولت نیز به این مسئله اصرار دارد. چنانچه وزیر کشور در روزهای گذشته مواضع شفافی درباره تایید صلاحیت‌ها داشته است. وی ادامه داد: همانطور که وزیر کشور گفت نباید اینطور باشد که به خاطر وقت کم، شورای نگهبان نتواند صلاحیت برخی نامزد‌ها را احراز کند و ملاک هم‌‌ همان چهار مرجع قانونی است و اگر این اتفاق بیفتد یکی از متغیرهای تصمیم اصلاح‌طلبان تعیین خواهد شد و تاثیر زیادی روی رسیدن به شرایط اطمینان برای اصلاح‌طلبان خواهد داشت.
وی تاکید کرد: گروه‌های اصلاح‌طلب نیز به این نتیجه رسیده‌اند که وزن کشی نکنند و مثل سال ۸۴ هرکدام ساز جدایی نزنند در عین اینکه همه احزاب اجازه دارند در همه حوزه‌ها فعالیت کنند و این یک فعالیت طبیعی و منطقی است و در این رابطه هیچ مناقشه‌ای وجود ندارد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام